spor öncesi beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve meltem0001 tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. meltem0001

meltem0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 1yıldır düzenli spor yapıyorum(3 ay ara vermek durumunda kaldım).ama hala spor öncesi beslenme konusunda kafama takılan şeyler var.1.67 boyum,51 kiloyum.yaşım 26.spora sabah 9da başlıyorum.2 gün step+pilates,3 gün ağırlık çalışması yapıyorum.istediğim vücut bu şekilde.nasıl bi beslenme şekli uygulamalıyım. Screenshot_2014-10-14-20-39-29.png

2. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo vermek istiyosan 300 calori azalt almak istiyosan arttir sabit kalmasini isteyip vucudu sekillendirmek istiyosan harcadigin kaloriyi tahmini olarak hesaplayip o kadar calori tuket ve temiz kaynaklardan olsun seker ve beyaz un fast foodu tamamen kes protein olarak light peynir cesitleri yogurt sut tavuk ve haftada 1-2 kez ton baligi veya kirmizi et ye karbonidrat olarak yulaf kepekli primc bulgur muz cekirdekli kuru uzum leblebi ve bakliyat yag olarak kuru yemis sizma zeytin yagi vs. tuket ve sporu yuruyusu asla birakma

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Soruyu tam anlamadım aslında,
    sadece spor öncesi yemek kısmını mı yoksa genel beslenmeyi mi soruyor sunuz?

eğer spor öncesi ise en az bir saat öncesinden (makulu 2 saat) kompleks bir karbonhidrat (esmer pirinç lapası vb) ve yanına protein (100gr civarı tavuk göğsü vb) yeterli olacaktır

4. meltem0001

meltem0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sabah 9 da spora başladığım için okadar vaktim olmuyor.yoğurt ve müsli yiyorum.spordan geldiğimde 3 yumurtalı kahvaltı yapıyorum.ama doğru mu emin değilim.

5. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gayet dogru ama antrenmandan sonrada hafif bi karbonidrat eklesen iyi olabilir veya 7-8 tane badem :)

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yumurtaları 1 sarılı gerisi sadece beyaz yaparsanız, ve sabah kalktığınızda müsli nin yanına bir ölçek protein shake eklerseniz spr olur

Sayfayı Paylaş