Supplement Önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve exe1ans tarafından 10 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkdaşlar ben 4 senedir sipor yapıyorum kas kütlem falanda var 1.69 boyunda 80 kiloyum spor hakkında haraketler hakkında az çok bilgilere sahibim. Zamanında protein tozu kreatin bcaa falan kullandım ama yaklaşık bir senedir kullanmıyorum beslenme ile aram çok iyidir o yüzden kas kütlem var zaten günde 5 öğün sporcu beslenme programı ile beslenirim plav yumurta tavuk falan işte. Şimdi sorum size şu ben biraz daha irileşmek istiyorum 85 kg falan gibi kas kütlesi kazanmak istiyorum ancak protein tozumu karbonhidratmı almalıyım kararsızım ben sadece kreatin almayıda düşündüm aslında dedim sadece kreatein alayım ama bilmiyorum öğrenciyim fazla para veremem böyle toplu kampanyada alabilirim örnek veriyorum protein tozu kreatin bcaa falan hepsi toplu bir indiirim yapıyorlar ya öylede alabilirim. Sizce ne almalıyım birde bcaa ile amino asit arasındakı fark nedir hangisi daha iyi

2. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    80'den 85 olmak işten bile değil. Rahat olursun. Gainer falan tavsiye etmem. Otur pilav ye. Zaten en ucuzu 220 tl. Protein tozunu al, gün içine dağıtarak, öğünlerde tüket. Kreatin al, akşam tüket. Bcaa al, spor sonrası tüket. Önem sırası, Bcaa>protein>kreatin

Gainer almak istersen de (bursa ya da kocaeli) 190 liraya bırakırım. Elimde fazladan bir tane var.(Hardline pro gainer 5000 gr)

3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Ortalama bütçenizi yazarsanız ona göre bir şeyler yazmaya çalışayım. Bizzat tek tek yazayım. Siz bütçeyi ve oturduğunuz ili bir de günde kaç gr protein kaç gr karbonhidrat alıyorsunuz besinlerden onu yazın.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kompleks karbonhidratları arttır. vücudunda metabolizmanda bir sıkıntı yoksa zaten rahat alırsın. gainer işini tavsiye etmem.

Güç aşkı bunu beğendi.
  5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bol bol tahin veya şekersiz fıstık ezmesi yiyin.

6. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Valla kaç makrolara falan takılmıyorum hiç sadece hocalardan bildiğim günde en az 4 öğün ye o yüzden yıllardır bunu uyguluyorum beslenmelerim zaten hep plav tavukla yada et ile yumurta yulaf ezmesi falan fiyat bütçemde 300 tl

7. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Supplementler.com'un whey, Bcaa ve Creatinini alabilirsiniz başlangıç olarak.

Sayfayı Paylaş