Spor esnasında boyun ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Leopara tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Özellikle cable pusdown yaparken boyun bölgem cok fazla ağrıyor neden bilmiyorum bi kac harekette daha ağriyordu ama hangi hareket oldugu aklimda degil.

Sol elimin serçe ve yuzuk parmaginda karincalanma başladi internetten bagtigimda boyundaki sinirlerle ilgili birseyler yazmişlar bende şimdilik buna bağladim.İşim masa basi isi ve boynum bazen bilgisayardada ağriyor bu durumu yasamiş veya bilgisi olan arkadaslae yardimci olabilirse sevinirim

2. ugurcan17

ugurcan17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hareketi yanlis yapiyorda olabilirsiniz mumkunse arastirin cunku ben omuz hareketlerini yanlis yapmisim ve bayagi agriyordu sadecw kaldirken kramp girer gibi oluyordu dayanamayip birakiyordum oyice arastirdim dogru sekilde yapiyorum ve agri da yok çok şukur bi buna iyice dikkat edin + devam ederse doktora gorunmekte fayda var

3. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    daha devam ediyormu aynı şekilde benimde boynum ağrıyor bench press de antreman bittikten 30 dk sonra geçiyor

4. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı problemi bende yaşıyorum. Shoulder press lateral raise hatta bazen dumbell fly ve bench hareketlerinde de boynumun orta kısmında yanma hissediyorum. Boynumda boyun düzleşmesi var bildiğim kadarı ile ama daha ciddi bir durum olur mu korkmuyor değilim.

Sent from my iPad using Tapatalk

5. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Arnold , dumbell press , bench press gibi hareketlerde bende de oluyor. Tüm gün ağrı çekiyorum bazen.

6. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün doktora gitti durumu anlattım boyun düzleşmesi olduğundan shoulder press gibi yukarı yönde ağırlık kaldırmamı aksi taktirde boyundan beyne giden sinir ve damarlarda zedelenme olabileceğini söyledi. Rehabilitasyonla boynu düzeltene kadar bench bu tarz hareketlerden kaçınmam gerektiğini bench press vs gibi bench e yatıp yapılan hareketlerde problem olmayacağını söyledi.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayfayı Paylaş