Spora başlamadan önce başkalarına danışma.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Fatih Emir tarafından 17 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fatih Emir

Fatih Emir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Yer:
    Konya
    Merhaba abilerim ve ablalarım, benim adım Fatih Emir, yaşım 13 Mayıs ayında 14'üme gireceğim ve malesef 88 kiloyum boyum ise 1.70. 3 ay önce 95 kiloydum yaptığım tek şey ise ekmeği bırakmaktı, günlük olarak zaten 10.000 adım atıyorum istemeden ama her gün. Bu şekilde 3 ayda 95 kilogramdan 88'e düştüm.Benim 2 senedir kas geliştirme hayalim var ama yaşımın daha küçük olduğunu düşünüyordum şimdi ise yaşımın çok uygun olduğunu düşünüyorum ve okuduğum yazılarda düşüncemi bu yönde değiştirdi.Şimdi ise babam ile görüşüp bir spor salonuna kayıt olmak istiyorum. İlk başta bunu düşünürken direk vücut geliştirmek vardı. Ama dün bir anda aklıma geldi ki ben bu kilo ile kas çalışırsam iri yarı kası gözükmeyen birisi olurum. Bu düşünceyi edinmemin sebebi ise şudur ki;vücut geliştiren sporculara lazım olan belirli şeyler var bunlarıda bir tek besinlerden alabilirler.Eğerki ben vücut geliştirmeye direk başlarsam her ne kadar vücudum çalışsada fazlaca besin tüketeceğimden zayıflayamam.Bu yüzden çirkin bir vücuda sahip olmamak için ilk önce benim kilo vermem lazım bunu bir çok kişiye sordum bazıları spor salonuna kayıt olduğunda sana vücut geliştirtmeden önce zayıflamak için program hazırlarlar zayıfladıktan sonra başka bir program ile vücut çalıştırırlar diye bir düşübce sundular, bana mantıklı geliyor ama bazılarıda hiç spor salonuna gitmeden kendince kilo ver daha sonra gidersin diyorlar. Sizce ne yapmalıyım spor salonuna başlarsam şimdi boşa mı para vermiş olurum, gitmeden kilo verecek olsam neler yaparak hızlıca kilo verebilirim bunun gibi sorularda çok yardımınıza ihtiyacım var.

2. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Spor salonuna gidebilirsen eğer profesyonel bir göz ile yapman gerekenler belirlenebilir.3 ayda yaptığın şeyler belkide eksikti bunu tamamlamana yardımı olur salondaki diğer çalışanlardan fikir alabilirsin. birlikte çalıştığın insanlar olunca ve senden daha iyilerini gördükçe hırslanır ve çok daha iyisini yapmak için çabalarsın. Daha fazla zorlaman gerektiğini besinlerini gramajlara bölmeyi günlük antrenman programını bi zaman sonra kendin belirlemeyi öğrenirsin.
    Gitmeden hızlı kilo verme versiyonun ise diyetisyene gidip beslenme düzenini sağlattıktan sonra hergün kardiyo antrenmanlarını düzenli yapman evde ya da dışarıda mekik şınav ağırlık hareketlerini çalışarak da yapabilirsin.
    Şimdiden başarılar sana geri dönüşlerini bekliyorum. :)

Fatih Emir bunu beğendi.
  3. Fatih Emir

Fatih Emir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Yer:
    Konya
    Peki abi büyük ihtimal sende spor salonunda çalışıyorsundur, ben spor salonuna gittiğimde benim kilomu düşürmeden önce kas geliştirmem uygun ve düzgün olmayacaktır değil mi?

4. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA
    Vücut kitle endeksine bakılır yağ ve kas oranların çıkartılır Boy kilo hesaplanır o yönde ilerlemen için bi program yazılır Yani direk bunu söylemem doğru olmaz.

5. Fatih Emir

Fatih Emir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Yer:
    Konya
    Yani spor salonunda çıkacak olan sonuç ve programlara bağlı. Tamamdır abi çok teşekkür ederim,sağ ol☺️

@salihstrength bunu beğendi.
  6. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA
    Sende sağol kardeşim ne demek yolun açık olsun. :) Gelişim fotoğraflarını siteye at mutlaka bi öncesi fotoğrafı çek başlamadan antrenmanlara ben ışığı aldım sen güzel şeyler yapcaksın. :)

Fatih Emir bunu beğendi.
  7. Fatih Emir

Fatih Emir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Yer:
    Konya
    Gerçekten bana büyük moral oldun abi, yarın babam ile görüşeceğim. Ama son bir sorum var. Benim yaşım biraz küçük olduğundan dolayı spor salonuna kayıtda sorun olmaz değil mi?Yaş sınırı yok diye biliyorumda.

@salihstrength bunu beğendi.
  8. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA
    Yok Abim sorun olmaz diye düşünüyorum. Salonda ki Abilerin Ablaların sana en doğru yolu göstereceklerdir zaten yapman gerekenler ile yapmaman gerekenleri.

Fatih Emir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş