Sporda mide bulantısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dembaba28 tarafından 1 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyu daha önce açmıştım. Beslenme saatlerini ayarlayarak biraz düzelttim bu olayı fakat tekrarladı. Antremandan önce karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum ve gayet iyi yiyorum. Yedikten 1 saat sonra spor yapsamda 2 saat sonra spor yapsamda midem bulanıyor. Ama normal bi bulanma değil, kusacak duruma geliyorum ama bir türlü kusamıyorum öyle gıcık birşey. Ayrıca halsizlik basmıyor ama garip şekilde bayılma hissi uyuma hissi geliyor. Hastalık açısından bir problem olduğunu zannetmiyorum çünkü daha öncede başıma geldi ve test yaptırdım sorun çıkmadı. Tecrübelerinizi ve tavsiyelerini paylaşırsanız sevinirim

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Hastalık açısından bi problem oldugunu düşünmüyorum demişsiniz ama ortada bariz bi hastalık belirtisi var. Dahiliyeye görünmenizi şiddetle tavsiye ederim mideyle ilgili bi sıkıntınız olabilir.

3. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    spora 1 hafta ara vermenizi öneririm ve bi doktora görünün derim

4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yeniden test yaptırıcam zaten, ayrıca hala zannetmiyorum çünkü sadece antreman sırasında oluyor psikolojik olmaya başladı heralde bakalım görecez

5. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yoğun fiziksel aktiviteden sonra veya halı saha maclarında da oluyor mu?Demek istediğim nabzın yükseldiği vücudun aktif çalıstıgı her hangi bi anda da olabilir antrenmanda oluyorsa. Ama inşallah psikolojiktir

6. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    hayır olmuyor. Yetersiz su tüketimi, havasızlık gibi nedenlerde mide bulantısına yol açıyor. Bir de söylemeyi unuttum, yeni barfiks barı aldım. Onun süngeri gerçekten bi değişik kokuyor o da beni etkiliyor heralde. Tüm bu sebepler birleşince mide bulantısı oluşuyor tabi. Yoksa düzenli olarak basketbol maçı yaparım o zaman olmuyor, futbol maçında hiç olmuyor. Bence psikolojik ama staj için test yaptırmam lazımdı zaten yaptırırken tüm değerlere baktıtırım

Agent47 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş