Spor oncesi ve sonrasi beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve esraliciouss tarafından 15 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. esraliciouss

esraliciouss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, 1 aydir diyetteyim ve yakinda spora da baslayacagim. Hedefi kilo vermek olan birinin, spor oncesi ve sonrasi beslenmesi nasil olmalidir bilgisi olan var mi? Aslinda internette cok arastirdim ama cogu yazilar sanirim vucut gelistirmek isteyenler icin, hedefi yag yakmak olan bir insanla hedefi kas yapmak olan bir insanin beslenmesi ayni olmamasi lazimdir diye dusunuyorum. Yani mesela eger aksam 8 gibi spora gitceksem, aksam yemegimi 6da yemem gerekir ve spor sonrasida birseyler yemem gerekir. Ama neleri tercih etmeliyim? Ve tam olarak spordan ne kadar once/sonra? Yardimci olursaniz sevinirim.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu konuda çok söylem var ama işin doğrusu yemek zamanı kafaya takılacak birşey değil.tek öğünde 3000 kalori alan sporcular bile var . ama her besinin vücutta sindirilme süresi vardır. antremanlarına göre de değişebilir. kardiyo yapıcaksan boş bir miğde ile yapman daha verimli olur. ağırlık çalışacaksan karbonhidrat depoların sağlam olması gerekir sağlam bir antreman yapman için ve ortalama 1 2 saat öncesinde yemek yiyebilir. antremandan sonra ise varsa protein tozu yoksa sağlıklı bir şekilde protein ihtiyacını giderebilirsin. atıyorum antreman sonrasında sadece tavuk et yada balık tüketebilirsin

3. esraliciouss

esraliciouss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabin icin tesekkur ederim. Yag yakmak istedigim icin kardiyo + agirlik yapmam gerekiyor. Protein tozu kullanmak istemiyorum simdilik. Tam bilgi sahibi olmadan birseylere baslamak istemiyorum. Aksam 8 civari gidebilcegim icin, 6da aksam yemegi yemeyi dusunuyorum, spordan 10da ciktigimi dusunursek, bu yemek yemek icin cok gec degil mi? Sonucta amacim once kilo vermek. Heryerde birbirinden cok farkli bilgiler oldugu icin kafam cok karisti :)

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    gece yatmadan birşey yemek kilo yapar tarzı sözler için kesin delil bulunamamıştır yada o yönde sonuçta yön veren bir açıklama yoktur. bazı protein tozları mesela uyumadan önce içilip uyuluyor yada protein içerek besinler alıyor insanlar uyumadan önce. zaten antreman öncesi karbonhidrat alacağın için antremandan sonra sağlam bir protein kaynağı alman yeterli senin için atıyorum 1 konserve 100 gram ton balığı içeren bir salata tarzı bir öğün yeterli olacaktır :)

5. esraliciouss

esraliciouss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkurler :)

Sayfayı Paylaş