Spor Salonunda İş

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve muscled_girl tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.Sanırım dertleşme bölümüne ilk kez konu acıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
    Şu an üniversitede okuyorum ve ek olarak calışmak istiyordum ama doğru düzgün bi iş bulmak ve onu okul saatlerine uydurmak gercekten zor bu yüzden vazgecmiştim aramaktan..
    Sporada 1-2 ay kadar ara vermiştim belki iş bulurum diye bi türlüde başlayamıyordum ama bugün bi spor salonuna gittim,gezerken salonda ki hocayla baya konuştuk,sporun icinde olan sorulara cevap verebilecek,genel olarak salonda bulunucak birisini arıyorlarmış.Bende yapabiliceğimi düşünerek cok istekli olduğumu söyledim,salonun sahibiyle görüşücem salı günü.
    Ama sahibini nasıl ikna edebilirim ve aslında ben acaba altından kalkabilir miyim bilmiyorum :/

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    hocayı ikna ettiysen salonun sahibinide ikna edersin sadırım 3 yıldır falan bu sporu yapıyorsun. niye kalkamayasın ki. saatleri ayarlaya biliyorsan süper....

muscled_girl bunu beğendi.
  3. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yani hoca da bi calışan olmadığı icin sürekli orda durmak zorunda kaldığı icin zorlanıyor,doğal olarak beni istiyor :)
    Yalnız herhangi bi eğitimim,herhangi bi belgem vs yok..Bu cok düşündürüyor beni,yoksa ben kendime güveniyorum da :/

4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    salon sahibini kanımca bu biraz terettüte düşürebilir.çünkü antrönörlük belgesi falan alınıyordu galiba.

bir durum olduğunda derler ki A salonda sakandal lisanssız antronörerle spor yaptırılıyor , sağlıkla oynuyorlar.
    salon sahibininin aklına gelebilir bu, bu seneryoya bir çözüm bulman gerekecek:S

5. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İşte ben de bundan huzursuzum.Aslında cok göz önünde olabilicek bir salon değil aslında,hani mahalle arasında basit bir salon.Cözüm ne olabilir,bilmiyorum :confused:

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenörlük belgesi gibi bir konuda sorun olacağını sanmıyorum; çünkü salona stajyer gibi bir statüde olacağınızdan ve esas hocanın orada olacağından bir sorun çıkması pek mantıklı değil.

pastnova ve muscled_girl bunu beğendi.
  7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    siz kendinize ve spor bilginize güveniyorsanız bence iş tamamdır ben bile 3 ayda neler neler öğrendim artık bizim salonun hocası öğrencileri bana yönlendiriyor geliyor kendisi bile bazı şeyleri bana soruyor 3 yıldır bu sporun içindeyseniz ve kendinize güveniniz tam ise ikna edemeyeceğiniz kimse yok zaten hocada size demişki burda durucak sporla ilgili sorulan sorulara cevap verebilcek birini arıyoruz büyük ihtimalle belge falan istemezler şimdiden hayırlı olsun diyorum

8. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Stajyer konumunda olmak istediğimi üstüne basa basa söylemeliyim o halde :)
    Bilgilerime güveniyorum başa cıkamayacağım bi soru cok profesyonel birisi olmadıkca olacağını sanmıyorum tek sorunum plates olur o konuda calışmam gerekicek sadece,onu da hallederim bi şekilde.Önemli olan işe alınmam.Bu aşamada azcık ikna kabiliyetimi kullanmam gerekicek sanırım

9. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    tamam oldu o zaman işi aldın hadi hayırlısı olsun en kötü ihtimalle bize söylediklerini oranın sahibine yada müdürüne söyle hala ikna olmak istiyorsa bana istediğinizi sorun bu sporla ilgili de zayıflama kg alma beslenme dinlenme suplementler kaloriler dietler herşeye yetecek bilgim var kendime güveniyorum dersiniz böylece müdürüde ikna etmiş olursunuz ben işi alamamanız için bir sebep görmüyorum

10. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Cok teşekkür ediyorum arkadaşlar,bunu cidden cok istiyorum,her gecen gün kendimi geliştirceğime de eminim bunları ordakilere de söyliycem umarım olur tabii :/

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle en iyi bildiğin konu bildiğim kadarı ile vg ve fitness..bu konuda yeni başlayanlara , 2.ayında olanlara programları bilerek iş görüşmesine gitmende fayda var..
    bunun yanında genel stretching yöntemlerini bilmek işini kolaylaştıracaktır..

bilmek ile öğretmek farklı şeylerdir ama herşeyin bir ilki vardır..zamanla hocalık yaptıkça öğrenirsin birçok şeyi..

