Spor salonundaki akıllara durgunluk veren olay

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Svastika tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    doxux,

Lafı çokça geçti, belirteyim nerede olduğumu, Kocaeli İzmit. Salonun adını soranlar olursa özel mesaj atabilirler.

2. CSR

CSR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    EDREMİT
    GENEL EVLER SERBESTÇE İŞLETİLİRKEN BU OLAY BANA MANTIK DIŞI GELDİ.
    'SEX' İNGİLİZCE BİR KELİMEDİR ANLAMIDA 'CİNSİYET' DEMEKTİR.

3. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Yazımın ilk paragrafını okudum ama kendime 'EDEPSİZ' denmesini gerektirecek, ya da gece hayatı yaşayıp 5 cm lik etekler giydirecek bir algı vereceğim bir ifade yok. Ben geçmişimi araştıran bir insanım. Sen kabul etsen de etmesen de Atalarımız kadına saygı ve hürmette dünyanın en medeni insanları idi. O kadar medeni insanlardık ki, dünyanın ilk kadın imparatoru Türk'tür.. Bir yerde kız çocukları diri diri gömülürken diğer yerde kadınlar köle pazarında satılırken, bizim soyumuzda TOMRİS HAN (Tomris Hatun) imparatorluk mertebesindeydi. İster kabullenin ister kabullenmeyin. edep konusuna gelirsek yazıları okumadan anlamadan direk dalmayın. Sonra böyle rezillikler yaşayabilirsiniz. Anladıklarınızdan değil söylediklerimden sorumluyum.

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum dediklerinde doğruluk payı var tabi. Tarih bilgin var belki ama siyaset bilgin 0 ! Eğer sokakta böyle konuşursan (ve tabi muhafazakar bir kesimde) linç edilirsin büyük ihtimal :D sonuçta burda kimse atalarımızın kadına saygı göstermediğini söylemiyor. (Zaten Türküz atamızdan gurur duyarız) ancak sen lafı başka yerlere getiriyosun. Araplarada laf atıyosun. Şimdi senin niyetini bilemem ancak Peygamberimiz de Arap olduğundan Arapları kötülemenle dolaylı olarak sadece ırk değil dinide işin içine katmış oluyorsun. Yani sexy kelimesine girmicem kaldırılması doğru veya yanlış ancak bu konuşma tarzını doğru değil.

5. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Siyasetten anlarım veya anlamam orası ayrı. Zaten ben burada siyaset yapmıyorum yeri ve ortamı değil. Eğer siyaset yapsaydım dediğin gibi 0 olabilirdim çünkü dini kullanmadan siyaset yapanlar 0'dan öteye gidemez o yönde haklısın.. Tarihi irdelemek veya gerçekleri dillendirmek siyasete girmez.
    Madem işi Bedevilerden alıp araplara genellediniz durumu toparlamak bana düşer. Öncelikle din içine pek girmek istemiyorum çünkü o ap ayrı bir konu. Ben arapları genelleseydim ARAP derdim veya başka bir ırk kullanırdım. Ben bizzat BEDEVİ dedim lütfen algı operasyonu yapmayalım söylediklerim üzerinden.

Hz. Muhammet (sav) bir gün cemaatle otururken yanına bedevi geliyor. Tabi yanındaki Cemaati ve Hz. Hamza Bedevi'lerin ne kadar kaba, küfürbaz ve ahlak seviyesinin düşük olduğunu biliyorlar. Hz. Hamza bu adama engel olmak isterken Resul müdahale ediyor bırak adamcağız geldin diyor. Adam o kadar patavatsız ki; Resul'e ŞU MUHAMMET HANGİNİZ diyor ve dini tanımak istediğini söylüyor. Neyse olaya giriyorum direk. Bedevi öyle küfürlü öyle ahlaksız laflar ediyor ki etraftakiler sinir küpüne dönüyor Resul hiç istifini bozmadan anlayışla herşeyi anlatıyor. Bedevinin gönlünü bu anlayış ve alttan alan şivesi ile kazanıyor. Yani demem o ki eğer Tengri'nin dinini yaşayacaksa Ademoğlu Hz. Muhammet'in (sav) davranışlarını ve güzel ahlakını benimsemek zorundadır. Saygı ve anlayışın olduğu her yerde çözülmeyen mesele kalmaz. Umarım Arap ve Bedevi olayına açıklık getirmişimdir. Hiç bir ırkı genellemeye maruz bırakmam. Konunun benim yorumlarım üzerinden uzamamasını rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş