Spor salonundaki Aletler

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve MERT ZENBİL tarafından 13 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlarım ve hocalarım yeni kayıt olduğum spor salonunda
    Bazı aletler yok daha doğrusu şöyle söyliyeyim salonda squat rack var iç dış bacak makinesi var olimpik rulmanlı , z bar , düz bar bunlar filan var ama bildiğimiz lat pull down ın kablolusu yok makine şeklinde var veya seated cable row un makine şekli var leg extensions makinesinde ayaklarımız tekli kalkıyo aynı şekilde leg curl makinesi direk tek bacak için . Sırt makinelerimde iki kolumuz bağımsız haraket ediyor .Ağırlıkları plaka şeklinde yüklüyoruz makinelere. Moralim motivasyonum bozuldu belki daha iyidir ama bilmiyorum. Eski salonumda diğerlerine alıştığım için şimdi bunlar garip geldi. Şimdi size ilk kablolu halini ve benim salonumda olan hallerinin resmini koyuyorum. İnceleyince dediğimi anlarsınız .
    Bu salondaki makineler yeni içerisi ferah Eski salonuma dönme gibi bi imkanım da yok lütfen bu konuda beni bilgilendirir misiniz.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 13 Haziran 2020
  2. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba kardeşim
    Senin durumun bana bunu hatırlattı.

Bir hafta öncesine kadar salon lar kapalıydı. Ne demek istediğimi anladın haline şükret.

3. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    :grinning::grinning: izlemiştim bunu ama böyle demen yerine biliyosan artı ve eksilerini yazsaydın keşke

4. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Salonunda kötü bir alet yok, yani latpuldown kablolu olsa , ikisini kıyaslasan gelişimine yüzde 1 fark bile yaratmaz. Kafaya takma o kadar, önemli değil aletler, önemli olan senin hard antrenmanini yapman ve beslenmen. Bunları yapmıyorsan en kıral ,en pahalı makinada olsa fayda sağlamaz.
    Salonunu değiştiremem diyorsun, mejbur eldeki ile idare ediceksin senin için başka çözüm yok malesef.

5. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmem konusunda hiç sıkıntı yok
    Antrenman konusundada yoktu zaten rack üzerinde hallediyorum haraketleri mecbur yeni aletlere de alışmaya çalışıcaz o zaman

kirliiiii bunu beğendi.
  6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Yeni salonundaki lat pull-down makinası benim salonumda da var. Makaralı pulldown'a 1000 basar. Çok yüksek yükleme yapabiliyorsun ve elden kaçmıyor.

MERT ZENBİL bunu beğendi.
  7. Grasy

Grasy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Fitness VG Ant.
    Kardeşim kas grubun alete göre şekil alması gibi bir durum söz konusu değil, o yüzden aletlerin farklı olmasını herhangi bir fizyolojik rahatsızlığın yoksa kafaya takma. Alternatif hareketlerine ağırlık eklemeleri set eklemeleri tekrar eklemeleri çıkarmaları ya da drop setler gibi eklemeler çıkarmalar yaparak kas aktivasyonu hissiyatını arttırabilir azaltabilirsin. Makinanın farklı olması kas grubunu az çalıştırması ya da çok çalıştırması gibi bir durum söz konusu değil.

MERT ZENBİL bunu beğendi.
  8. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Sayfayı Paylaş