şimdiden başarılar..

işine yarayacak linkler:

pilates hareketleri
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-gym-ball-pilates-al-t19996.html
    bayanlar için 1-2 ay programları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layan-bayanlar-1-t19995.html
    stretching
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=2117&highlight=stretching
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=4422&highlight=stretching

Setenay ve muscled_girl bunu beğendi.
  12. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Diez cok teşekkür ediyorum,haklısın.3 senedir bu sporu yapmakla beraber 2 senedir bu forumu okuyorum bunun faydasını görüceğime inanıyorum.Dediğim gibi işi aldıktan sonra bu konuda cok calışıcağıma eminim ama ilk basamağı gecmem gerekiyor şimdilik.O da azcık şansa kalıyor sanırım

13. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    bu sporla 3 yıldır ilgilleniyorsanız spora yeni başlayan kişilere faydalı olup yol göstericeğiniz kesin en önemlisi kendine güvenmeniz çünkü salona başlıycak olan üye karşısındaki antrenörün veya eğitmenin özgüvenini bilgisini sorgular fitnes ile ilgili olduğunuz belli bence gayet başarılı olucaksınız kolay gelsin..

14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    valla 2 sene önce bu spor hakkında hiç bir şey bilmiyordum bu forumdan okuyup araştırdıklarımla karşıma hoca diye gelen 10 hocanın 9 uzunu bilgimle ezdim. 1 Tanesinde hoca diyemebileceğim tek insan zaten. Sen de her türlü işin altından kalkarsın ;) Biraz forumu araştır. Git biraz salon sahibine bilgi konusunda show yap bence iş senindir. Antrenörlük belgesi falan bence bu sporda yetersiz hatta bana göre hiç bir şeyi kanıtlamaz. Ben hocayla yarım saat muhhabbet ederim bakarım cidden hoca mı değilmi. Zaten kendini belli eder. Tek gereken BFTR ve özgüven ;)

15. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yüreklendirmeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar,cidden bu işe başlarsamda BFTR sayesinde olucak :) Aslında şşe başladıktan sonra ki zaman icin kaygılarım pek yok (plates konusu haric) ama dediğiniz gibi azcık bilgi shovu yapmam gerekicek,acaba vücut hatlarını göstericek bi tshirt falan mı giysem kaslarımı kücümsemesin :p

16. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    benim 5 yıldır gittiğim salona 10 tane hoca gelmiştir çoğunun bilgisi çok kıt düzeyde. En sonuncusu deadlift i bilmiyordu siz düşünün artık. Ama insanlara sallamasyon programlar yazıyor sağdan soldan duyduğu ile. Bahsettiğiniz gibi mahalle arası bir salon için bu forumdaki bilgiler oldukça yeterli olacaktır kanımca.

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bir zarf at bakalım bir kac yıldır bodyforumtr uyesıyım dıye.. :D
    Sıteyı bılıyorsa kesın alır işe.. :D

Bunun dısında basarılar dılıyorum umarım olur..

18. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bu foruma yeni üye olan biri bile salonlarda hocayım diye gezenlerin çoğundan daha bilgilidir.
    Malesef ülkemizde durum böyle.
    2 yıldır forumu takip eden biri olarak sizin bu işin hakkından en iyi şekilde geleceğinizi düşünüyorum.
    Sizi zorlayacak bir soru veya sorun ancak çok profesyonel birinden gelebilir.Ama o kişide gelip size soru sorarmı oda ayrı bi konu :D
    Başarılar dilerim umarım istediğiniz olur.

19. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    muscled_girl bence hiç kafana takmamalısın, okadar antrenörlük belgesi alıpta boş konuşan insanlar varki senin bilgin olduktan sonra bu sporla ilgli belge şart değil bence,gitmeden önce bilmediğin sporla alakalı diğer eksik konulardan biraz daha oku ve öyle git,iş yeri sahibinede kaç yıldır bu sporla ilgilendiğini vs.. bahset bence seni trecih edeceklerdir...

20. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hepinize tek tek cok teşekkür ediyorum arkadaşlar,işi alırsam sırf bu site sayesinde alıcam zaten,hep bilgi hem destek konusunda.Eğer gercekten birisini istiyorlarsa alıcaklardır sanırım,biraz şanss :)

Sayfayı Paylaş