Spor yaparken ağrımayan fakat günlük hayatta rahatsız eden rotator cuff zedelenmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Jawel tarafından 27 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Jawel

Jawel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, öncelikle herkese iyi çalışmalar.
    Normalde kick-boks sporu ile ilgilenen birisi olarak, kilo alma amacıyla 1 sene önce spor salonuna gittim ve tahmin ettiğiniz gibi oldukça acemiydim. Biraz ağır kilo ile üst göğüs için olan bench press'e girdim ve ondan sonraki günlerde sol omzumda takılmalar hissetmeye başladım. O dönemler çok gözüme batıyor, sürekli hissettiriyordu. Doktora gittim, "rotator cuff yumuşak doku zedelenmesi" olduğunu söyledi ve krem+antienflamatuar ilaç verdi, kullandım ve o dönem sporu bıraktım.

Omzum o günden bu güne mükemmel bir gelişme kaydetmiş değil. Yani spora şuan gidiyorum, ağırlık çalışıyorum(omuz hareketleri dahil), ve hareketleri yapma esnasında çok şükür, hiçbir şekilde problem yaratmıyor. Abartmamak kaydıyla, ağırlık arttırsam bile omzumda bir ağrı oluşmaz gibi hissediyorum. Fakat omzumla daireler çizmeyi denediğimde veya omzumu dışarıdan bi kuvvet olmaksızın kendi kendine aşağıya doğru bastırdığımda, takır tukur(kemiklerden değil, tendonlardan geldiğini hissediyorum o sesin, içeride ipler hareket ediyor sanki) sesler ve çok hafif takılmalar mevcut. Sanki oradaki ufak bir kaç tendon kopsa rahatlayacakmışım gibi. Bir şey omzumu tutuyormuş gibi..

Şimdi sorum şu arkadaşlar, sizce bu acı/ağrı vermeyen fakat günlük hayatta rahatsızlık eden tendon grubunu; sporu bırakmayarak(bıraktım işe yaramadı) devam ederek güçlendirmeli miyim, yoksa spor yapmamalı mıyım? Ne dersiniz? Teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş