supplement tavsiye ??

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve DPCCO tarafından 23 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. DPCCO

DPCCO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Game Developer
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba;

21 yaşındayım. 3.5 aydır spor yapıyorum. Spora başladıktan sonraki 6 haftalık zaman diliminde 58.2 kilodan 64.4 ye çıktım. Bu aralar 64 - 65 kg civarlarında seyrediyorum. Boyum 172 cm. Supplement takviyesi yapmak istiyorum. Konu açmadan önce biraz araştırdım kimlere nelere ney tavsiye edildiğine baktım ve şöyle bişey çıkarttım;(Set olarakta mevcut)

Hardline Carbopure 4000 Gr
    Hardline Noxx 5 1000 ML
    Hardline Kreatin %100 Mikronize 300 Gr
    Sizin tavsiyeleriniz nelerdir bunu almalı mıyım? Bilgili arkadaşlar dönüş sağlarsa sevinirim..

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Marka vermeyeyimde whey+kreatin ilk olarak hacimde iş görür.Tabi maddi konudan problem olmazsa pre-workout+bcaa+glutamin de olabilir.Tercihe göre vitargoda olabilir

3. Ercan altun

Ercan altun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ercan
    Yer:
    ANKARA
    Merhaba; öncelikle aldığın kiloların %kaçı kas ve yağ oranı belirtmemişsin. Öncelikle spora başlayalı daha 3.5 ay olmuş ve supplementlere geçiş için birazcık daha zaman vermelisin kendine. Spora başladıktan 6 ay sonrası uygundur diye düşünüyorum. Çünkü bu zaman diliminde çok iyi bir beslenme ile yapabileceğinin en iyisini yapıp sonrasında vücudunun ihtiyacına göre supplement alman daha faydalı olacaktır. Hemde bu arada vücudunu daha iyi tanıma fırsatın olacak.
    Ben bb'e başlayalı 1 sene ve oldu ve 8. ay sonunda supplement kullanımına başladım.
    Sana kendi kullandığım supplementleri ve ölçeklerini söyleyim
    Ant. öncesi ve sonrası yarım ölçek Weider premium whey protein tozu
    Ant. öncesi ve sonrası 3'er adet Weider süper aminos
    Ölçeklerin olması gerektiğinden yarım almamın sebebi çok güzel bir beslenme programımın olmasıdır. Sana tavsiyem kendine iyi bir beslenme programı yap. Temeli beslenme oluştursun ve benim gibi oranlarda supplemente başla. Zaten ilerleyen dönemlerde ne alman gerektiğine direk kendin karar vereceksin. Zaman ver biraz kendine. Sağlıklı sporlar dilerim.

4. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Fanboy falan değilim de hardline kullanma bir kez kullandım hiç bir etki göremedim.
    Optimum Gold Standart Whey
    Ultimate Creatine Monohydrate işini görür

Sayfayı Paylaş