Supplement Kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve fiko444 tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yaklaşık olarak 1 yıla yakın süredir bu sporu yapmaktayım. Öncesinde de 4 yıllık kick boks geçmişim var. Kick boksdan bu spora geçerken spora bir sene ara verdim.
    Şu an 78 kiloyum.
    Doğal beslenme ile günlük 130 gr protein alabiliyorum. Bu sebepten ötürü protein tozu almamayı düşünüyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz.
    Daha önce böbreklerimde kum birikmesi olduğundan ve sıkıntılı bir kum dökme sürecinden geçtiğim için kreatini de çok kullanmak istemiyorum.
    Bugüne kadar kullandığım supplenmentler Ultimate protein, Optimum protein, Universal creeatin, Granede nox, Gaspari amino, Universal 3001, Multipower bcaa kullandım.
    Forumda bir zamanlar glutaminin çok bir işe yaramadığının daha doğrusu faydasının olduğuna dair bir çalışma olmadığına yönelik bir yazı okumuştum bu yüzden glutamini de listeden çıkardım.
    Protein tozu, glutemin ve kreatini listeden çıkarma fikrimi yorumlamanızı istiyorum.
    Kullanmayı düşündüğüm supplementler ise şöyle;
    Universal GH- Max
    Ultimate bcaa
    Mp assault Nox (içeriğindeki kreaitinin çok miktarda olmamasından ötürü tercih sebebimdir.)
    KAfama takılan en büyük handikap yeterli beslenmeden ötürü protein tozunu kombinasyona dahil etmeme fikridir arkadaşlar.

2. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    bcaa da multipower ın tozunu öneririm. abimde kullandı çok sevdi. birde antrenman öncesi hardline noxx fayda sağlıyor

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Ürünleri daha almadiysan en cok memnun kaldigim supplementleri tavsiye edeyim sana 8 yildir bu sporu yapiyorum ilk protein tozumu 8 yil once aldim ;)

Komplex bir protein tozu (syntha 6 ideal hemde ucuz)
    Universal 3001 amino asit ( 3 kutu kullandim 160 tabletlik)
    Creatine (herhangi bir marka olur hepsi ayni haa yeni formlari cikti 25-30 gr lik konsantre toz 80-100 lira bence degmez
    Bsn No xplode (3 kutu kullandim)
    Bcaa kullanacaksanda xtend i tavsiye eserim weider bcaa da kullandim xtend kadar etkisini gormedim

***Ama şoyle bir seyde yapabilirsin

Ayda 3 kilo kirmizi et günlük 100 er gr
    3 kilo beyaz et günlük 100 er gr
    300 yumurta günlük 10 yumurta beyazi
    Günde 100 er gram bulgur veya beyaz princ (esmer pirinc bulabilirsen o daha iyi)
    Kuru üzum ant oncesi ve sonraso birer avuc
    3 kilo da fistik al ya mikser de cek yagi cikana kadar yada birer avuc gunluk ye
    Gunluk 100 gr yatmadan once lor peynir

Dogal olarak bende boyle yapmayi dusunuyorum supplement almayacagim artik maliyeti 250-300 tl tutuyor hadi 350 tl tutsun o supplementler 500 den asagi tutmaz

Son düzenleme: 22 Ocak 2015
    fiko444 bunu beğendi.
  4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bu arada bobreklerinde sikinti olduysa yine sen bilirsin ama creatine amino asit kullanma bence cunku bunlar hem bobrekleri yoruyor hemde amkno asitler süzülürken tortu olarak birikiyor nox urunlerinde de bol bol su icilmesi onerildigine gore bobrekleri yoruyor bence dogal gıdaya yonelmen daha faydali

fiko444 bunu beğendi.
  5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    wrath 06 tavsiyelerin için teşekkür ederim. Peki bahsettiğim supplementler hakkında ne düşünüyorsun ve de protein tozu kullanma gerekliliği hakkında ?

6. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bahsettiklerini hiç kullanmadım ama marka olarak güzel ürünler olduğunu tahmin ediyorum gh max i cok arastirmistim forumlarda ovulen bir urun nox konusuna gelince bir mp birde c4 kullanmadim ama nox konusunda bsn no xplode tavsiye ederim protein tozu gerkliligi hakkinda besleniyorsan normal gidalardan kesinlikle ve kesinlikle gerekli degil ama bcaa veya amino asit takviyesini öneririm ultimate bcaa kullanmadim fakat weider premium bcaa kullanmis biri olarak xtend bcaa yi daha etkili gordum. Xtend de guzel bcaa. Amino dusunursen 3001oneririm zaten kullanmissin etkisi hakkinda olumsuz dusunecenide sanmiyorum

fiko444 bunu beğendi.
  7. Yusufcan1

Yusufcan1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Gaspari bcaa 6000 tabletede bakabilirsin veya musclepharmin bcaasina

fiko444 bunu beğendi.
  8. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Xtenden bende memnundum ancak forumdaki son yazismalarda iceriginin sagliksiz olduğu kullnilmamasi gerektigi yonunde bir algi vardi . Konuya goz atmanizi tavsiye ederim. Hem bcaa hem de aminoasit kullanmak gereksiz tüketim olmaz mi sizce de ?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ocak 2015 ---
    Gaspari 6000 e icerik ve fiyat acisindan olumsuz bakiyorum. Biraz daha uygun fiyatlı bir kombine yapmak amacım.
    Son dusuncem
    Hardlne aakg
    Dymatize bcaa
    Universal gh max seklinde arkadaşlar. Sizce glutamin kullanmali miyim.
    Aslinda asil tedirginligim kombinasyonun ucten besten kactigim icin etkisiz olmasi yonunde ?

9. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Hem bcaa hem aminoasit kullanimi yersiz. Birinde karar kilmak gerek.
    ayrica, xtendin barindirdigi e-129 a sahip olmayan bcaa varsa, yazsin arkadaslar. Ona yonelelim, ama cogunda var.

batuhan19 bunu beğendi.
  10. batuhan19

batuhan19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Selam bende protein tozu ve bsn nox var bunun yanında hangi vitaminleri alıp kombine yapsam iyi sonuclar alırım kas kütlesi arttırmak icin bide cok az yag var yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş