Supplementler İşe Yarıyor mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karnitin tarafından 16 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Karnitin

Karnitin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    İyi beslenen biri için supplementler gereksiz değil midir? Belki pre-workout'lar alınabilir ama başlangıç ve orta seviye sporcular için supplementler gereksiz bence.

2. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    Hedefine göre değişir gidip ifbb pro olucaksan gerekli

3. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    ifbb pro olucaksan çok farklı şeyler gerekli,supplenet en son halka

Supplement günlüğüm bunu beğendi.
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Her aşamada doğal beslenme zaten önemli bunu es geçecek olursak, başlangıç seviyesi için buna katılabilirim. Ama orta seviye için aynı şeyi söyleyemiyorum. Gerekli olan besinleri, mineral, vitaminleri vb. beslenme planında belirtilen kalori değerlerini aşmadan almak bana kalırsa oldukça zor. Pratikliğini de es geçemem.

igormami bunu beğendi.
  5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    pratikliği var. onun yanı sıra gereksiz değil ama gerekli de değil. yani iyi beslenemediğin bir gün bir servis kullanırsın. ona bakacak olursan pre-workout da gereksiz. şekersiz bir türk kahvesinin fena bir pump etkisi yoktur. ki zaten pre workoutların etkisinin geçici olduğu ve taşikardiye yol açtığı ispatlandı.

6. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ; bence gereklidir; hemde çok gereklidir. Supplement dediğimiz olay kısaca tabir etmek gerekir ise "ek besin takviyesidir" Arkadaşlar bugün lif kaynaklı beslenmek istesek ; yulaf olmuş 5,90 tl; brokoli kilosu olmuş 6 tl ; ıspanak 4 lira ; karbonhidrat deseniz princin kilosu 4-4,5 dan aşağı değil ; zaten en önemlisi protein desek o bambaşka bir konu, Millet protein almam lazım diye sakatatlara yönelmek zorunda kaldı. E şimdi böyle bir ekonomik durumda bu spora gönül vermiş , gelişip hacim kazanmak da, küçülüp fit olmak da vs. isteyen kişiler için ek besin takviyesi diye nitelendirdiğimiz supplementler olmasa nasıl olacak bu iş. Dediğiniz gibi herşeyin doğal olanı tercih edilmeli ki en doğrusu da budur zaten. Ama söyler misiniz? doğal ne kaldı. Ya arkadaş doğal yumurta meşhur organik yumurtalar tanesi ankarada 1 tl. o da benim yumurtalardan küçük (özürdlierim ama öyle) teşbihte hata olmaz) Diğer bir örnek ; Haftada 3 gün balık yiyenler için omega-3 gerekli değildir deniyor. Doğrudur. Ya arkadaş kaliteli omega-3 hangi balıklarda var? Somon - levrek - Çipura vs. ulan 60 tlden aşağı kilo fiyatı yok. Bak sinirlendim gene..:)

Neyse arkadaşlar sözün kısası; herşeyin doğalı en makbulü tabiki ama ek besin takviyeleri yani supplmenler olmadan bu iş biraz zor bence.

Herkese Sağlıklı ve Güzel bir vücut dileklerimle.

7. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    gereksiz diyemeyiz ancak çok gerekli , olmadan bu iş zor da diyemeyiz supplementler adı üstünde ek besin , eğer ki sen alman gereken besinleri 4/4 lük alıyorsan %5 gibi bi artısı olcaktır..

8. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle haklısın ; işte sorun 4/4 lük beslenme olabilmesinin günümüz ekonomik şartlarında , çalışma şartlarında zor olmasından kaynaklı gereklidir dedim. Ama doğal beslenmeye sonuna kadar katılıyorum.

Sayfayı Paylaş