Spor ve mide

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Fanimadida1903 tarafından 14 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Fanimadida1903

Fanimadida1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bu spora yeni başladım, geçmişte kısa aralıklarla bir kaç ay yapıp bıraktığım çok oldu.32 yaşındayım. Konuya geleyim, ben setlerin son tekrarlarına doğru midenin üst kısmından kalbe doğru bir hazımsızlık hissi, göğüste yanma hissi ile uğraşıyorum, afedersiniz bir geğirsem rahatlayacağım hissi oluyor, kardiyolojiye gittim efor, ekg, eko bakıldı kalple alakalı herhangi bir sorun olmadığı söylendi, gastritim var ama onla mı alakalı bilemiyorum. Misal bench Press çalışıyorum, setin son tekrarına yakın midenin üst tarafından göğüs kemiğine göre bir hazımsızlık ve dolgunluk hissi oluyor, nefes alışverişlerim nizami. Bunu yaşayan var mı acaba?

2. DoHaN

DoHaN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gastrolojiye bi bak derim hocam, spor mide demek bence kas yapılıyorsa tabi

3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Benchte oluyorsa benim aklima su sekilde geldi: zeminde yattiginiz icin mide asidi yukari cikip sizi rahatsiz ediyodur

4. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Anlattiklarin direkt olarak: Reflu hastaligi. Adam akilli bir gastroenteroloji bolumunden randevu al, doktora gorun. Asidik seyler tuketme (her turlu et urunu asidik bu arada) tuketirsen de kizartma seklinde olmasin. Su icimini yuksek tut.
    Bende colyak, reflu, gastrit var. Yillar icerisinde o kadar profesyonel bilgiler edindim ki bu hastaliklarla alakali, doktor kadar bilgim var anasini satayim. :)

Sayfayı Paylaş