Spartakus Blood And Sand ( Yeni Dizi ) (Uyarı : Spoiler İçerir!)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve lionking35 tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben de duydum ama bence sadece söylentiden ibarettir, aksi nasıl olabilir ki; prison break'teki elemanın bence cülmü yetmez spartacusu oynamaya adam rol yapmayı bilmiyor bir kere, resident evil'daki performansı da rezaletti, zaten o tüğ siklet adama bırak spartacusu oynatmayı, o dizinin setine bile sokmazlar, resident evil'daki chris karakteri gayet kaslı, iri yapılı bir adamdır, bir de bizim scofield'a bak, ben olsam bırak spartacusu o adamı düğünümde oynatmam...
    Josh Holloway' e gelince o ''gay'' tipiyle spartacusu oynama ihtimalini sıfırın altında...
    Hepsi bir kenara bütün spartacus hayranları gibi ben de andy'nin yerine kim alacak merakla bekliyorum, o rolü taşıyacak birisini alamazlarsa da o dizinin adı benim için ''spartacus'' olmaz, ''crixus'' olur.

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    bence whitfield ölmeli başrole crixus geçmeli...

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    yeni olarak 6 bölüm veriyorlar cirixus un gençligini filan baitausu filan anlatıcak bu 6 bölüm o sırada yeni birini bulmaya çalışacaklar ama lanet olsun andy bir iyleşse ya yerine kim geçerse geçsin bu rol için hafif kalacak :)

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    prison break'teki eleman(Michael Scofield) babasından tokat yemiş, şamar oğlanı edasıyla, blue çağındaki yeni yetmeleri andırıyor. tokatlanmış kırmızı yanakları ile:). olsa olsa Spartacüs te malzemeci çocuğu canlandırır, hani barkanın sevgilisi olan..

6. timucin

timucin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bırıncı sezaon fınalı oyle bıttıkı konu nasıl devam edecek merak ıcındeyım
    ama dıger arkadaslara da katılmamak mmkun degıl o rolu oynaması gereken tek adam: Whitfield baska kım gelırse gelsın orada yavan duracaktır goz doldurmayacaktır maalesef yenı sezonu bekleyıp gorucez bakalım 1. sezondakı popılarıteyı yakalayabılecek mı?

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    zaten hikaye artık arena dışında devam edecek, gerçek hikayesi böyleydi, spartacus romaya karşı baş kaldıran bir ordu yaratacak...

8. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    sadece 1 sezon cıktı ben 1 haftada internetten hepsini izledim.2 sezon ilk 6 bölümü quintusun hhayatı olucak devamında film devam edecek ve ocak 11 de 2 sezon yayınlancak.

9. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Beklenen dizi tekrardan yayında arkadaşlar.

Spartacus: Gods of the Arena 06 Mart'ta CNBC-e'de başlıyor!
    » Spartacus: Gods of the Arena 06 Mart'ta CNBC-e'de başlıyor! Starz kanalınca hazırlanan ve Spartacus: Blood and Sand'in prequel'i olan Spartacus: Gods of the Arena 06 Mart Pazar gününden itibaren CNBC-e’de de gösterilecek. 'Spartacus: Gods of the Arena' bizi Spartaküs’ten öncesine, Capua’da yepyeni şampiyonların doğduğu bir döneme götürüyor.

Kanaldan yapılan açıklama şu şekilde: Yeni karakterler ve akıl almaz mücadelelerin yer aldığı Spartacus: Gods of the Arena, Spartaküs’ün başkaldırdığı çarpık düzenin nasıl geliştiğini ekranlara taşıyor. Spartaküs’ün henüz ayak basmadığı Batiatus’un Gladyatör Okulu, zevk ve sefa düşkünü şampiyonu Gannicus’un omuzlarında yükselişe geçmiştir. Okulu babasından devralmayı bekleyen Batiatus, gladyatörlerini en yüksek mertebede dövüştürmek için her türlü entrikayı çevirmeye hazırdır. Tabii sadık eşi her zamanki gibi planlarının en büyük destekçisidir. Eski arkadaşları Gaia’nın da yardımıyla güç kazanmak ve Capua’yı yönetmek için sınır tanımayacaklar.

Bu yeni diziyle Spartacus: Blood and Sand’de tanıştığımız karakterlerin bulundukları noktaya nasıl geldiklerini öğrenirken, Batiatus’un okulunun adım adım nasıl yozlaştığına, hırs ve ihanetle değişen hayatlara tanıklık edeceğiz. Gods of the Arena’da gerilim arenada olduğu kadar Batiatus’un evinde de dorukta olacak.

Capua’da yeni düzen

Spartacus: Gods of the Arena’da önceden tanıdığımız karakterlerin yanı sıra pek çok yeni karakterle karşılaşacağız. Capua’daki yeni düzene bir göz atalım.

BATIATUS’UN EVİ

BATIATUS
    Babasının sağlık nedenleriyle dinlenmeye çekilmesiyle aile işinin içine yeni yeni girmeye başlayan Batiatus, hırslı, cesur ve tutkulu. Babasının okulunu geliştirmek ve bu yolla kendi adını da tanıtmak istiyor. Fakat genç Batiatus, amaçlarına ulaşmak için henüz her şeyi göze almanın ne demek olduğunu bilmiyor. Batiatus hırslı olmasına hırslı, fakat vizyon sahibi değil. İşte bu noktada devreye yılan dilli eşi Lucretia giriyor.

LUCRETIA
    Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın varsa Batiatus’un arkasında da Lucretia var. Lucretia, kocasının en büyük destekçisi. Lucretia’nın kocası ve kendisi için büyük planları var ve bu planlarını gerçekleştirmek için sisteme uygun bir Romalı eş rolü oynaması gerektiğini biliyor. Amaçları ne kadar yüksek ve acımasız olsa da Lucretia henüz sinsilik ve dalavere konularında uzman değil.

GAIA
    Lucretia’nın eski arkadaşı Gaia, yeni bir koca bulmak için haber vermeden Capua’ya gelip Batiatus’un evine yerleşen güzel bir kadın. Gaia, istediğini elde etmek için hemen her şeyi yapmaya hazır bir kadın. Beraberinde erotik zevklerini, entrikalarını ve akıl oyunlarını da getiriyor. Gaia’nın gelişi başta Lucretia olmak üzere Batiatus Okulu’ndaki pek çok şeyi değiştiriyor ve kahramanlarımızın akıllarına hinlik tohumları ekiyor.

MELITTA
    Oenomaus’un eşi ve Lucretia’nın kişisel kölesi sevecen ve güzel Melitta, köşkte ona tanınan küçük özgürlüğün dengesini kurmakta zorlanıyor. Sahiplerinin zevk düşkünü, umursamaz hayatları Melitta’nında kendini arzu, şehvet ve ihanet ağına düşmüş halde bulmasına neden oluyor. Üstelik bu durum onun küçük ve kırılgan dünyasını paramparça edebilecek bir güce sahip.

TITUS JEFFREY
    Batiatus’un babası Titus, bozulan sağlığına ve güçsüzleşen sesine rağman oğlunun hayatını idare etmekte hala başarılı. Geleneklere bağlı bir adam olan Titus, gladyatörlerinin gururlu efendisi olarak anılmaktan hoşnut , eski yöntemlere sadık bir adam ve oğlunun gladyatörlerine yaklaşımından hoşlanmıyor. Batiatus ve Lucretia’nın gözü kara bir şekilde atladıkları girişimlerin sorun yarattığını ve kendisinin uğruna hayatını adadığı her şeyi yok edeceğini düşünüyor.

CAPUA’NIN GÜÇ SEMBOLLERİ
    TULLIUS
    Tullius, Batiatus’un olmak istediği adam. Tullius Capua’nın elit kesiminin tepesinde yer alan, başkalarının arzularından korkmayan bir adam. Bu adam öyle bir adam ki elinde tuttuğu gücü kaybetmemek için karşısına çıkan kişiye dehşet verici bedeller ödetmekten çekinmiyor.

VETTIUS
    Vettius, gücünü Tullius’tan alan bir gladyatör okulu sahibi. Bu ilişki sayesinde gladyatörlerini en iyi konumlarda oynatabilen Vettius’un adamları sık sık Batiatus’un gladyatörleriyle karşı karşıya geliyor. Vettius’un Capua’nun elitleriyle olan ilişkisi ve emek harcamadan kazandığı şöhreti onu Batiatus’un hedefi haline getiriyor.

SOLONIUS
    Batiatus’un gelecekteki azılı düşmanı Solonius, Gods of the Arena’da yükselmeye çalışan bir gladyatör okulu sahibi. Batiatus ile dost olan Solonius, onun cesur girişimlerini desteklemeye çalışsa da Capua’nın güç sahibi üst tabaka kişileriyle olan ilişkilerini de sıkı tutarak bir denge tutturmakta.

GLADYATÖRLER

OENOMAUS
    Spartaküs’ün zamanında eğitmenlik görevi üstlenirken izlediğimiz Oenomaus, Gods of the Arena’da Batiatus Okulu’nun gözde bir dövüşçüsü olarak karşımıza çıkıyor. Ancak efsanevi Theokoles ile arenada kozlarını paylaşıp hayatta kalmayı başarsa da alrığı ağır yaralar nedeniyle bir süredir nekahat döneminde. Arenada yeniden yükseleceği günün hayalini kuran Oenomaus, ona Doktore unvanını kazandıracak, hayatını şekillendiren bir süreç yaşıyor.

