Su an aklinizdan ne geciyor?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ayaz tarafından 1 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Evet arkadaslar. Entersan bi baslik olabilir.
    Nelere önem veriyoruz, oturup düsünürken ne gibi ufak tefek seylere takiliyoruz ?

Benim su an Izmir burnumda tütüyor. Oradaki arkadaslarimi düsünüyorum.

Despo bunu beğendi.
  2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Benim ilgilendirğim konulardan biridir bu. O Yüzden ilk mersajı ben yazmak istedim.
    Şuan İstanbul'da olduğum ve kendime uygun bir salon bulamadığım için yaşadığım ve yaşayacak olduğum kas kayıplarını düşünüyor ve üstüne double kazıklı gelen kpss 2008 Eğitim Bilimleri sorularını düşünüyorum. Hergeçen gün yağ oranımın artması da cabası.
    Body'nin avantajlarından biride sorumluluk duygusunu geliştirmek olmalı. Hayatımda ne dersleri, ne arkadaşları... ciddi ciddi bir problem yapıp düşnmeyen biri olarak body'siz geçirdiğim günlerin acısını ve farkında olmadan kendimi düzenli body yapma yükümlülüğünü hissetmem bu konuda sorumluluk aldığımı düşündüyor. Elbette body nin mihenk taşlarından biridir sorumluluk; ama body gibi bir çok meşgalede de sorumluluk değişmezlerdendir.
    Bu düşünceleri şuan aklımdan geçiriyor olmam yazımın bu başlığa uygun olduğunu gösterir sanırım:D

3. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Umarim en kisa zamanda salonlara dönersin..

Ben de su an bugün alacagim proteinleri topladim. Süpermarkete gitmem gerek, evdekiler yetmicek..

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Nasıl daha ucuza ailemle beraber tatil yapabilirim,diye düşünüyorum.
    Herşey dahil ağustos sonu fiyatlarını araşyırıp duruyorum.

5. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    beni meşgul eden tek düşüncem var..o da akademik kariyer için ing. öğrenmem gerektiği ve bunun için kendimi motive edemeyişim..öyle bi kısır döngüdeyim ki hem istiyorum hem de gözümde çok büyütüyorum bu işi...motivasyon sıfır....

6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Dil öğrenmeyi zaman zaman ben de gözümde büyütüyorum; ama Türkiye'de kendi imkanlarında öğrenmeye çalışırsan elbette öğrenilmesi pek kolay olmayacak ve gözünde büyütmen de normal. Akademik kariyer için Toefl Kpds vs... başarı göstermen gerektiğini için gramer ağırlıklı çalışman, bunun için de dil kursundan alacağın verim artacaktır; kursun en kısır imkanı pratiktir. Benim derdim pratik olduğu içn hiçbir kurstan verim alacağımı sanmıyorum. Bizim Üniv'de ingilce öğrenerek akademik kariyerini yükseltmek isteyen öğretim görevlileri çok var ve aynı üniv'deki ing hocasından özel ders alıyorlar. 3 tanesi geçen sene Yar. D**. Dr. oldu. Senin ilacın gramer kitapları ve dil dil kursu gibi duruyor.
    Krn, akademik kariyer yapmak isteyen; alan bilgisi ve genel kültürü üst düzey olan kişilerin önüne Dil öğrenme engelini koymalarını eleştirirdim genlde. Fakat İngilizce bilmediğinizde uluslararası kaynaklardan, bilimsel makalelerin çoğundan ve ing paylaşım alanlarından mahrum kalıyorsunuz elbette.
    Akademik kariyer yapmak isteyen kişiye gramer yerine pratiği zorunlu hale getirseler daha uygun olur. Bu işe gönül vermiş kpds ve toefl'den başarı gösteren abiler, dil engelini önlerinden kaldırmalarına rağmen pratikde ne kadar yetersiz olduklarından yakınıyorlar. Bir tarafı üst düzey, diğer tarafı vasat yapmak yerine ikisini dengeleme yoluna gitseler ki akademik kurum ve kuruluşlarında kadrodan benkentileri bu yönde olsa daha faydalı ve aydınlatıcı olmaz mıydı?

Akademisyenliği Üniv 1'deyken bende düşünürdüm. Öğretmenlerin özgür ve müfredatta serbest halleri cazip gelirdi. Fakat Araştırma Görevlisi olmanın zorluğu gerek maddi gerek manevi zorlukları da beraberinde getirmesi beni bu arzudan soğuttu.

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Öncelikle hepinize merhaba. Uzun zamandır yokum (belki bazılarınız beni hatırlayacaktır).
    -Geçen sene body ve bodyforum zamanımın büyük bölümünü verdiğim faaliyetlerimdi ve bunlar bana mutluluk veriyorlardı. Ama hayatın insana neler getireceği belli olmuyor. Neredeyse hayatımın her alanında kötü sonuçlar,üzüntü vs. vs. Bunların yanında formdayken 94 kg olan bir vücut (yağ oranı oldukça az) 2 ayda 84 kg ye kadar iniyor,eriyor.
    -Aslında birçok şey düşünüyorum ama anlat anlat bitmez. Sadece arasıra nete girdiğimde özlemle sadece bir kaç sayfasına bakıp çıktığım forum siteme yazmak istedim.

Despo bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şu anda hem haftaya olacak vizemi düşünüyorum, hem yeni hoşlandıgım ve konuşmaya başladıgım bir kızı, üstüne de bu saate kadar sadeec 90 gr protein aldım onu telafi etmeye çalışıyorum, şu anda yemek yaparak:).....

9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben de bu aralar profesyonel duzeyde pokere fena sardım. Arkadaslar arasında oynarken surekli kazandıgımdan bu potansıyeli nette nasıl degerlendiririm diye kendi kendime dusunmeye basladim gecen hafta. Merakliyim da biraz yeni seyler ogrenmeye, hemen bir kitap aldim profesyonel duzeyde nasıl oynanacagına dair. Bir yandan onu okuyup bir yandan ogrendiklerimi test ediyorum. Simdilik fena gitmiyor, sermayeyi neredeyse ikiye katladim ama bu yolla zengin olamayacagim gibi bir his var icimde yine de :).Bakalim, ilerki zamanlar ne getirecek.

10. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    :lol:
    Bundan yaklasik 1 ay önce ev arkadasimla internetten bir poker turnuvasina katildik. 60 kisi icinden 1. olduk ve
    10 $ lik sermayeyi aninda 70 $ yaptik. Sonradan direk parali masanin birine oturarak 70 $'i 135 $ yaptik...
    sonra da hepsini salakca bir all-in'e dahil olarak kaybettik :):)

cok zevkliydi ama.. Tüm pazar günümüzü böyle gecirdik. yaklasik 11 saat onaydik...

11. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kumar zewki yuzunden kendini bitiren arkadasima artik hangi yonden yaklasmam gerektigini ve artik bosa kurek salladigimi dusunuyordum,32saat icinde 150 audio cd basmam gerektigini sezon icin avsada ne calicagimi sezon bitiminde alttan kalan sinavlari nasil topliycagimi salona giderken hasat ettigim ayakkabilarimi :D herkezin kendine has ugraslari kaygilari war we diger arkadaslarimi gordukce kendimi sansli hissediyorum bazen :D

12. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Magnezyumu sabah icsem ne olur acaba

13. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    şuan akılmdan geçen tek şey şu ağzınıgırdığımının yaz okulu bitsinde bian önce dershnaye grip çalışayım diorum para kaznayımda adam aklılıı yapıyım bu sporu ..düzenli beslenme ve suplement olmayınca pek bişey olmuyor..o yüzden kimisi okul bitsinde bi evleneyim,okul bitsinde askere gideyim. vs vs derken ben okul bitsinde vücut yapayım diom :)

14. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    saat 18:00 olsa da işten çıkıp suplement almaya gitsem diye düşünüyorum.weight gainer ve whey protein alcam.2sine birden 300 küsür ytl nasıl bayılcam onu düşünüyorum.

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben sadece haftanın 2 günü düşünürüm.çarşambaları saat sekiz olsada evime gidip yaprak dökümünü,perşembeleride altıda çıkıp idmanı bitirip eve yetişip kavak yellerini seyretmeyi...evlendikten sonra baskı zoru ile ilk birkaç hafta izlettirdiler.daha sonra ise bağımlılık yaptı.allahtan gece vardiyam kalktı yoksa birkaç haftaya kalmaz sabah kadın programlarınada yapışırdım.

intelligent_ bunu beğendi.
  16. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Cehaletin gözleri nasılda kör ettiğini düşünüyordum an itibariyle.

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bağcılardayım. Deli gibi salon arıyorum. For you Bodyguard Gym vs... hepsini gezdim. hiçbirini beğenmedim. Üstelik aylık 70 ytl çekiyorlar. Bu civarda bildiğiniz salon var mı? ÇEvre ilçeler de olabilir. Erinmeden gidebilirim.

18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Tam su an sagligimin yerinde olmasinin ne kadar önemli oldugunu düsünüyordum, sonra bir ara saglik giderse naaparim diye korktum, temsilen gittim bir cinko kapsülü attim..
    Sanki simdi hayatim kurtuldu anasini satim ;)

19. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ayaz, supplementlerin yanında bir sürü vitamin+mineral alıyorsun. Bir sürü dediğime takılma, ben ağrı kesici bile yemek istemeyen bir insanım. Supplementin bile kapsul hali beni korkutuyor. Çinko ve diğer minerallerin kas yapılanmasında etkisi görüyor musun? Yoksa az önce belirttiğin gibi sağlık amaçlı mı kullanıyorsun.

20. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Tam askine salvadore .. Supplementlerin disinda aldigim tek sey cinko.. Onu bile sürekli almiyorum..Bir de su sira eczaci bir arkadas suda cözülen magnezyumlardan verdi..5 tane aldim onu da kullanmicam daha.. Multivitaminler, mineraller vs bana hikaye gibi geliyor... Kalsiyum takviyesi bile yapmiyorum, cünkü süt ürünlerinden yeterince aldigimi düsünüyorum. Benim düsünceme göre dogal besinlerle alinan vitamin ve mineraller vücut DNAsina daha uygundur. Mutlaka bir elmanin icindeki vitaminlerin vücutta görevini yapabilmesi icin gereken baska maddeler de vardir diye düsünüyorum.

Sayfayı Paylaş