Spora Tekrar Başlıyorum Dirsek ve Dizdeki Sakatlık Lütfen Yardım Edin

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Zaym1n tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar

Haziran ayında sağ omzumu yırttım spor salonunda dumbell tutarken dengemi kaybetmemden ötürü, ve o zamandan beri spor yapmıyorum.

Şimdi tekrar spora başlıyorum sanırım önümüzdeki birkaç hafta içinde tekrar başlıycam, yalnız şöyle bir sorun var sol dizimde kendimi bildim bileli bir sakatlık var yani 15-20 dakikadan fazla bükülü şekilde duramıyor sinemaya gittiğimde veya uzun araba, otobüs yolculuklarında çok sorun çıkarıyor bana eğer bacağımı düz veya düze yakın bir şekle getirmezsem ağrıyor fazlaca, spora başladığımda bunun sorun olacağını tahmin ediyordum omzumu yırtana kadar geçen bu 6-7 aylık sürede tahmin ettiğim gibi sorun çıkardı ve leg extension veya leg push machine gibi aletlerde sol dizimi tam olarak bükemiyorum yani hareketin formuna uygun şekilde değil biraz daha az bükerek yapabiliyorum yoksa dizim acıyor fazlasıyla ama çok fazla bükmez isem sanki sorun yokmuş gibi sorunsuz yapabiliyorum, bunun dışında hareketin formuna uygun şekilde squat yapmayı denedim ağırlıksız hiçbir şeysiz yani sadece kendi ağırlığımla oturup kalktım yine aynı acı yani squat yapmam imkansız gibi.

Diğer problem ise sağ dirseğimdeki tendon bunun ne zamandır olduğunu bilmiyorum ancak spora başladığım ilk günden beri var yani ben o zaman fark ettim belli ki daha önceden de olan bir problem ve triceps çalışırken acı çekiyorum kendimi zorlamam için gereken ağırlıklara çıkamıyorum, dirseği bolca ısıtıp dirseklik taktığımda ise bir nebze azalıyor ama yinede yeterli şekilde çalışamıyorum, şunu belirteyim spora başlamadan önce 2-3 sene boyunca evde yatmış birisiyim, değil kendini zorlamak hareket bile etmedim desem yeridir, ev - okul - arkadaşların yanı yani ne sebepten böyle bir şey olmuş olabilir bilmiyorum, 2-3 sene boyunca hiç dokunmamış olmama rağmen geçmediğine göre ciddi bir sorun diye tahmin ediyorum.

Doktora gittim bu problemler için, eklemlerimin filmini çektirdim inceledi kendi eliyle kontrol etti dizimi ve dirseğimi ancak bir şey gözükmüyor deyip gönderdi (bunu diyen özel hastanede bir prof. doktor) lütfen yardımcı olun 2 senedir okumadığım konu sormadığım kişi kalmadı forumda daha önce benzer konu açtım çok fazla cevap alamadan benzer konu var denerek kapatıldı ancak bu ciddi bir problem benim için ve gerçekten elimden geldiğince araştırıyorum bakıyorum ve hakikaten pozitif yönde hiçbir şey bulamadım spor salonundaki hocalara sordum uzun süredir spor yapanlara sordum internette uzun süredir spor yapan kişilere sordum verimli bir cevap alamadım, yardım edin!

Yönetici için not: Konuyu kapatmayın lütfen gerçekten uzun süredir araştırıyorum ve işime yarayacak hiçbir cevap bulamadım benzer konularda da internette de

2. mustafa33

mustafa33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dizini bilmiyorum ama dirseğindeki tenisci dirsegi olabilir mi acaba ?

3. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Sanmıyorum hocam daha öncede soran olmuştu, diğer forumlarda da genelde bu sorundan kaynaklanıyor olabilir dendi ama hatırladığım kadarı ile pek bir benzerlik yok bu durumla ilgili.

Şimdi tekrar kontrol ediyorum belirtileri aşağıdakiler, bunlardan hiçbiri olmuyor tek problemim triceps çalışırken veya o kası zorlarken dirsek tarafında olan acı, anladığım kadarı ile tricepsi kemiğe bağlayan tendonda problem var bunu doktora gittiğimde de belirttim tenisçi dirseği olabilir dedi ağırlık azalt dedi başka bir şey demedi (6-7 ay oldu zaten hala sinirliyim nasıl özel hastanede bir prof. doktor bu kadar ilgisiz olabilir, nasıl tedavi ederiz diyorum ağırlık düşür diyor)

BELİRTİLER
    - Dirseğin dış tarafında ağrı ve hassasiyet
    - Elin ve bileğin kaldırılmasında veya gerilmesinde ağrı
    - Ağır bir eşya kaldırıldığında ağrı
    - Yumruk yapıldığında, bir obje tutulduğunda, el sıkışmasında ya da kapı kolu çevrildiğinde meydana gelen ağrı

Sayfayı Paylaş