Spor Öncesi Ve Sonrası Neler Yemeliyim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve demircan256 tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Kahve damar genişletici olarak kullanılabilir mi yani arginin gib? Bi zararı yan etkisi olur mu düzenli kullanımda.

2. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan sonra yemek yenmemesi yapılan en büyük hatadır. Kaslar antreman sırasında yıkılır. Dinlendiğin ve besin yediğin zaman eski halinden daha ileri olarak büyürler. Yani sen kas yakarak kilo veriyorsun. Bence öyle yapmamalısın. Whey varsa ondan iç yoksa eğer benim antreman sonrası eski porgramım şu şekildeydi: 1 bardak üzüm suyu (istediğini seç, meyve suyu olsun) lor peyniri ve basit şeker yani 1 parça çikolata. Antremandan önce de mutlaka protein almalısın. akşam yemeğinde de alırsan kasların gerçekten gelişecektir.

Antremandan 1 saat önce karbonhidrat almalısın ama bu karbonhidrat makarna, pilav gibi... Yanında da ton balığı tarzı bir protein. Ama ton balığını da haftada 2 kez ye. Antremandan 30dk önce diye bir şey yok. Antremana giderken bir elma ve lor peynirini kaşıklayarak ye :)

3. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ant sonra basıt seker alınmalı tamam. ancak ben antrenman sonrası kardıyo yapıyorum. o zaman basıt seker almamak gerekıyor bildiğim kadarıyla. eger kardıyo yapmayacaksam seker alıyorum ama kardıyo yapacaksam agılık ıdmanından sonra bcaa alıyorum sonra kardıyo yapıyorum. ağırlık sonrası kardıyo yapılacaksa basıt seker alınmaması dogrumu?

saygılar...

4. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben alıyorum... Doğrusunu bilen varsa yazarsa seviniriz.

5. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    şu dikkatimi çekti. neden ton balığını haftada 2 kere alıyoruzki. yağ bakımından derseniz zaten light ton balıkları var. yağını süzdükten sonra üstünede bastırırsanız balığın içindeki yağlarda çıkıyor. bilgi alabilirsem sevinirim. tşk.

6. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bana da Cabarov söyledi sağolsun bu konuda bilgili bir arkadaşımız. Dip balığı ve kanser riski varmış.

7. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Barbunya-Dil-İskorpit-Kalkan-Kayabalığı-Kırlangıç-Lağos-Mercan-Mezgit-Mırlan-Tekir-Trakonya bunlar dip balığıdır.Ton balığı dip balığı değildir diye biliyorum.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ton balığıda dıp balıgı bunlar turkiyedeki dıp balıkları sanırsam.

hıc yenmez demıyorlar tabı ama yıyıceksenız haftada 3-4 gunu gecmesın dııger gunelrde nehır balıgı veya yuzey balıgı tuketın daha sayglıklıdır her zaman somon da cıva oranı tona oranla %300 daha az oldugu tespıt edılmıstı

9. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu profesyonel olarak yapmadığın sürece çok fazla kalori hesabı vs. girmene gerek yok yiyebildiğin kadar, zamanının, imkanlarının yettiği kadar ye ama DENGELİ BESLEN. Bu sporda herkes protein ve karbonhidrattan bahseder ama yeterli miktarda vitamin, mineral alamazsan doku oluşumu hayal olur. Bu sporda çinko, magnezyum, potasyum, B6 vs. çok önemlidir. Bunlar olmazsa hacimde alamazsın. Hocanın yarım saat önce muz ye demeside içeriğinde ki potasyumdan geliyo. Tabi burdan bi muz ye salona git sonra max. performans bekle gibi bi mana çıkmasın. Sen spordan en az 2 saat önce(kompleks karbonhidratlar) ne yersen, antremanda onun verimini alırsın. Kolay gelsin..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:38 ----------

Yine bilmediğin konular hakkında yorum yaparak insanların sağlıklarıyla oynuyosun Cabarov. İnsanları bilgilendirmek istiyosan o konuyu önce araştır sonra konuş. Ton balığının haftada 2 porsiyondan fazlası vücut için çok büyük zarar teşkil eder. Bunun nedeni ise ihtiva ettiği ağır metallerden kaynaklanmaktadır. Ağır metallerin vücuda olan yan etkilerinide söylememe gerek yoktur umarım :mad: Verdiğin yanlış bilgiler insanların sağlıklarına mahal oluyo. Artık birinin sana dur demesi lazım Cabarov!!

melankolia_sago bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    zaten ben dıyorumkı ton balıgı zararlı yanlıs olan ne benım soyledıgımın aynısını bana soyluyorsun komık olma ? senıde şikayet edıcem gerekı yaparlar umarım

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ..........................

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:48 ----------

Anladığım kadarıyla kısaca belirtmem gerekirse...

Kas kaybetmeden kilo vermek için mutlaka spor sonrası yemek yemeliyim ..umarım yanlış anlamamışımdır..ancak meyve suyundan kastın..vişne suyu,kayısı,şeftali..malum marka vermiim şimdi..50-75 kuruşlık meyve suları ne kadar yararlı olucaktır...

Son düzenleme: 4 Haziran 2011
  12. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Senin söylediğin ile benim söylediğim arasında dağlar kadar fark var. Bunu okuma yazma bilen herkes aynlayabilir tabi sen istinasın ya anlamak istemiyosun yada algılama sorunun var Cabarov bişey diyemiycem. Ama diğer arkadaşlara tavsiyem şudur ki bu adamın (yada çocuğun mu demeli bilemedim) söylediklerini sakın uygulamayın yoksa çok ağlarsınız. Sırf post kasmak amacıyla insanların sağlıklarıyla oynuyor. a32

melankolia_sago bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş