Spordan yana moralim çok bozuk...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve elite35 tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yaşım 20.
    Lise zamanında 90 KG'ı gören şişko toparlak biriydim. Daha sonra hırs yapıp iğrenç bir şekilde kilo verdim. 59 KG'a kadar düştüm. Kollar çubuk kraker gibiydi. Vücut kemik yığını...
    Üniversiteye başlamamla beraber kendime çeki düzen verip kendimi adeta baştan aşağıya değiştirdim.
    Vücut geliştirmeye başlayalı 1 sene oldu. 1 senede 18 KG aldım. Müthiş değişim sağladım. Çevremde bana ilgi göstermeyenler peşimde dolaşır oldu.
    Sürekli övgü almaya başladım. İnsanların idolü haline geldim. Bu duruma da alıştım artık. Herkes sporcu olarak biliyor beni.
    Sporum uğruna her şeyden vazgeçtim diyebilirim. İlerde meslek olarak düşündüğümden üzerine fazla düştüm bu sporun. (Vücut Geliştirme)
    Ailem bile kabullendi bu durumumu. Bana hep destek oldular. Artık çevrem, bana derslerimin nasıl olduğunu değil de, vücudumun ne durumda olduğunu sormaya başladı.
    Neyse uzatmadan asıl konuya geçeyim. Antrenmanlarımdan verim alıyorum, antrenman esnasında da iyi pump oluyorum. Karın kaslarım, vücut yağ oranım oldukça iyi durumda. Fakat bugün arkadaşlarım kollarımı kendi kollarıyla karşılaştırınca moralim bozuldu.
    Kurdukları cümle şuydu ''abi ben 2 ay spor yaptım senin kolla aynı ölçüyü aldım senin kol çok ince bence bu kadar emeğe göre çok az''
    Moralim çok ama çok bozuldu. Cidden kolumun yetersiz olduğunu farkettim, bir sporcu kolu değil bu. Normal düzensiz fitness yapan birinin kolu gibi.
    Ama her şeyi kusursuz yapıyorum. Supplementler en iyileri, beslenme çok titiz.
    Kol antrenmanlarımda ne denediysem olmadı. En son bi program daha deneyeceğim. Ama gerçekten moralsiz de bir şey yapmak istemiyor insan.
    Böyle durumlarla karşılaşanınız var mı ? Ne yapmalıyım demeyeceğim, çalışacağım. Pes etmeyeceğim.
    Sadece benzer durumları yaşayan arkadaşlar var mı ? Varsa ne yaptılar sonuç ne oldu ?

2. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Kaç cm kolun?

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    36 falandır

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Gereğinden fazla hareket ve set giriyor olabilirsin mesela ben 3 aydır 2 hareket ve toplamda 6 set giriyorum gelişim de hala devam ediyor. 36 cm gerçekten az gibi haftada 2 gün çalışabilirsin kolu ama triceps'ide ihmal etme, kolu asıl kalın gösteren odur çünkü.

5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Abi üzülme ama azmis gerçekten.

ancak şu var o adamların yag orani senden fazladir.Ayrica nerenin daha cok gelisecegi ve kalin olanacagi genetik

Ben yinede dogru calisma ve azimle herkesin doğal sekilde 40 santimi görebileceğini düşünüyorum

Ekleme:Vücut gelistirmede 1 senen olmus daha hemde cok zayiflamissin sonradan 18 kilo almissin yani 1 sene icin cok iyi gelisim 36 cm böyle bakarsak iyi sen 25 santimden baslamissindir 2 aylik olan arkadas 32 santimden baslamistir

elite35 ve Lorethlorien bunu beğendi.
  6. mahsum1235

mahsum1235 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Genetik birşeydir benim arkadaşımında senin gibi

kement1988 bunu beğendi.
  7. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Triceps hareketlerini cok.nizami yap ve kasi hisset ben uzun zamandir meger kol arkakol calismiyomusum bunu.anladim sana.tavsiyem on kolda. Idmana baslamadan once barfiks demirine avuc ici tutus seklinde asil yukari.cik ve dayanabildigin kadar dayan yukarda kal yercekimine.meydan oku bi nevi zorla yani yapabildigin kadar bunu 2 defa yap bicepsin icindeki tendonlari tamamen sasirtmis olucaksin. Sonra idmanina gir 2 3 hareket drop set yapmaya calis.kasi hisset.

