Steroid Kullanimi Neden Bu Kadar Artti?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve OKR tarafından 20 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Farkediyor musunuz sizde? 5-6 sene once cok revacta degildi gelin gorun ki son yillarda inanilmaz derecede bilincsiz roid kullanimi goruyorum gerek forumda gerek reel yasamda. Genetik sinirlara yaklasmadikca, hizli gelismek icin hormon takviyesi almak buyuk cesaret... Roid kullanimina karsi degilim keza destekliyorum fakat bu kadar bilincsiz tuketimi gelecek nesilde saglik problemlerine yol acacagini dusunuyorum.

2. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Çünkü bb furyası o zamanlardan başladı diyebiliriz. Popüler bi uğraş ve erken sonuc almak icin bilinçli veya bilinçsiz her şeyi yapıyoruz.

Eski filmlere dizilere belgesellere bak bi de şimdikilere. Kaslı değilsen şimdi başrol vermiyolar :). Artık insanlarda böyle bi algı oluştu çünkü

Sağlık konusunda haklı olabilirsin. Belki bizde veya birkac kusak sonrakilerde görülcek etkileri. Zararı sonradan fark edilen ve kullanımı epey kısıtlanan tıbbi ilaçlar var mesela

Son düzenleme: 20 Mayıs 2019
    OKR bunu beğendi.
  3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Asosyal medyanın bu derece ön planda olduğu, insanların kendilerini başkalarına beğendirmek için ellerinden gelen saçmalığı yaptığı bir dönemdeyiz. Herşey ambalaj, içerik önemli değil. Bilinçsiz gençler de bu furyaya yakalanıyor. Bunda bilgi kirliliğinin etkisi çok büyük. Eskiden bilgi kaynağı azdı ama anlatanlar bilinçliydi. Şuan ucunda para olduğu sürece insanların yapmayacağı şey yok. :/

Edit:

Serdar abi de burda bir yandan buna isyan etmiş. Tabi kenardan kendi başlattığı işi de güzel vurgulamış ama böyle adamların çoğalması/ ön plana çıkması/çıkarılması lazım.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 20 Mayıs 2019
    OKR bunu beğendi.
  4. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Isin garip yani eskiden roid temin etmekte bu kadar kolay degildi. Egitimim geregi kibrista ikamet ediyorum ve inanin en kohne spor salonunda dahi roid temin mevzulari donuyor. Fakat roid kullanmaya karar veren insanlar nereden bilgileniyor? En sacma supplement takviyesinde dahi bilimsel makalelere bakiyoruz fakat TR’nin en aktif forumu BFTR’de sentetik testosteronla alakali tek makale dahi bulamadim. Ingilizcesi var desek ki dunyanin yabanci dil konusunda sayili geri ulkelerindeniz. Buraya da cizik atinca geriye ne kaliyor ki? Hormon takviyesi kulaktan dolma bilgilerle kullanilacak sey degil. Az once forumda gordum adamin ilk mesaji ve 2 haftadir erekte olamiyormus. En azindan caylak arkadaslari kaybetmemek icin forumda roid bilgi bankasi olusturulabilir. Hormonlar dogal hormonlari baskilar ve bunu bile bile salon gorevlisinden roid plani alip uygulamak hangi aklin urunudur? Bugun 32 cm kola sahip cocuga roid onerisi gordukten sonra acikcasi baya endiselenmeye basladim. Gidilen yol yol degil...

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda belki de türkiyenin en kapsamlı roid bölümü var. Çok ilgilendiğim bir konu olmadığından fazla okumadım ama eskilerin aktardığı tonlarca bilgi var. Burada da devreye okumama alışkanlığı giriyor. Daha önce de yazmışımdır belki ama şu forumda sadece yukarı tutturulmuş eski konuları okumak dahi insanın ufkunu açıyor. Çok derin bir birikim var ama okuyan yok. Görüyorsun aynı 1000 tane açıyorlar "boyum uzar mı, kolum büyümüyor, nasıl beslenmeliyim, antreman yardımı vs.". Tabi ki forum sorup, cevap alma yeri ama biraz da emek verip okumak gerekiyor. Süre boyunca değişen bakış açıları tabi ki mevcut orası da ayrı bir nokta ama gene de 0 bilgisi olan biri dahi sabitlenen konulara göz atsa kafasındaki bir çok soruya cevap bulabilir. Sonrasında yeni oluşanlara cevap aramaları lazım ama olmuyor. Bu konuda çok doluyum fazla uzatmayayım :)

OKR bunu beğendi.
  6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    adam forumu araştırmadan kaslanarak kilo almak istiyorum diyet listesi verin diyor. steroid konusunda da bilgilenmek istediklerini düşünmüyorum. ben burada steroidlerin gerçek hayatta hangi amaçla kullanıldıklarına dair makaleler sundum. ama yok adam daha 6 aylık yine de girecem diyor. biz burada protein tozunu tartışıyoruz adam diğer tarafta yaldır yaldır steroid nereden bulacam diye yanıp tutuşuyor.
    adama böyle etkileri var diyorsun adam diyor ki; ağbi o zaman niye kanser hastalarına veriliyor diyor. ya şimdi bu adama ne anlatabilirsin?

ben geçen sene vücudu harika güzel bir kadınla bir kafede tanışmıştım. öylesine bir kahve zincirinde laf lafı açtı: kadın dedi ki: hayatımın en kötü günlerini en depresif ve hastalıklı günlerini yaşadım dedi. dedim etkileri ne oldu? dediği şey; yumurtalıkta erkek hormonlarıyla çakışma olmuş kist çıkmış kemoterapi görmüş, göğsünde süt kesilmiş yarmışlar bıçakla onu almışlar. daha neler neler var anlatmayayım. belki bana karşı çıkan olacaktır genelleme yapma diyen olacaktır ancak yabancı forumlarda zaten araştırmak yeterli olacaktır. 2 kelime ingilizce yeterli.

OKR bunu beğendi.
  7. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Sosyal medyanın etkisi bunda çok büyük. Bilinçaltı fitness model resimleriyle dolu bi nesil yetişiyor (buna bende dahilim). İster istemez herkes hayalini kurduğu vucuda ulaşmak istiyor ve mumkunse en kısa yoldan :)

Ayrıca elde etmesi çok kolay bu ilaçları. Ben kullanmayı düşünmediğim halde 1-2 defa elinde ilaçlarla teşvik edenler oldu beni :). Bence devletin denetimi yetersiz kalıyor. Yurtdışında durum nasıl merak ediyorum.

İleriki dönemde etkileri konusunda bende endişeliyim, fakat tartışmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi sorumluluğunda..

Oğuz Yücel bunu beğendi.
  8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi ülkeydi hatırlamıyorum ama rastgele salonlara kontrole gidip gözüne kestirdiklerini teste sokabiliyorlarmış. Profesyonel olsun olmasın farketmeden. Sonuçta kullandığı ortaya çıkarsa salona giriş yasağı tarzında cezaları varmış.

Güç aşkı ve Pollysad bunu beğendi.
  9. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    bırak kullansınlar olan onlara olacak

Sayfayı Paylaş