Spora Başladığımdan beri kafama takılanlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Purposeless tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ya çok kafama takılıyor her gün farklı bir olay mesela bugün annem her tavuk yumurta yiyorum diye birşey söyledi tv de demiş bir doktor protein diyeti yapanlar da gut hastalığı olabilirmiş diye sonra internette okudum bu protein diyeti yapıpta oturanlar içinmiş sanırsam bol su tüketilmeliymiş ben 2-3 lt içiyorum günde 3 ü geçmiyor kış aylarında ve evde takılıyorum 6-7 aydır daha salona yazılmadım evde ilk gün göğüs 3 hareket yaptığım için 70 70 70 yapıyorum 10 kg dambıllarla ardından 250 mekik ertesi gün kol çalışıyorum 40 40 olarak toplam 5 hareket var ve gene 250 mekik çekiyorum 2 aydır cardio yapmayı bıraktım ağır gribe yakalandıktan sonra şimdi cardioyu evde değilde bir an önce 1-2 hafta içinde salona yazılarak salonda yapmayı düşünüyorum 20-30 dk civarında benim sorum bu antremanımla şuana kadar 6-7 ay içinde gut sorunu olur mu ? annem kıllandırdı beni hafif antreman yapıyorum sıvıyı da aşırı tüketemiyorum

Bir de tavuk-yumurta 2lisine başladığımdan beri bir geğirme sorunu var sürekli internette gastrit tam olarak uyuyor bana dahiliye ye randevu aldım haftaya vardı en erken gidip kontrol ettircem geceleri geğirmeden uyuyamıyorum bir türlü tam dalıyom uykuya geğirme geliyor iğrenç bir durum

Ve son olarak bu tavuk-yumurta 2lisine başladığımdan beri vücut direncim düştü eskiden yağlı yiyen biri olarak kış ayında 1 defa o da 2-3 gün süren bir grip olurdum şimdi daha 2 ay önce 10 gün sürdü gribim antibiyotik de almadım vücuda zararlıymış diye tyloth-ıhlamur içtim vikiz felan kaynattım burun tıkanıklığını açsın diye vitamin eksikliği olduğunu düşünüyorum kendim de cidden bakıyorum vitaminlerin faydalarına ve eksikliği sonucunda oluşabilcek sorunlara bunlardan biri tam anlamıyla bana uyuyor ciltte soyulma ve saç dökülmesi-Çinko eksikliği belirtisiymiş en çok çinko da kabak çekirdeğinde oluyormuş o da yağlı bir kuruyemiş ve cardioyu bıraktığım için korkudan yiyemediğim bir kuruyemiş vitamin haplarından almayı düşünüyorum vitaminler.com sitesinden ama dahiliye ye gastrit için gitmişken kan testi de yaptırsam mı diye düşünüyorum hangi vitamin eksik kan testin de çıkar mı acaba ? bir de 2 aydan fazla kullanmak böbrekleri yoruyormuş bildiğim kadarıyla

Biliyorum çok uzun oldu bunlar da okuyupta yardımcı olma zahmetinde bulunan olursa şimdiden teşekkür ederim kendisine

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    benim babam çok eskiden beri, belki 40 yıldır tavuk yetiştirir. o sebeple küçüklükten itibaren, bol bol tavuk ve yumurta ile besledi bizi anamız. tavuklar o kadar çok yumurta verirdi ki, sabah akşam yumurta yerdik, tavuk desen, kes kes bitmezdi. sabah akşam tavuk da yerdik. masrafsız olduğu için, bedavaya yerdik. kendileri doğup büyüyorlar bahçede. ben bir kaç yaştan sonra, hemen hemen 20 yaşıma kadar bahçeden tavuk yumurta yedim hergün. mesela benim büyüğüm abimi düşün, o 30 sene tavuk yumurta ile beslenmiş. ama bugüne kadar çok şükür böyle bir rahatsızlık ile karşılaşmadık.
    tabi eskilerde, köy yaşamında, bu yumurta öyle herkesin yiyebileceği bişey değilmiş. yumurta bolca varmış ama, köylerde sadece misafire ikram edilirmiş. köylü adam hergün çocuğuna yedirmezmiş o yumurtayı. satmayı tercih ederlermiş. bundandır mı bilmem, babam bizden hiç esirgemedi. tam tersine kafamıza vura vura yedirdi. şimdi tavuk diye önümüze koydukları çiftlikte yetişmiş o şey için aynı şeyi söyleyemem tabi. benim dediğim tavuklar, bahçede solucan ile böcek ile beslenen yüzde 100 doğal tavuklar. o yüzden doğal tavuktan, yumurtadan , insanın hastalanacağına ihtimal vermem. hastalanılsa, ben çoktan ölmüş olurdum.
    ama şimdi senin bahsettiğin şeyler hep tıbbi durumlar. saç dökülmesi, ciltte soyulma, geğirme, grip, kan testi, çinko eksikliği, vitamin takviyesi,gastrit vs. bunların tek teşhis ve çözüm yeri doktor. bunların hepsini gidip doktora anlatacaksın :) ben bildiğim konuda, tavuk konusunda konuşurum, gerisine karışamam.zaten burda bu sorunlara tedavi uygulayacak doktor bulunduğunu da sanmıyorum.

3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Gut kolay kolay oluşan bir hastalık değil,zaten genelde 40-50 li yaşlarda olur.en iyisi komple bir check up yaptirman olur.orda vitamin degerleri,kan degerleri nsülin falan bircok sey cikiyo.

Sayfayı Paylaş