Supplement Kullanımı Hakkında Soru ve Mide Bulantısı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kerem2341 tarafından 18 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. kerem2341

kerem2341 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba bodyforum ailesi, şuan 19 yaşındayım sporu başlayıp bıraktım ve bu süreci çoğu zaman tekrarladım çünkü hep motivasyonumu kaybedip duruyordum fakat üniversitede amerikan futbolu takımına katılmam ve artık değişme zamanı geldiğini hissettiğim için bırakmamak üzere başladım ve bir düzene oturtmaya başladım fakat şimdi şöyle bir sıkıntı çıktı. Ben lise yıllarımda aslında son 2 senesinde sınava çalışırken ağır şekilde concerta ve ritalin kullandım yani yeme düzenimi tamamen bozuldu ve çok az yiyodum ve saçma sapan şekillerde yiyodum. Herneyse bu kısa bilgiden sonra soruma geçiyim ben spora başlamadan önce aldığım supplementler
    -ON Gold Whey Protein (Çikolata)
    -ON Serius Mass (Çilek)
    -Scitec Nutrition Creatine Monohydrate
    -Scitec Nutrition BCAA+GLUTAMINE XPRESS (Limonlu)
    -BİGJOY ARGININE (Aromasız)
    -BSN NO-XPLODE XTREME EDGE (Fruit Punch)
    -BİGJOY BigMass Gainer (Çikolata)

Şimdi Yemek Programım:
    Sabahları:
    2-3 Yumurta haşlama yiyodum midemi bulandırdığı için omlet şeklinde yiyorum
    15-20gr Beyaz veya Lor peyniri
    10 tane siyah zeytin
    1 buyuk yarım ekmeğe yerfıstığı ezmesi
    sütle beraber yulaf ezmesi (bazı günler yemiyorum)

Ara Öğün:
    Büyük 1 tane muz yiyorum

2.Öğün:
    Tavuk Göğsü
    Bulgur Pilavı,Pilav,Makarna (Ne varsa artık)
    1 kase ev yapımı yoğurt
    1-2 dilim orta dilim ekmek

3.öğün:
    2 avuç yer fıstığı ve 1 tane muz

4.öğün:
    tavuk göğsü veya kırmızı et aynı şekilde pilav vs

5.öğün:
    yarım litre süte 2 muz ve üzerine bal ama ben bunun yerine bu öğünde 1 ölçek suyla weider tüketiyorum.

Bunun dışında uyumadan önce: B6,ÇİNKO,MAGNEZYUM alıyorum hem uyku için hem de testesteron için (internette okduğum bilgilere göre)

Şimdi Supplement kullanımına geçiyorum ve sorun burda başlıyor:

NOT: KREATİN YÜKLEMESİ YAPIYORUM 1.HAFTA GÜNDE 20MG 2 VE 2. HAFTALAR İSE 5-10MG OLARAK DEVAM EDİCEM
    -
    Sabah kahvaltıdan hemen sonra 5mg kreatin üzüm suyuyla beraber

-Antremandan 45dakika önce protein tozu
    salona giderken pre-workout+kreatin+arginine şimdi alış şeklime geçiyim şunu söylemek istiyorum arginine tadı berbat neyle karıştırırsanız karıştırın çok tuzlu saçma sapan bi tad veriyor kessinlikle toz olarak tavsiye etmiyorum! :D neyse pre-workout 350ml su ile karıştırıyorum kreatine 5mg tozu direk ağzıma dökerek pre-workout ile beraber yutuyorum arginine aynı şekilde yapıyorum diğer türlü pre-workout saçma sapan bi tad alıyo.

Antreman Sırasında:
    BCAA+GLUTAMINE kullanıyorum 600ml su ile karıştırıyorum antreman esnasında yavaş yavaş içiyorum

Antreman Sonrasında:
    Protein tozu + 5mg kreatin kullanıyorum ve bitiriyorum

Gece yemekden sonra ise dediğim gibi 1 servis 100gr weider kullanıyorum

Şimdi sorum şu olucak ben protein tozunu 45 dakika önce içiyorum önceden yemek yemiş oluyorum sonrasında pre-workout +arginine+kreatin işin içine giriyo ve hafif bir mide bulantısı giriyor işin içine bide antreman sırasında bcaa kullanınca suda su tamam iyi bişeyde midem ağzıma gelmeye başlıyo hatta bazı günler antreman sonrasında protein tozunu içesim gelmiyo benim bu supplementleri nasıl ayarlamam lazım yani süre olarak nasıl yapmam lazım veya eksik bir noktam mı var umarım açıklayıcı anlatmışımdır ve cevap alabilirim bu arada son olarak boyum 1.77-178 kilom ise 63 kilo almaya çalışıyorum bunun nedenide amerikan futbolunda seçmeler olucak takıma girmek istiyorum bu yüzden kondisyon ve biraz dayanıklılık lazım çok uzattım kusura bakmayın bilgili arkadaşlar/hocalarım cevaplayabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler. :D

Sayfayı Paylaş