Spor hırsını tekrar kazanmam lazım ( Tavsiyeleriniz lütfen )

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Unal34 tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Unal34

Unal34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben geçen sene güzel Bodye gidiyordum . Sonra biraz yaptığım sporu hafife aldım sanırım 1. Ayım filan doldu ondan sonra 1 gün gidip 2 gün gitmemeye başladım , derken bir anda spordan koptum hiç gidesim gelmedi bir anda ve o gündür gitmiyorum şimdi tekrar başlamak istiyorum özgüvenim sarsıldı sanırım gidersem tekrar bırakabileceğimden korkuyorum . Ama ilk haftadaki hırsı yakalarsam bu sefer sonuna kadar devam etme düşüncesi var kafamda , Acaba sizler bana ne gibi tavsiyesi olabilir ? Spor hırsını tekrar kendime aşılamak için ne yapmalıyım? O ince çizgiyi bir daha yakalarsam bu sefer devam edebildiğim yere kadar devam edeceğim .. Tavsiyelere , Öğütlere , gaza getiren sözlere açığım :))

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim tavsiyem hedefindeki vücuda yakın bir vücuda sahip olan sporcuların fotolarına bakman antrenman videolarını izlemen , röportajlarını okuman.
    Bu aynı zamanda benim içinde büyük bi motivasyon kaynağı olmuştur hep , düzensiz çalıştığım zmanlarda internette bi omuz antrenmanına denk gelsem omuz çalışasım gelirdi tabi o zmanlardan bu zamanlara çok şey değişti , hepimiz bu süreçten geçtik seninde daha azimli çalıştığın zmanlar gelecektir mutlaka, başarılar.

3. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    büyük ihtimalle abimsin , Bu motivasyon işi çok saçma geliyor insan birşeye karar verir ve gerçekten istiyorsa bu yolda hep devam eder ne olursa olsun ara vermez. Yani motivasyonu başka şeylerde arama her zaman dediğim gibi içinde.

flyod ve PeNa bunu beğendi.
  5. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    herkes vücutçu olacak diye bir kaide yok. kusura bakmayın lütfen. başkasından nasıl motivasyon bekliyorsunuz. yapmayı gerçekten istiyorsanız yaparsınız. zaten sizde sorun yok.türkiyedeki erkeklerin çoğu 1-2 ay salona gidip bırakmıştır zaten. sizde onlardansınız işte

7. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi bırakırsan baştan başlaman gerekecek

8. Paul George

Paul George Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kendine sorman gereken soru ben sporu seviyormuyum ? yoksa sevmiyormuyum ?

Bu işi yapıyorken zevk almıyorsan ve sıkılıyorsan yeniden başlasanda birşey değişmez yine bırakırsın. Bu yaptığımız spor disiplin gerektiren bir olay,çoğu kişi 2 ayda sosyal medyada gördüğü vücutlara sahip olma hayaliyle gidip yazılıyor spor salonlarına. Dikkat edin salonlarda her ay yeni başlayanlarla yeni kayıt olanlar yer değiştirir hep yeni yüzler görürüz :)

Lafın özü eğer bu sporu sevmiyorsan bence zorlama başka sevdiğin spora veya başka bir alana yönel ama yok ben seviyorum diyorsan hiç başkasının motive etmesini beklemeden başla hemen.

Sayfayı Paylaş