Sporu bıraktıktan sonra formu korumak?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve trteemo tarafından 26 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    İyi günler merhaba yaşım 17 7 ay spor yaptım ve koronadan ötürü bırakmak zorunda kaldım şu dönemde maddi durumumuz spora bütçe ayıracak kadar elverişli değil. Bu 7 aylık süreçte 25 kilo verdim boyum 1.75 kilom 56 58 arası gidip geliyor o da sanırsam bağırsaklarımın dolu olmasından kaynaklı. Sorum şu sporun bana kazandırdığı en büyük alışkanlık her yediğim kaloriyi hesaplamam. Spora devam ederken nasıl besleniyorsam öyle beslenmeye devam ediyorum abur cubur neredeyse yok yağ ve tuz tüketmiyorum neredeyse genelde makarna yumurta pirinç ev yemekleri vs yiyorum fast food alışkanlığım hiç olmadı. yaklaşık 10 aydır formumu koruyorum fakat şu son 1 aydır hiç bir işle meşgul olmadığımdan ellerim yiyecek şeylere kayıyor hala kilo almadım bir gün fazla yediysem ertesi gün dengeleyecek şekilde yiyorum, amacım bulka gireceğim zamana kadar yağsız kalıp clean bulk ile kas kütlemi arttırmak uzun süre spor yapınca metabolizma hızı artar mı? hiç spor yapmamış sedanter bir bireyle 7 ay spor yapmış sedanter bir bireyin kalori ihtiyacı aynı olur mu?

Sayfayı Paylaş