Spor konusunda çok iradesizim.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Karkat tarafından 25 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Karkat

Karkat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostlarım, ben yaşıma göre biraz fazla kilolu biriyim. Yataktan kalkamayacak ya da normal hareketleri yaparken aşırı zorlanacak derecede de değil. Balık etli diyelim, yani iki üç kolumu sallasam 2 ayda etkilerini gösterir, fite girerim. Ancak benim irade konusunda çok problemlerim var arkadaşlar. Ben ayağa kalkıp spora yapana kadar binbir türlü şeytanla mücadele ediyorum. “Yapma” diyorlar. “Sonra yaparsın” diyorlar. “Ne olacak bir günlüğüne aksatsan, sonra devam edersin” diyorlar. Hepsinin yanlış olduğunu biliyorum ama ah bir çekici geliyorlar var ya sımsıcak yatakta yarı uykuluyken bu düşünceler. En ufak aksatışta direk bozulacağını biliyorum dengemin ve aksatmaya devam edeceğimi biliyorum, yürüyüşü, sporu. Halbuki dünyanın en sağlıklı insanı gibi hissediyorum kendimi hafif tempoda koşarken. İşte bu yüzden bunu size sormaya karar verdim, elbette aranızda irade konusunda sıkıntılar çekmiş olanlarınız vardır, ben bu konuda ne yapmalıyım arkadaşlar? Kendimi telefonun başında, yatarken o kadar iğrenç hissediyorum ki resmen kendimi yok edesim geliyor. Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    İç motivasyonunu bir şekilde sağlaman lazım, bazıları internetten motivasyon videoları falan izliyor belki senin de işine yarar. Unutma ki: 'Yalnızca hayallerinin peşinden koşan insanlar için hayat farklı bir anlama sahiptir.'

Karkat ve Hekatonkheir bunu beğendi.
  3. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Merhaba kardeşim, kilo fazlalığının olduğunun farkında olman çok güzel. Kimi insanlar mesela kilolu olmasına rağmen karşı tarafındaki kişilerin kendisine alaycı bir tavırla yaklaşacağını düşünerek kilolu olmadığını iddia eder. Sende bu durum yok gibime geldi. Ancak daha spor yapmamış birisi olmalısın muhtemelen yani en azından ben öyle düşünüyorum. Ancak sen diyorsun ki iki üç kolumu sallasam 2 ayda etkisini gösterir, fite girerim. Kusura bakma da bu durum senin aklındaki kadar kolay olacağını sanmıyorum. İrade olarak hepimizin problemlemleri var sadece sorunlarımız başka senin ki spor, benim ki ders, kimilerinin ki yemek yani kişiye göre görecelidir. Yapacağın işleri erteleme ile ilgili ciddi problemlerin olsa gerek bununla ilgili ise erteleme sorununu aşmayı öğrenmen gerek. Ancak bu bir anda olacak şey de değil. Bunu ortadan kaldırabilmen için zamana ihtiyacın var bunun yanı sıra en basit işini bile sonraya bırakmamaya özen göstermelisin. "Büyük adımlar, küçük adımların eseridir" der edebiyatımı da yaparım. bu sözü internette dahi bulamazsın :)
    Hadi devam edelim. Aksatma konusunda sakınan göze çöp batar misali yaklaş derim şahsen, sen spora yazıl elinden geldiği kadar gitmeye çalış, ancak gidemediğin zaman hayatın sonu değil bugün olmaz yarın olur de. Ancak bunu ertelemek için değil de kendini psikolojik olarak rahat hissetmek için söylemelisin. Yapacağın tek şey başkalarının seni uyarmasını beklemeden spora başlamandır. Ertelemeyi de söylediğim gibi küçük şeyler dahi olsa bir an önce bırakmalısın :)

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    İhtiyacın olan şey motivasyon değil, disiplin.

Constance bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş