Street Workout çok mu yorucu?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve PapillonV tarafından 31 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben Sercan Ulusoydan üyelik aldım da 1 ay bitiyor bu hafta acayip yoruyor yeminle ağlayacak oluyorum yorgunluktan 21 yaşındayım daha önce boks karate ve wushu yaptım evde kendi kendime şınav barfix mekik fln yapardım kısa bir süre fitness salonuna da gittim ama bu hiçbir şeye benzemiyor çok yorucu hayatımda bu kadar yorulmadım normal mi bu sporun doğasında mı var ? set araları 10 saniye dinlenme fln 5 set 17 tekrar jump squat bitince 3 dk max dinlenme sonra plank fln var ölüyorum adeta profesyonel varsa içinizde söylesin kalp krizinden fln gitmeyeyim antrenman biteni 1 saat oldu hala elim ayağım titriyor :sob:

2. Iğdırlı7676

Iğdırlı7676 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sercan reis adam gibi adamdır bende 3 yıldır boks yapıyorum 2 sende street workout yapıyorum artık acı ağrı yok herhalde her gün yapmaktan olsa gerek 3 gün boks 4 gün street workout geç başladığım için yapıyorum profosyonelik için normaldir kardeşim alışırsın sonra

3. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    çok yorucu ve kas geliştimeyen bi spordur

desperado98 bunu beğendi.
  4. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Street workout a laf edenden uzaklaş. Tam bir sporcu yetiştirir. Devam et. Sercan ulusoy bu işi biliyor. Denemesi de bedava calisthenics den sonra dinlenip 1 gün geçince salona git ve çalışamaya başla bak ne kadar kolay gelecek. Peki madem böyle calisthenics neden sevilmiyor? Çünkü bende dahil olmak üzere neredeyse herkes hacim istiyor. Hacim önceliğimiz olmuş. Bir de güç. Ama esneklik dayanıklılık vb unsurları nedense umursamıyoruz. Sen hele birkaç ay daha yap da gör bak nasıl zinde oluyorsun. Öyle bir çeviklik kazandırıyor ki. Bir süre bende uğraşmıştım. Thenx in uygulamalarını yaptım. Çok zinde güçlü ve atletiktim. Ama zayıf sıska vb yorumlardan dolayı canım epey sıkıldı ve bb ye yöneldim. Çünkü calisthenics hacim veren spor değil. Body de 2 yılda elde ettiğin hacimi onda 4 senede falan ancak elde edersin. 1 sene sonrasında ise vücuduna ağırlık bağlayıp çalışmadıkça ve hep daha da zorlamadıkça hacim alamazsın. Hedefin neyse onu yapmalısın. En önemlisi de seviyorsan herşeye katlanırsın.

PapillonV bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Sercan ulusoy gerçek bir sporcudur piyasadaki steroidli adamlara gore birikimi çok yüksek. O bir de doğuştan böbrek hastası olduğu ve organ nakli olduğu icin kullandıği pek cok kortizol türü ilaç olmasına rağmen ve beslenme kısıtlılığı olmasına rağmen fiziği gayet iyi performansina diyecek hicbir sey yok zaten.

Online pt satan steroidli elemanlara gore çok kaliteli biri olduğuna inaniyorum ama iyi sporcu olmak çok iyi program da yazacak anlamına gelmeyebilir. Set aralari 10 sn dinlenmek bana çok az geldi bildiği bir sey olabilir

Sawtain bunu beğendi.
  6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Calisthenics ile salon brolarından çok daha fazla kas geliştirir, daha fazla güç kazanırsın. Direnç dirençtir kas gelişimi açısından salon veya park farketmez ama performans açısından farklar oluşur. Sercan ulusoy ile ilgili ise PT alınacak biri değil.

İzzetKaragöz ve PapillonV bunu beğendi.
  7. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kas geliştirmeyen değil şişirmeyen bahsettiğimiz kişi Sercan Ulusoy kendisi 50 kg , ağırlık kemerine 60 kg ağırık takıp barfiks ve dips yapıyor hiçbir bodyci gördün mü kendi vücut ağırlığını + vücut ağırlığının %120 si ile çalıştığını yani bu şu demek oluyor 100 kg birinin 220 kg ile çalışması ben görmedim şahsen body yapıp boş yere şişeceğime direncimi ve patlayıcı kuvvetimi artırırım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2018 ---
    evet pt aldığıma pişman oldum aslında çok ilgisiz iyi bir sporcu ama eğitmenlik konusunda yetersiz

8. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    afkanin dediği gibi 15 sn dinlenmeler çok az hele güclenmek için powerlifting ile uğraşan kişiler çok iyi bilir güç nasıl kazanılır. benim görüşüm programdaki amaç saf güç kazanımı değil beraberinde dayanıklılığı ve iş kapasitesini arttırmak için böyle programlama yaptığını düşünüyorum programın zekice hazirlandigini düşünüyorum powerliftingle ugrasan kişiler olarak pek kafamıza yatkın olmasada başarılı program.

PapillonV bunu beğendi.
  9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şu cümleyi kurmasaymışsın iyi gitmişsin aslında. Bu tarz karşılaştırmaları birbirine yakın kilolardaki insanlarla yapmak lazım çünkü 50 nin 2 katı 100 ken, 100 ün 2 katı 200 oluyor. Çarpan aynı ama başlangıç farkından dolayı 100 kiloluk adama haksızlık oluyor :)

desperado98 bunu beğendi.
  10. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sercan ulusoy cacığın tekidir. Yüzüne de söyledim. Tek bildigi konuşmak. Vücut konusunda ise Böbreklerinin gitme nedeni genç yaşta steroid kurbanı olması. Eski hallerine bakarsanız 2015 vs o zamanlar kas kütlesi daha iyiydi yani steroid kullandıgı için bu halde. İşi kıvırıyor çakal herif. Yoksa 50-55 kg arasında 1.68 boy da o kas kütlesi zor. Şuanki halini görebiliyorsunuz zaten böbrek naklinden sonra pert olmuş. Bidaha eski formunu yakalayamıyor?

Creatine ve PapillonV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş