Spor Yapmadan Protein Tozu Kullanmak.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Anıl Ataseven tarafından 6 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Anıl Ataseven

Anıl Ataseven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet arkadaşlar mesela şimdi benim günlük almam gereken protein miktarı 100 120 gr. Diyelim ki bunu alamıyorum ben. Ben normalde spor yaparken sabah 35gr wheyden ve spordan sonra 35 gr wheyden +300 gr tavuktan 70gr civarı protein alıp (150 150 gr) 140 gr proteini buluyordum. Ancak şuan biraz sağlık problemlerimden dolayı spor yapamıyorum. Ama yine hareket ediyorum kaslarım çalışıyor,( tabi sporla bir tutulamaz da :D) Herneyse elimde ultimate prostar whey var. Ben bu bbeslenme şekline devam etsem, günde 140 gr civarı protein yine. Kas kütlesi olarak kilo almaya devam eder miyim? Sonuçta gerekli proteini alıyorum ama sadece egzersizimi yapamıyorum. Tamam spor yaparkenki kadar iyi kas kütlesi inşa edemem ama şimdilik az da olsa etkisi olur mu? Bana kalırsa olur az da olsa protein kas inşa etmeye yarar ancak sizede bir sorayım dedim malumunuz 1 kutu protein 180 tl :D

2. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer öyleyse niye spor yapip yorulalim ya içelim protein tozunu yatalim yorulmaya ne gerek var :D Spor yapmadığın zaman protein ihtiyacın da düşecektir fazla almanin bir getirisi olmaz

3. Anıl Ataseven

Anıl Ataseven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim bildiğim spor yapınca enerji kaybediyosun.Ayrıca spor yapmayan insanın protein ihtiyacı yok demektir yada düşecek demektir de saçma bişeydir biraz. Bizim buralarda genel olarak spor yapmayan kesim hamur işi vs ile beslensede avrupa ve amerikada protein ağırlıklı besinlerle besleniyorlar. Ha proteinler kaslarının tekrar inşa ediminde çok işe yarıyor. O yüzden çalışmak vücudu daha iyi geliştirir tabiki. Ama ben Kas olarak kilo almaktan bahsediyorum. Biraz zayıfım mesela bu proteini her gün alsam kas olarak kütlem artar mı acaba diye sordum? Yoksa biliyorum bende çalışmanın en iyi metod olduğunu.

4. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    kas gelişimi olmaz ama sağlıklı bir hayat sürmene yardımcı olur protein-karbonhidrat-yağ öğün dengesini sağlamaya
    yabancı ülkelerde spor yapmaya bayanlar da bu tür destek ürünlerini tercih edebilmekte

Anıl Ataseven bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş