Spor Merkezleri

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve elifuluc tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. elifuluc
  Offline

  elifuluc Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Her geçen gün artan sayıdaki spor tutkunları için sadece yeni spor merkezleri açılmıyor. Ankara Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu Yiğit GÖKALP Türkiye'deki tüm spor merkezlerini spor severlere tanıtmak amacıyla kurdukları spor merkezleri tanıtım platformları hakkında bilgiler verdi.

  Günümüzde artık herkesin bilgisayar başında araştırma yaptığı gerçeği üzerinden yola çıkarak, Elektronik ve Bilgisayar mühendisleri ile birlikte kurdukları internet siteleri ile öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir'deki spor merkezleri, spor ve fitness salonları, pilates-yoga stüdyoları, power plate stüdyoları, dans okulları, bayanlara/kadınlara özel spor salonları, çocuklara özel spor merkezleri hakkında bilgiler sunmayı amaçladıklarını belirten Yiğit bey, bu konuda internet siteleri için çok uzun süre emek verildiğini belirtiyor.

  Tüm Türkiye'deki spor merkezlerini tanıtmak amacıyla kurulan;
  www.HangiSporMerkezi.com

  İstanbul'daki spor merkezlerini tanıtmak amacıyla kurulan;
  www.istanbulSporMerkezleri.com

  Ankara'daki spor merkezlerini tanıtmak amacıyla kurulan;
  www.AnkaraSporMerkezleri.com

  İzmir'deki spor merkezlerini tanıtmak amacıyla kurulan;
  www.izmirSporMerkezleri.com

  Diğer tüm şehirlerdeki spor merkezlerinin de HangiSporMerkezi.com sitesinde olacağını açıklayan Yiğit bey bu girişimleri ile dünya'da çok az sayıda ülkede olan spor sektörüne yönelik internet sitelerini Türkiye'de kurduklarını ve şuanda dünyadaki son teknolojiler kullanarak hazırlanan sitelerin özellikle Google aramaları ile spor merkezi arayan kişilerin karşısına ilk başvuru kaynağı olarak çıktığının üzerini çiziyor.

  Araştırma yapan tüm kişilerin tarafsız yayın yapan ve karşılaştırma yapılabilen siteleri tercih ettiğini söyleyen Yiğit bey bu nedenle sitelerinin ciddi bir spor rehberi niteliğinde olduğunu belirtiyor. Yiğiy bey ayrıca spor merkezlerinin de kendi internet siteleri olduğunu ancak aynı alışveriş merkezi mantığında olduğu gibi insanların sokaklarda tek tek mağaza dolaşmak yerine toplu olarak herşeyi bulabilecekleri alışveriş merkezlerine yöneldiğini, bu nedenle bu tarz rehber sitelerin herzaman spor merkezi arayan kişilerin ilk tercih noktası olduğunu vurguluyor.

  Facebook kullanan yaklaşık 18 Milyon Türk'ün olduğunu belirten Yiğit bey, bu rakamın çok büyük bir sayı olduğunu ve bu kişilerin nerdeyse hepsinin internet üzerinden araştırma yaptığı söylüyor.

  Spor sektöründeki eğitimi ve deneyimleri ile Yiğit bey ve teknolojik alt yapıyı hazırlayan mühendisler ile bizlere spor merkezleri hakkında güncel ve detaylı bilgiler sunan bu güzel ekibe teşekkür ediyoruz.

  HangiSporMerkezi.com
  Yiğit GÖKALP
   

Sayfayı Paylaş