Spinat Extract

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve BrockLesnar tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bu ürünle alakalı son günlerde bir kaç yazı okudum ve doğal bir steroid etkisine sahip olduğu, protein içeren bir diyetle olumlu sonuçlar verdiğini iddia etmişler. Fiyat olarak da Genrise ürünü uygun fiyatta. Bilinen yan etkisinin de olmadığı söyleniyor. Aramızda bu ürünü kullanan var mı? Varsa ne kadar memnunlar, işe yarıyor mu ?

2. boduran

boduran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ürün siparişini dün verdim kullanmaya başladığımda sonuçları yazarım.

3. wheycules

wheycules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bende aynı şekilde araştırıyorum bikaç gündür. Nedir ne değildir acaba?

4. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    @boduran bekliyorum hocam burda paylaşırsan sevinirim.

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben etkisini hiç anlamadım

6. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    @RaJeV hocam bana da biraz fake gibi geliyor. Protein oranımızı arttıracakmışız bunu kullanacaksak. Bence o kadar da mucizevi birşey değil. Yine de 1 kutu bitiren arkadaşlardan değişim hakkında yorum bekliyorum.

7. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    animal m-stak taki 2 madde içeriğinde var
    beta- ecdysterone ve turkestrone

8. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    sterol complex te de vardı yanlıs hatırlamıorsam edycastrone

9. astraly

astraly Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mantıklı geliyor,protein sentezini arttırması.bazı yabancı markalar bu iki maddeyi ürünlerine eklemişler ama,diğer ünlüler kullanmamışlar.o yüzden çekimser kaldım.en iyisi kullananlardan yorum beklemek.

10. boduran

boduran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bugün kargoya verilmiş. yarına kadar elime geçer diye tahmin ediyorum. kullanmaya başlayınca etkilerini yazarım.

11. boduran

boduran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ürün dün akşam elime geçti. üründe değişiklik yapımış 120 kapsül 700mg olan yerine 60 kapsül 650 mg olmuş. eski versiyonu denemediğim için arasındaki farkı kıyaslayamayacağım. bazı sitelerde yenisinin daha verimli olduğu satıcılar tarafından söylenmiş. ben sipariş verdiğimde fiyatı 46 tl idi şuan fiyatı 72 tl olmuş. 4 yıldır doğal yoldan VG yapıyorum. 175 cm boy 85 kg supplement olarak anotest, nitrotech protein tozu, maltodextrin, mp assault kullanıyorum. dün akşam itibariyle spinat extract ı kullanmaya başladım. etkisi olursa burdan paylaşırım.

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ürün sadece ıspanak özütü mucizevi bişey değil. zaten kırmızı et, tavuk, balık, hindi gibi proteinsel besinlerin yanında yenilen yeşil yapraklı sebzelerin protein sentezine olunlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. bu ürünün yerine ıspanak, marul, kıvırcık, lahana veya brokoli tüketmeniz hem daha yararlı hemde daha sağlıklı olur.

13. narkissos

narkissos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende sipariş verdim denemeye değer bularak.

kullanmaya başlayayım etkilerini yazarım diyen arkadaşların yanlış anlamayın ama; bu tarz ürünlerin etkisini nasıl değerlendiriyorsunuz protein tozu vs içinde geçerli bu söylediğim. kullanım süresi boyunca gelişiminizi etkileyecek bir çok değişken varken? (beslenme, idman, dinlenme ve beraberinde kullanılan diğer supplementler)

14. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    @narkissos

Kullanıcıları net bir fark hissederler muhtemelen onların yorumlarına göre biz de deneriz. Herkeste aynı etkiyi yaratmayacağı aşikar olmakla beraber bu ürün denildiği kadar varsa 10 kişiden en azından 6-7 sinde farkı hissettirir.

15. wheycules

wheycules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yok mu kullanan?

16. trjake

trjake Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben kullanıyorum 2 hafta protein tozsuz sadece iyi beslenmeyle 3 kilo aldım.Bugün protein tozu+aminoasit+creatin+karbonhidrat ile kullanmaya başladım inşallah daha iyi bir hacim artışı sağlayacak

17. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    trjake beslenme programını yazar mısın ?

18. jrshady

jrshady Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    BrockLesnar bunu beğendi.
  19. trjake

trjake Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bunu hemen kolpadır diyerek nitelendirmek çok yanlış olur ki genrise ürününün içeriği hakkında bilgi sahibi olmadan bu yorumu yapmaman gerekir.ben genrise ı savunmuyorum burada beğendiğim içerik turkesterone içeriğidir.araştırırsanız bunun önemini anlayacaksınız .ben şuanda tartıdaki büyük artışı gören biri olarak bu maddenin ne kadar önemli olduğunu gördüm
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    spinat kesinlikle tek başına mucize bir ürün değil.bunun etkili beslemeyle birleştirilmesi gerekir.aksilik olmazsa günde 5 öğün yemeye çalışıyorum.beslenmemi diyetisyen kontrolünde yapıyorum.kullandığım supplemetlere gelecek olursam.ultimate in whey protein tozunu kullanıyorum aminoasit açısından da zengin bir ürün .gece yatmadan önce pedia sure içtiğim için casein almama gerek olmuyor.muscle tech in cell tech kreatinini kullanıyorum karbonhidrat açısından çok zengin bir ürün.ayrıca aminoasit olarak universal ın amino 3001 ini kullanıyorum niye 2700 değil de 3001 i kullanıyorsun diye soranlar var değerlerini karşılaştırdıklarında anlayacaklardır.antreman öncesi muscletech nano vapor kullanıyorum gerçekten muhteşem bir ürün müthiş bir güç artışı sağlıyor.

Son düzenleme: 28 Ocak 2014
  20. jrshady

jrshady Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3

Bir yönden haklısın çünkü açıklama yapmadan direkt bunu yazdım. Aslında belki de burada herkesin etkilendiği malum ******'deki bu ilaçla ilgili uzuun uzun anlatılan konuları okudum.

iyi ama, insanların sağlıklarından feda ederek anabolik modda kalmak için bir sürü para ödeyip, ter döktüğü bir ortamda 8 dolara alınabilen bir ürünü biz sanki sihirliymişçesine, bir biz uyanıkmışız gibi kullanmak mantıklı değil.

****** ****** ile ortaklaşa satıyor bu ürünü. eskiden siteye girer girmez kıllı göğüslü bir adamla reklamı çıkıyordu. artık çıkmıyor. Sağ alt köşede çıkan soru sorma kısmında ürün hakkında soru sorduğumda:

"etkili olduğu söyleniyor, kullananlar öyle diyor" diye bir yorum yapmışlardı. sizin kişisel gelişiminiz placebo etkisi olmasın sakın? günde 5 öğün yemek yemeğe çalışmaya başlamışsınız, proteini bol bol alıyorsunuz. E gelişme zaten görülecekti.

Şimdi gelelim, bilimsel referanslara ve açıklamalara.

Turkesterone Benefits
    As previously mentioned, few studies have been conducted on Turkesterone specifically as most of the studies have looked at a different ecdysteroid. What few studies of Turkesterone have shown that perhaps it might help promote lipid and carbohydrate metabolism as well as promoting growth in animals. While the effects were not large in effect, in bodybuilding as with animal nutrition, every little bit counts.

Turkesterone Benefits for Bodybuilding
    If Turkesterone has positive effects on lipid and carbohydrate metabolism, it could be a very viable supplement to help with weight maintenance and fat loss. In terms of your generic ecdysteroid, there appears that the growth promoting effects were due to due to better nitrogen retention and therefore a better protein metabolism profile with reduced protein catabolism and increased anabolism. However, these results have not been translated to human studies.

Kısacası turkestrone hayvanlarda bir gelişim gösterdiğini ancak bunun çok etkili bir gelişme olmadığından bahsedilmiş. Protein katabolikliğini azaltıp, anabolikliği arttırdığu söylenmiş. Ancak bu sonuçlar HENÜZ İNSANLAR İÇİN GÖZLENMEMİŞTİR

2. Lafont R, Dinan L. ‘Practical uses for ecdysteroids in mammals including humans: an update.’ J Insect Sci. 2003;3:7.
    3. Wilborn CD, Taylor LW, Campbell BI, Kerksick C, Rasmussen CJ, Greenwood M, Kreider RB. ‘Effects of methoxyisoflavone, ecdysterone, and sulfo-polysaccharide supplementation on training adaptations in resistance-trained males.’ J Int Soc Sports Nutr. 2006 Dec 13;3:19-27.

Bir diğer makale: Ecdysteroids - Scientific Review on Usage, Dosage, Side Effects | Examine.com

Bizi ilgilendiren Kısım:
    9. Interactions with Hormones
    9.1. Testosterone metabolism
    At the moment, only one human study has been conducted with ecdysterone. Dosed at 200mg daily, no results were seen in resistance training males in regards to total and free testosterone or body composition changes when compared to placebo.[63] When tested for binding to the androgen receptor, 20-hydroxyecdysterone does not appear to have any binding affinity and thus cannot activate the androgen receptor.[51]

That being said, despite no influence on testosterone itself ecdysterone may be able to exert testosterone-like effects via signal transduction pathways (although the exact mechanism is not yet known); an action with ultimately the same biological significance as testosterone.[64]

There is not much evidence beyond in vitro to suggest ecdysterone useful for muscle protein synthesis or strength gains.[65]

Şu ana kadar ecdysterone ile ilgili tek bir insan odaklı çalışma yapılmış. 200 mg/ günlük doz verilmiş. Katılımcıların direnç antremanı etkisinde, Placebo ile karşılaştırıldığında (yani boş ilaç) testosteron veya vücut proporsiyonu değişimi açısından hiçbir sonuç görülememiş.

Kaynak: Effects of methoxyisoflavone, ecdyster... [J Int Soc Sports Nutr. 2006] - PubMed - NCBI

Yani, ecdysterone'nun testostron için hiçbir etkisi olmasa da BELKİ sinyal iletim yollarıyla testestron gibi etkilerin uygulunabilirliğinden bahsediliyor. (ancak bu tam olarak bu etken daha bilinememekte deniliyor) tabi bu etken, testostron ile aynı biyolojik öneme sahip.

yani tam olarak etkisi bilinemeyen bir durum. Türk kaynaklarında aşırı derecede abartılıp, "bizim dükkanımızda zaten satıyor bunu ne tesadüf" ile hareket edilmesindense biraz araştırmak daha iyi olur.

ancak, şu bir gerçek ki, yapılan araştırmaların hepsi bir yan etkiden bahsetmiyor. eğer 8 dolarlık bir ürüne 75 lira vermek gibi bir sorununuz yoksa alıp deneyebilirsiniz. En azından psikolojik de olsa motive olmanızı sağlar. Bu da iyi bir etken.

ace1 ve BrockLesnar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş