Supplement Kullanımı Ne Kadar Gerekli ve Doğru?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Pharmaton tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pharmaton

Pharmaton Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba 1 sene civarı bu işe gönül vermiş biriyim,yaptığım en büyük hata spora başlar başlamaz supplement kullanımı ve antrenman bilgisizliği oldu.6 ay boş yere çalıştım desem yalan olmaz fakat şuan da baya bilgilendim ve güzel sonuçlar alıyorum.18 yaşındayım supplement kullanımı pek doğru bulmuyorum bunların artılarını eksilerini tartışabilirmiyiz?Benim için en büyük eksiler her ne kadar zararsız olduğu etrafta konuşulsa da sonuçta hepsi kimyasal.Vücuduma kimyasal bir ürün almaktan rahatsızlık duyuyorum.Arkadaşım ile aynı zamanda başladık o başlangıçtan beri aminoasitinden tutun preworkoutlarına kadar hepsinden kullandı,ikimizde aynı beslenmeyi yaptık şuanda aynı ağırlığa giriyoruz ve vücudumuzun da aynı oranda geliştiğini söyleyebilirim.Supplement kullanımı ne zaman uygundur?

2. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Bu cümleye takıldım ben.Yediğin neyde kimyasal yokki herşeyi kendin elinde üretiyorsun heralde.Zira ekmekten tut meyvesine kadar kimyasal.

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Supplementler kimyasal değildir. (İstisnai yağ yakıcılar-pre workoutlar vs olabilir)
    Gereklimi sorusuna gelirsek; Özellikle antreman günlerinde 150-200 gr proteinini alıyorsan (tavuk,balık,yumurta vs) herhangibir protein tozuna amino asite KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE İHTİYACIN OLMAYACAKTIR.
    Günlük alman gereken karbonhidratı alıyorsan özellikle kompleks ve lifli karbonhidratları(Yulaf,bulgur,yeşil sebze) gainer,mass karbonhidrat tozlarına KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE İHTİYACIN OLMAYACAKTIR.

Pre-workout,creatine,yağ yakıcılar kişisel tercihe göre değisir

Kısacası supplementler açık varsa bu açığı kapatır mucize değildir.

wrath

Pharmaton bunu beğendi.
  4. Pharmaton

Pharmaton Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,protein ve karbonhidrat alımım ayrı ayrı 150-200 gr oluyor.Pre Workout ürünleri yerine ne önerirsiniz? kahve+mesir macunu iş yapar mı :D
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2016 ---
    Haklısınız şuan yediğimiz her şeyde bolca kimyasal var fakat fazladan almak istemediğim için bunu belirttim

wrath06 bunu beğendi.
  5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Pre workout olarak kahve etkilidir özellikle bir bardak kahvede 40 mg kafein var 2-3 bardak nescafe clasic içerek antremanda verimlilik elde edebilirsin. Mesir macunu içindeki şekerde iyi enerji verir. Yada keşfettiğim bir ürün var a101 de satılıyor yuvarlak poşet bir paketin içinde portakal hurma incir vs meyvelerin ezilmiş hali var tadıda harika fakat diyette olduğum için bu zevkten uzun zamandır mahrumum

wrath

Pharmaton bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş