Supplement Konusunda Yardim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve CYBER-COUNTER tarafından 18 Eylül 2005 başlatılmıştır.

1. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm Arkadaşlar

Benim sizlere supplement satışı konusunda bir kaç sorum olacak
    Şöyleki:
    Hepinizin de bildiği gibi türkiye'de bu tarz gıdaların fiyatları çok yüksek. Ben de son zamanlarda mali açıdan sıkıntıdayım. Bu yüzden yurtdışından satın almayı düşünüyorum. Ancak pek bir bilgim yok.

Acaba bana yurtdışından alışveriş yaparsam:

1-sipariş ettikten ne kadar zaman sonra geleceği
    2-hangi sitelerden sorunsuz alınacağı
    3-sparişini nasıl teslim alacağım ve
    4-gümrük parasının ne kadar olduğu ya da nasıl hesaplandığı

hakkında bilgi verebilir misiniz?

şimdiden teşekkürler

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    1- belli bir süre yok standart, 15 gün de olabiliyor 1 ay da...
    2-sitelerin çoğu sorunsuz, vitaglo.com, vitaminexpress.at uygun adresler...daha birçok da var...
    3- sipariş teslim alımı da değişiyor, bzim posta gümrüğüne bağlı biraz da...kimi zaman direk adrese getiriyorlar kimi zaman çağırıyorlar...genelde çağırıyorlar...
    4- 100 dolar ya da 100 euro altına pek bir masraf uygulanmıyor, bazen damga vergisi alıyorlar, o da 25-30 milyon civarı olabliyor...100 euro üstüne ise gümrük vergisi kesebiliyorlar...bununla birlikte "bu nedir, neden getirttin" vs vs gibi sorularla sorgulayabiliyor, kıl birine denk gelirsen dr raporu, tarım bakanlığı izni vs gibi belgeler isteyebiliyorlar...gözünüz korkmasın...ama bilin yine de...

3. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    1. Posta yoluyla 15-20 iş günü sürüyor... Fakat daha fazla para verip air mail ile alırsan 2-3 gün içinde evine teslim ediyorlar..

2. www.netrition.com adresinden 4-5 kere 5lbs'lik protein tozu getirttim hepside air mail yoluyla geldi kagosu herşeyi dahil 120YTL fiyata gelmesine rağmen burdakilerden 50-60 YTL daha ucuza mal oluyor ;)

3. Siparişi eğer çalışıyorsan iş yerinin adresini verirsin yok ben hep evdeyim yada evde illaki birisi bulunur diyorsan ev adresini ver sana kalmış..

3. Gümrük parası ne kadar bilmiyorum sana ekstremi göstereyim

1 84-0401 Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard Protein, Double Rich Chocolate 5 lb. $27.95 $27.95
    Subtotal $27.95
    Subtotal after discount $27.95
    Shipping - FedEx International Priority (2 to 3 business days + Customs) $60.60
    Total $88.55
    Yani kargo parası 60,60$ protein tozu fiyatı 27,95$ yinede burdakilerden %50 ucuza geliyor...
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Dostum sitelerin herhangi birisinden alışveriş yaptın mı bilgilendirirsen sevinirim ?

4. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkinize de cok teşekkür ederim arkadaşlar. Hayatımı kurtardınız :D

Bir de www.bodybuilding.com hakkında ne diyorsunuz? Oradan alsam?
    NOT:
    Bu arada dr. raporu, sağlık bakanlığı izni vb. isterse ayvayı yedik demektir. O zaman önerebileceğiniz bir yol var mı?
    Tedbir olsun diye :)

5. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba:

1-Bu air mail i biraz daha açıklayabilir misin? Ne iş bu air mail :? ve toptan alım yaparsam, mesela 2 şer 3 er tane bir şeyler gümrük vb. ücret ne kadar fark eder.? :)

2-Ya da "gümrüğe takılmadan" rahatça getirtebileceğim bir yol var mı?

Bu sorularımı da cevaplarsanız cok berhudar olacağım :D

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    beyler bu konu acılmısken ben de bi soru soriyim... :)

air mail dan sora en guvenlı ve en hızlı posta hangisi ?

7. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Valla en gelişmiş teknoloji air mail bunun ötesini yok bilmiyorum :)

Air mail sadece 2-3 günde eline ulaşan kargo adı üstünde uçakla geliyo yani onun dışında bir farkı yok yani ben 15 gün beklemek istemiyorum 2 gün sonra evimde oluyo...

Gümrük ücreti fln yok kardeşi sen parayı sadece siteye yapıyosun 2-3 tane alamazsın takılır geçiremezsin ticariye girer ha tanıdığım var o bana çıkarır diyosan 500 tane getirt :)

Gümrüğe ne zmn takılırsın ?
    Genelde aynı üründen 1den fazla getirirsen ve ağırlık 10lbs üzerine çıkarsa takılıyor ben böyle biliyorum, ben mesela 2 adet ayrı 5lbs ürün getirticektim ama denemedim yani riske almadım...

