Supplement almalı mıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve loncow tarafından 22 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. loncow

loncow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, sporda 3. ayımı tamamlayacağım daha önce de aralıklı olarak spor yaptım ama ara vermek zorunda kalmıştım. Yoğum bir çalışma temposuna başladığım için yemek programımı bir iki haftadır bırakmak zorunda kaldım. Boyum 1.85 kilom 80 civarı almam gereken protein, karbonhidrat ve yağı normalde alıyordum ama artık eski düzenimi yakalayamıyorum. Amacım kas oranımı arttırmak ve genişlemek, 80 kilo olmama rağmen ince yapılıyım kilomu fazla göstermiyorum bu yüzden hacimlenmek istiyorum. İlk 6 ay takviye ürün almama konusunda kararlıydım ama yeterince protein alamamak biraz tedirgin etti. sabah kahvaltısında yediğim yumurta, lor peyniri gibi besinleri almaya hala özen gösteriyorum ama spordan sonra ve öğleden sonra öğünüm çoğu zaman boş geçmeye başladı. Sizce takviye ürün almam (4. aya başlayan biri olarak) doğru olur mu? Eğer öyle ise önerebileceğiniz ürünler var mı? Whey dışında kullanmam gereken bir ürün var mıdır? okuduğum kadarıyla whey dışında bcaa henüz gereksizmiş ama kreatin kullanılabilir bir ürün gibi geldi. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş