Spor Salonunun tüm imkanlarını evde oluşturma imkanınız olsa...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve galois91 tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Spor Salonunun tüm imkanlarını evde oluşturma imkanınız olsa...

1. Evde çalışmayı tercih ederim

63,7%
  2. Yine de salonda çalışmayı tercih ederim...

36,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    spor salonunun tüm imkanlarını evde oluşturma imkanım olsa, evi spor salonu hayratı yapardım. bedavaya faydalanırdı herkes. nasıl olsa param çok...

2. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    EV SALON GİBİ OLURSA yani büyük bir odaysa aletler tamamsa örnek aldıgım insanların resimleride göz önünde olursa motive olurum ve evde çalışabilirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:26 ----------

birde bütün spor salonlarıda bir degil adam salonu açmış agırlıklar AZ eksik :D GELDE MOTİVE OL.

3. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    10 000 tl den aşağı olmaz kurmak.........varsa para evime kurup babamla çalışırım yardımlaşarak..........ama nerde o para 100 tl yok cepte :(...............belediyeninkine gidiyorum şuan için bana yetiyo.....ama para olsa basıp süper bir yere giderim.........ama üni bitince biraz birikimle evime kuracam ama iş bulduktan sonra......hayal etmesi bile güzel.......:=))))

rey619 bunu beğendi.
  4. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu soruyu 2 sene önce soran olsaydı kesinlikle evde spor yapmayı tercih ederdim ve bu yönde girişimlerim oldu. Evime Marcy Sm4000 Ağırlık istasyonu ve ağırlık aldım. İlk bir ay herşey harika gitmesine rağmen sonra sonra üşenmeye başladım Her seferde aman sonra yaparım deyip geçiyordum. Sonra spor salonuna tekrar yazıldım ve iki yıldır hiç ara vermeden devam ediyorum. Sporu evde yapmaya çalıştığımda hiçbir şekilde disipline olamıyorum zira spor salonunda ayrı bir şevk geliyor insana. Kesinlikle evdede sağlıklı çalışan insanlar vardır zira en azından benim için böyle

5. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    İkisinin de birbirine karşı dezavantajları var. Mesela ben bugüne kadar üç ayrı salonda çalıştım hepsinde de grup halinde çalışanlara denk geldim. Yani üç kişi mesela aynı hareketi sırayla giriyorlar falan. Bunlarla çakışırsan yandın işte, 1 set yapıp 15 dakika beklediğin oluyor.. Tabi yeterince büyük sehpa makine bakımından zengin olmayan salonlar için geçerli bu.

Bir de müzik meselesi var. Ben müzik zevkine önem veren biriyim ve genelde metal ağırlıklı dinlerim inanılmaz da motive eder. Gel gör ki salonlarda demet akalın'dan öteye gidemiyoruz. Kulaklık sevmediğim için mp3 player tarzı şeyler de kullanmıyorum.

Evin dezavantajları ise arkadaşların da dediği gibi partner ve motivasyon bence. Yine de belli bir ilerleme kaydetmiş sporcular için evde çalışmanın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

6. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    en iyi imkanlarla spor salonunu evde kurup calışmak daha iyi olur.Tek sorun partner sorunu olurdu sızın ıcın.Dert etmeyin.spor salonunda en iyi anlaştıgınız arkadaslarınızı evınıze getırın yedek anahtarıda verın beraber calışın benım tavsıyem bu.

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    spor salonunda konsantre olamayan arkadaşım var :D paraya kıydı ve evinin en büyük odasını çok güzel şekilde body salonu haline getirdi. tek çalışıyor . adam müzikten ve insanlardan rahatsız oluyor. o gittikten sonra bende huylandım herşeyden rahatsız oluyorum artık :D cins cins insanların ortalıkta bi oraya bi buraya gitmesi beni çıldırtıyor çıt çıkmıyacak o şekilde çalışsam keşke diyorum. azar azar agırlıkları almaya başladım tam olarak antrenman yapabilicegim ekipman olması için 6 ay a ihtiyacım olucak bütün sporlar konstantre işi salonda çaylakların gürültüsünden soru soranından ıvırından zıvırından bıktım bende.

8. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    eğer güzel evde salon aletleri alabilsem tabiki evde çalışırdım. motive olmak içinde arkadaşlardan bir partner bulurdum süper olurdu.

veveve bunu beğendi.
  9. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    evde çalışırdım sanırım istediğim müzik vs . :)

10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende evde calısıyorum kendime kücük bir spor salonu kurdum ve hatrı sayılırda kas yaptım cokta zevkli oluyor

11. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    antreman yapmak isteyen ,
    tuvallete bile yapar ,yeter ki , istesin kişi..

12. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    çatıda tavsiye ederim 50 katlı bi binanın tepesinde olacaksın.akşam olacak hem açık temiz hava hemde gürültü patırtıdan uzak..alet edevatı asansöre yükleyip çıkçan ne güzel olur valla.

13. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    hiç düşünmeden evi tercih ederdim böyle giderse kısa zamanda eve bir iki birşey daha alıp evde devam etcem spor salonunda rahatsız edici tiplerle ilgili konu varmı acaba iskelotor gibi kemik torbası tıfıl 16-17 yaşlarında çocuk zayıflamak için gittigimden dolayı az ağırlık çok tekrar yapıyorken gülerek bana biraz ağır çalışsana ne kadar hafif çalışıyorsun dedi ben çok tekrar yapıyorum dedim çocuk çalışırken devamlı etrafa bakıyor bana bakan varmı diye nefret ettim salondan cumarteside malın teki kan ter içinde havlusu yok uzandığı bench presi smith machine minderleri hepsini terden su içinde bıraktı başka biri camsille peçete aldı kendi sildi uzanmadan önce bende sessizce gidip hocaya lütfen uyarın bu ne dedim havlusunu koysun yada kafasını silsin ev en güzeli galiba

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    reklam sloganı gibi olcak ama: ev gibisi yok
    yol-yağmur-çamur-soğuk-kar-yakıcı güneş...
    yolda geçen kayıp vakit
    hiçbirşey için sıra beklememe alette-duşta
    rahatça soyunma
    bazı salonlardaki ter kokusu, gürültüler, şişman kadınların muhabbetleri
    koşubandında koşarken istediğin müzik, hatta istediğin tv.
    istediğin hijyen, istediğin oda sıcaklığı
    en önemlisi: homojen ortam :) tek ben varım; salonun kozmopolitliği yok!...

sırf bunlar için eve çalışma istasyonu, dambıllar, halter, koşubandı, mekik aleti aldım
    muhtemelen 1 yıllık salon ücretine en az 5 yıl bunlarla çalışıcam
    evde çalışıyorum, çünkü ev gibisi yok

bir de partner olsaydı :D

15. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bende imkanım olsada yinede salonu tercih ederdim.Salon bambaşka ya insan gaza geliyo falan fazladan bi motivasyon oluyo.Bence salon daha iyi bu spor için :)

16. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda olmayı, salonda çalışmayı, salonda oluşan arkadaşlık ortamını seviyorum tecrübesi olan abilerimizin bizlerle usta çırak ilişkisi içinde bu sporun ayrıntılarını öğretmeleri benim için son derece önemli ayrıca yaptığımız spor ağırlık indirip kaldırmaktan ibaret bir durum olarak kalırsa, sadece kasları şişirmek olarak algılanırsa bir yanı hep eksik kalır diye düşünüyorum spor salonuna gelen insanlarla birlikte spor yaparken aynı zamanda sosyal bir paylaşım ortamı yaratıldığı kanaâtindeyim ve bu durumu çok seviyorum.

17. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evde çalışılmaz doğrusu ben aldım set ama yüzüne bile bakmıyorum illa para verip salona gideceksin . evde olunca para vermediğim için yapasım gelmiyor :)
    salonda ortam oluyor gırgır şamata falan güzel çalışılıyor.
    evde iş de yapılmaz sporda bize her zaman rahatlık batar arkadaşlar unutmayın

18. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonumdaki insanlar cok cana yakın orda yapılan vg muhabbetini hiç bir şeye değişmem o yüzden salon weightlifter

19. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Spor salonu kültürü farkılı birşey ortam zaten harika oluyor bu yüzden salonda çalışmayı tercih ederdim :)

20. AloneAssasin

AloneAssasin Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Evde çalışmayı tercih ederim

Sayfayı Paylaş