Başka bir forumdan edindiğim bilgiye göre www.bodybuilding.com sadece nakit para yollarsan kargo yolluyormuş yani türkiyeye dolandırıcı gözüyle bakıyolar, eskiden getirtenler vardı ama artık yollamıyorlar...

Kim senden dr. raporu sağlık bakanlığı izni isticek anlamadım gümrük mü?
    Gümrük öle şeyler istemiyo açıyo içinde ne var bakıyo protein tozu yürü kardeşim geç kontroller böyle oluyo hatta paketi bile açmıyolar yani benimkilerin hepsi kapalı geldi sanırım netrition sitesinden geldiğine güveniyolar :?
    Ama mezun forumlarında okumuştum aynı üründen 2 adet getirtmiş adamlar içini açıp bakmış ne var diye sonra üstüne gümrük kontrolünden geçti diye yazı yazmışlar üstüne kapamışlar olay bundan ibaret..

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    en gelısmıs posta yolu oldugunu ben de biliorum ondan daha iisini sormadım ondan sora gelen posta yolunu sordum

9. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Bilmiyorum başkası yardımcı olsun...

10. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MertSelcuk;

Yani bu air mail için nasıl bir işlem yapmak gerekiyor. Benim ingilizcem pek iyi değilllllllll :)

Bir de farklı zaman aralıklarıyla iki farklı isimli kredi kartı ile ayrı ayrı spariş versem olur mu?

NOT:
    Bildiğin başka siteler de var mı?

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yanlış söylüyorsunuz air mail ile gelirse biraz daha hesaplı oluyor ama bir hafta 10 gün sürüyor diye biliyorum.ama kargo şirketleri de var orda secenek olarak(ups-fedex) eger kargo ile isterseniz biraz daha pahalı ama 2-3 günde paketinizi alırsınız ;)

12. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0

13. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Orda seçenek var FEDEX veya UPS kullanırsan 2-3 gün içerisinde eline ulaşır, aynı anda birden fazla getirtmedikçe sanırım problem olmaz yani diyelim aynısından getirt 2-3 gün sonra kargon geldiğinde yine aynısından getirt :)
    Başka site bilmiyorumda EyeSeeYou dostumuzun önerdiği sitelerden deneme amaçlı bu sefer alışveriş yapıcam sanırım...

Fedex UPSden bahsettim onları kullanarak 2-3 günde getiriliyor zaten..

EyeSeeYou dostum vitaglodan aynı üründen 2 tane getirttin mi veya 10lbslik toz getirttinmi detaylı açıklarsan bizi aydınlatırsan sevinirim...

14. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğiniz tüm bilgiler için sana ve diğer arkadaşlara çoook tesekkür erderim ,uper

Hakikaten bir açıklayıver şunu ben de merak ettim :)

15. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    vitaglo'dan protein bar getirttim,supplement getirttim kerelerce...aynı üründen 3 tane getirttiğim oldu...sorun yaşamadım...gümrükte biraz kılladılar, hepsi bu...vitaminexpress'ten 3 tane toz getirttim...yolladılar...sorun olmadı...gümrükte "bu ne,neden" vs vs diye sordular, damga vergisi aldılar...ve ürünümü aldım...

16. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Dostum sen gümrük ile nası temasa geçtin ki ?
    Ben netritiondan alıyorum 2 gün sonra evime geliyor yani anlamadım gümrük ile ne zaman haberleşiyosun yada sana nası ulaşıyolar detay detay detay açıklama lütfen...!

17. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    netrition'u hiç denemedim...genelde değişik şehirlerde oluyorum iş gereği, o şehirlerden ısmarladığım dönemler için söyledim...mesela, en son Denizli'den vitaminexpress'e protein tozu sipariş ettim, 14 günde geldi, hem de Avusturya'dan :) ...Ankara'da yaşıyorum normalde, Ankara'ya da 10 günden evvel gelmedi hiç...gümrük değişiyor, bazen direk adrese getiriyorlar bazen de kağıt yolluyorlar "koli var gel al" diye...%50 %50 diyebilirim, yani verdiğim siparişlerin yarısı adrese geldiyse yarısına gel al dediler...

18. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar Slm millet :)

Gezinirken şu siteyi buldum. Sanıyorum kargo daha ucuza geliyor. İngilizcem iyi olmadığı için tam tercüme edemedim bir de siz bakın isterseniz:

http://www.a1supplements.com/polices.aspx (sayfanın ortalarına bakın)

19. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Güzel siteye benziyor fakat shippingde sadece posta yolu kullanıyorlar air mail yolu yok..
    Netrition'a alışmışken değiştirmeyi düşünmem.

20. CYBER-COUNTER

CYBER-COUNTER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi yaaaaa :(

Sayfayı Paylaş