kement1988 bunu beğendi.
  8. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Arkakolda ben kendimde biseyi farkettim 12 tekrardan asagi yapmiyorum artik hareketleri ve agir yapiyorum zorla tamamen bide hareketi.nizami yap belden omuzdan destek.alma.sadece arkakola.vursun ona cok dikkat et

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yanlış çalıştığımı farkettim. :confused: Ve haftada 2 kere çalıştıracağım kollarımı.
    Merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum önümdeki idmanları.
    Umarım bunca emeğimin karşılığını alabilirim.
    Gelişmeleri bu başlık altında yazacağım...

torifonta ve mericboss99 bunu beğendi.
  10. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    36 kola bu kadar övgü gelmesi enteresan ortamın bıraz daha farklı demekki benim salonda 40 cm kola insanlar küçük diyor aldıgın emek olarka bakma genel olarak bı kol 40 cmden aşşagısa büyük degildir tabı boyada baglı 170 adama 40 cm kol dev gibi durur 185 adama buyuk ama ole cok kaba durmaz 1 senede 59 kgden 18 kılo alman cok ıyı suan 77 kgsın o zaman boyunu bılmıyorum ama 77 kg ye 36 kolda bıraz az gıbı yanı 77 de bı 38 39 u zorlamalıydın kas kalitesi biraz düşük heralde ayrıcaı nsanları fazla takma normal bır ınsaın kolu zaten 32 33 cm gelir onun altındaysa cok zayıftır ınsan zaten ben 2 sene yaptım evde anca 40 oldu kolum arkadasım var bı tane 98 kg bı ay gıttı kolu 40 onunda kımının genetık cok ıyı oluyo yapacak bırsey yok :)

11. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Övgü gelen nokta zaten kolum değil. Genel olarak vücut yapım ve aldığım gelişim, beraberinde gösterdiğim azim ve sabır.
    Boyum 1,77 kilom 77. Yağ oranım hakkında bilgim yok fakat karın kasları net. Avatardaki fotoğraf da bana aittir.

12. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Usta bende 1 yıldır çalısıyorum benim durumum sendende beter sadece kolda degil cogu bölgemde 3-4 aydır gelisim saglayamiyorum ben. Senden rica etsem hacim icin antreman programını bana atabilirmisin özel mesajla ?

13. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Benim durumum 1 haftalık bi durum. 1 hafta önce çok iyisin diyen arkadaşlarım şu an zayıfladığımı özellikle de kollarımda incelme olduğunu söylediler.
    Cidden de 1 haftada neden böyle bi düşüş yaşadım bilmiyorum.
    Hacim programını daha uygulamadım açıkçası deneyip etki aldıktan sonra paylaşmayı tercih ederim.

14. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Bazıları var spor yapmayan adamın kol 40 45 cm yağ ama uzun kollu giysilerin altından 10 numara duruyor :D sen sıkma canını devam et büyür takma kafaya

elite35 bunu beğendi.
  15. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Spora kol olarak bakan insanlardan nefret ediyorum. Bakın mesela Marc Fitt'e adamın kolu çoğu fitness'çılardan ince. Ama define ve estetik.
    Ben anlatamıyorum insanlara. Gerçi bu ara hacmim düştü zaten kendim de memnun değilim ama ne bileyim, vücut geliştirme koldan ibaret değil ki...
    İyi olduğumda süpersin nasıl yaptın, kötü dönemime denk geldiğinde ooo çökmüşsün... Olmuyor ki böyle.

16. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Gelişmeyi kestiysen dinlenmeyi az yapiyorsun demektir programi gozden gecir 3 gun dinlendiriyorsan 4 yap ben sahsen bu sekilde fayda gordum.

elite35 bunu beğendi.
  17. kement1988

kement1988 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    1 aydır spor yapıyorum artık sıkıldım gelişme olmuyor

18. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Olayın aslı şu benim gördüğüm kadarıyla.

Güzel kardeşim biliyorsun boş boğaz insanlar coktur ve her insanın vücut yapısı bir değildir. kimileri bu konuda şanssız kimileri ise şanslıdır. sen işine bakacaksın; pump'a basacaksın;) onlarda takdir etmeye devam edecek.

kement1988 bunu beğendi.
  19. kement1988

kement1988 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anlıyorum sağol zaten daha çok başındayım hemen kas olmaz sorunum aslında zaman sıkıntısı salona diceğim zamana kadar çok üşeniyorum ama içeri girince iyiki gelmişim diyorum galiba benim sıkıntım yanımda kafa dengi arkadaş olmaması

20. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum okus pokuscu var kadikoyde bi ugra istersen :)

kement1988 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş