Supplement + Başlangıç Tavsiyeleriniz, Yardım HELP!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Santrafor tarafından 20 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Santrafor

Santrafor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba öncelikle 17 yaşındayım
    Boy: 1.86
    Kilo: 62
    Spor salonuna yazılmayı düşünüyorum 6 aylık (tabi devam edicem bırakmak yok) hiçbir bilgim yok, ve kafama takılan en büyük sorunlardan ikisi,
    1. Kilo problemi
    2. Supplement
    [1] Kilo konusunda sorunlarım var diyebilirim aslında kilo almak için fazla gayret göstermediğim doğru, ama artık motive ettim kendimi başlıyıcam bu işe, çevremden zayıf olduğum yönünde duyumlar almak beni hırslandırıyor, kilo almak için tavsiyeleriniz, kullanmam - kullanmamam gereken şeyler, beslenme programı tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

[2] Supplement konusunda kafamda soru işaretleri var fitnessa başlamamdan ne kadar süre sonra Supplement takviyesi almalıyım ve hangi supplementleri kullanmalıyım bilmiyorum, youtubede birkaç video seyrettim ve bunun sonucunda kafamda şunlar belirdi

Hardline
    Gainer 5.000Gr

Hardline %100 Mikronize Kreatin 300gr
    Hardline Whey 3 Matrix Protein 2300gr

Bunların bana ne gibi faydaları dokunur sizce kullanmalı mıyım (kullanmak istiyorum ancak bilgi sahibi değilim)

Kreatin konusunda çok iyi şeyler duydum yararlı olması gerektiği konusunda.

Size sorularım;
    - Neler tüketmeliyim, nasıl beslenmeliyim, kilo alma konusunda neler yapmam gerekiyor ?

- Supplement kullanımına başlangıçtan 1 ay sonra başlasam sorun yaşar mıyım, tavsiye ettiğiniz Supplementler ?
    - Spor salonu için çalışma planı önerileriniz, yapmam - yapmamam gerekenler ?
    - Prakten kullanmalı mıyım ? (Kilo almak için)

Şimdiden Teşekkürler üşenip okumayanların canı sağolsun.

PraNgA4 bunu beğendi.
  2. CcCriSsS

CcCriSsS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo alman için karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerek. Suplement olarak protein tozundan önce Gainer öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. PraNgA4

PraNgA4 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle foruma ve spora başlangıcın hayırlı olsun (Sporu heves edip başlayıp bırakmaman dileğiyle) . Bu spor emek ister, sabır ister, fedakarlık ister. Umarım bahsettiğim nitelikte bir insansındır.

Her şeyden önce eğer 6 aylık spor salonuna yazıldıysan her şeyden önce sen orada müşterisin. İmkanlarını kullan, program iste. Yetmediği yerde forumda istediğin her şeyi bulabilirsin.

Kilo problemine gelince sporla, zamanla kilo alacaksın sakın meraklanma. Karbonhidrat ağırlıklı besleneceksin forumda günlük tüketmen gereken protein-karbonhidrat miktarını bulacaksın (Dikkat et spor yapan kişiler için olan değerler). Karbonhidrat hangi besinlerde bulunur ? Kaliteli protein hangi besinlerde bulunur? forumda bulacaksın.

Supplement kullanımı olarak genel olarak 1,5-2 aydan sonra başlanması önerilir. Vücudunu ilk başta gelişmeye, spora alıştırmaya başladıktan sonra takviyeyi vereceksin en uygun zaman odur. Normal besinlerle beslenmeye alış çünkü hayatında yemediğin tatmadığın besinleri tattırıcak sana bu spor :)

Marka vermiyorum Karbonhidrat ( genel adı carbo, gainer olarak geçer), ve Protein Tozu başlangıç için ideal olacaktır. (1,5 - 2 ay sonra dediğim gibi).
    Kreatin için acele etme sonraki evreler onlar. Spor öncesi karbonhidrat sonrasında whey protein olabilir.

En büyük tavsiyem ki bir çok tavsiye alacaksın burada acemi olduğun için yapmaman gereken olarak: ben şu kilo kaldırırım, şu kadar basarım gibi durumlara düşme, hareketi nizami yapabileceğin ağırlıkla yap sakın hareketten yeme. Ağırlıktan ye ama hareketten yeme. Ağır girip kendini sakatlama 1-2 hafta evde yatıp motivasyonunu düşürme. Ve ye kardeşim. Yemekten korkma, sakın korkma ama boş yeme. Protein ye, karbonhidrat ye, lifli yiyecekler ye, vücudunu besle! "doyurma".

Güzel bir spor geleceğin olur inşallah.

ozimen bunu beğendi.
  4. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    İster gainer, ister kreatin, ister protein tozu olsun, en kötü ihtimalle bile 6 aya kadar hiç ihtiyacın olmaz. Deneyimli sporcular kas mutfakta yapılır diyorlarsa vardır bunda bir iş. Yapman gerekenler belli, sakatlanmamak için düzgün formda kalarak sert bir idman çıkarmak, yemek kısmına gelince de doğal afet olmak. İlk işin günlük kalori ihtiyacını hesaplamak(nasıl yapacağın internette var) . Günlük ihtiyacını öğrendikten sonra yapacağın şey belli, ihtiyacından fazlasını yemek. Kaliteli yağ ve kaliteli karbonhidrat kaynaklarından bolca yersin.

Sayfayı Paylaş