Spor salonunda çalışmak?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve PapillonV tarafından 15 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese kolay gelsin. Aklıma böyle bir düşünce takıldı, işe ihtiyacım var ve bana faydası olmayacak bir sektörde çalışmaktansa neden bir spor salonunda çalışmayayım dedim. Aslında bunun birkaç nedeni var. Birincisi eskiden birkaç farklı sporla uğraşmıştım kısa süreler (2-3 ay karate, 2 ay kadar wushu 5 ay kadar da boks) ve boksa aşık oldum diyebilirim. 1.5 yıl kadar önce farklı sebeplerden bıraktım ve uzak kalmaya çalışıyorum ancak yapamıyorum çok cezbediyor beni. Zaman zaman tembelleşmiyor değilim yalan yok. Salona gidesim gelmiyordu bazen. Bu konuda şunu fark ettim, spor yaparken düzenli spor yaptığınızda bir problem olmuyor ancak bir işiniz çıktığında ya da hastalık gibi bir şey olduğu zaman 3 gün bile ara verseniz bir daha devam edesiniz kalmıyor en azından bende böyle. Bunu düşünürken dedim ki "Ulan hem sporu seviyorum hem de işe ihtiyacım var, işim zaten salonda olursa salonu ekme imkanım kalmaz seve seve giderim. Ve daha fazla sporcuyla vakit geçiririm, hani ufaktan temelim olduğu için yeni başlayanlara da yardımcı olurum her açıdan tam benlik iş" diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz bu konuda? (23 yaşındayım ve boksta ilerlemeyi kafaya taktım diyebilirim en en azından bir olimpiyat madalyası almaktan vazgeçemiyorum)

Musclemad41 bunu beğendi.
  2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Hevesini kırmak istemem ama spor salonları şu süreçten en çok etkilenen işletmelerin başını çekiyor. Okuduğum ve izlediğim birçok kaynakta bu aalgınların uzun bir dönem devam edeceği söyleniyor. Devletler 2-3 aylık normalleşme süreci başlatsalar bile bundan sonraki yeni gebe salgınları engelleyecek güçleri yok. Kısacası bu sektör kısa vadede varolan işçisinide işten çıkarmayı düşünürken senin çalışmayı düşünmen biraz hayal olabilir. (Tanıdığın yoksa eğer)

PapillonV bunu beğendi.
  3. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında bu aklıma geldi ancak 2-3 ay sonrası için plan yapıyordum anlaşılan o da yalan oldu...

4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Türkiye'de spor salonu isletipte ya da spor salonunda calisipta adam gibi para kazanan birini görmedim. Ben de hevesini kırmak istemem ama 23 yaş boksta olimpiyat madalya kazanacak seviyeye gelmek için çok geç .Hatta Turkiye' de bu daha da zor.Bunun için ne bütçen yeter ne de zamanın olur. Hobi olarak ya da bellki boksta amatörde maç yapabilirsin .Fakat bu sadece hobi olarak kalır .Maddi bir kazanç bekleme boks yaparak gelir saglayamazsin .Çoğu boks salonu sahipleri kirayı bile zor ödüyor Turkiye' de sürekli sporculardan para istiyor. Ben kendim ingilizce öğretmeniyim yaşım 31 .1 sene boks 3 ay kickboks yaptım.Salon açılınca ben de MMA e başlayacağım . Amacım amatör light kategoride dövüşmek o da hobi için. Sen de kendine ekmeğini kazanabilecegin güzel bir meslek seçmen. İlerde evleneceksin bir yuva kuracaksın aileni kimseye muhtaç etmeden gecindirebilecegin meslek seçmen gerek. Kafan rahat olsun ay sonunu nasıl getirecem diye düşünme .Unutma ki gerçek şampiyonlar kahramanlar ailesini colugunu çocuğunu kimseye muhtaç etmeyen en iyi şekilde onlara gelecek sağlayan kişidir.

5. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam soruyu birazcık yanlış anlamışsın ama teşekkür ederim yorumun için.

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Mesajıma ekstra şunuda eklemem gerekecek. İnsanlar evde spor yaparak maksimum gelişim sağlayabileceklerini anladı. Açıkcası uzun süredir spor salonuna giden biri olarak evde yaptığım antrenmanın spor salonunda çokta bir farkının olmadığını anladım. Evde sistemini kurduktan sonra hem kafan rahat hem istediğin vakitte hem de maske dezenfektan işine girişmeden sporunu icra edebilyorsun. Ağırlık ekipman fiyatları pandemi sonrası yükselişe geçsede spor salonlarına yönelik kararlar sonucunda işletmelerin devamı için üyeliklerin fiyatlarınında artacağı aşikar. Devlet desteği olmazsa birçoğu da aysonuna çıkamaz diye düşünüyorum.

Kagank34 bunu beğendi.
  7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    evde veya salonda orası tartışılır. adamın evinde yer yoktur yada evi küçüktür vs evde yapamaz. adam sosyalleşmek için salona gidiyordur. ortamı seviyordur. sadece orada verim alıyordur. ama ben şahsen çok uzun bir süre gitmemeyi planlıyorum. isterse aşı 2021 ortasında çıksın. insanların bağışıklık sistemi adapte olana kadar ve aşı çıkmadan bu yerlere girmem.

8. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten orası öyle. Elbet spor salonuna gidecek kesim olacak anlatmak istediğim eakiden 100 kişi gidiyorsa şuan bus ayı çeşitli sebeplerle 20ye düşecek. 20 kişi bir spor salonunı nasıl kaldırabilir orasıda tartışılır. Yeni maske ve dezenfekte kuralları spor salonun üyeliklerinin maliyetlerininde yukarı çekileceği ihtimalini arttırıyor

Sayfayı Paylaş