GANNICUS
    Gladyatör okulunun gözdesi Gannicus, arenada korkusuz bir canavar. Hayatın zevklerine düşkünlüğüyle tanınan, gününü gün etmekten hoşlanan Gannicus inanılmaz bir fiziksel güce sahip. Dizide Batiatus’un Gladyatör Okulu’nda yakın zamanda en yüksek kademeye getirilmiş olarak izleyeceğimiz Gannicus, Oenomaus ve köle karısının da yakın arkadaşı. Ama bu arkadaşlık da Batiatus’un evindeki diğer ilişkiler gibi göründüğü kadar sağlam değil.

BARCA
    Batiatus’un emrindeki gladyatörlerin en güçlülerinden biri olan Barca, henüz Batiatus’un özel koruması değil. Ancak Batiatus, Barca’nın gücünü Arena’da kullanmaktansa kimi özel ve onursuz işte kullanmayı tercih ederek bu karakterinde kaderini değiştirecek.

CRIXUS
    Yenilmez savaşçı Crixus, Batiatus’un köle pazarından yeni aldığı, dövüşmeyi bilmeyen sıradan bir köle olarak boy gösteriyor. Yaşayacağı gelişmeler ve hırsı onu adım adım Capua Şampiyonluğu mertebesine yükseltecek dönüşümü gerçekleştirecek.

ASHUR ;
    Kardeşlik damgasını yiyip, ant içerek bir gladyatör olma hayalleri kuran Ashur, kısa sürede bunun yalnızca fiziksel güçle sağlanamayacağının farkına varacak kadar zeki bir adam. Okulda kendine bir yer edinmek ve güvenliğini sağlamak isteyen Ashur, başka yeteneklerini kullanarak amacına ulaşmanın yollarını bulacak.

SPARTACUS: GODS OF THE ARENA, 06 Mart'tan itibaren her Pazar 23:00'de ekranlarda olacak.

DiziMizi.com dan alıntıdır.

10. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    cnbc e den seğredilmez netten izlenmesini tavsiye ederim bilmeyenler için söylüyorum cnbc e de çoğu sahne kesiliyor.

rockybalboa7 ve kutlukan bunu beğendi.
  11. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    netten 6 ı bölümüde bitirdim,muhteşem bir dizi daha...

12. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    tüm bölümleri kendine çekiyor
    adı herneyse birisini
    arena duvarına gömmüşlerdi
    çok değişikti.
    2.sezonda bence daha çok cinsellik var
    yine aynı olarak adı herneysenin adı herneysenin
    kafa tasını parçalamasından sonra cinsellik birden bitti
    sonra entrika ve savaş sahneleri arttı
    bazı arkadaşlar dizi ile filmleri birbirine karıştırmış:)
    bidahaki sezonda crixsus ganiasusdan yardım istiyeceğini
    kesin gözüyle bkaıyorum neavia için.
    ayrıca oyuncuların çalıştığı programda oldukca güzel
    trailer tarzında http://www.menshealth.com/spartacus/workouts/
    isimler hatalı olabilir:) kusra bakmayın.

13. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Antrenman videosunda Menshealth dergisindeki hareketleri yapıyolar ve vücutları bu kadar sağlam olduğuna göre hareketler işe yarıyo heralde. Sizce?

14. karluk

karluk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme faktörü çok önemli.

judgementday ve Fυякαη Acαя bunu beğendi.
  15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Konuyu canlandıralım....

Dizinin 2.sezonu "Spartacus Vengance " İlk 9 bölümüyle ekranlara geldi...

Tarih sevenler için kaçırılmayacak bir yapım... Karakterler , kostümler , mekanlar ve silahlar çok gerçekçi...
    Dönemin insan sınıflandırılışı çok iyi anlatılmış.. Halk köle olanlar , cumhuriyet vatandaşları , soylular ve senato olarak sınıflandırılıyor...
    Savaş sahneleri abartı gelebilir bazı bölümlerde ama şiddet her zaman ilgi çeker...

Diziyi çok beğeniyorum ve herkeze tavsiye ediyorum....

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    mükemmel bir dizi gerçekten bütün bölümlerini izledim hiçbir zamanda sıkılmadım 9. bölüm öyle bittiki 10. bölümü çok merak ediyorum :)

17. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    10.bölüm sezon finali olacak.Bize de eski bölümleri tekrar izlemek düşecek.

Swager ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Vengance 3. sezon diye biliyorum.

Çünkü 2. sezonda 6 bölüm

19. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    6 bölümlük olan tam sezon sayılmaz aslında , eskiyi anlattığı için .. Vengance tüm torrent ve altyazı sitelerinde sezon 2 olarak geçiyor ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:15 ----------

Ben her bölümü önce c.tesi akşamı ardından doyamayıp pazar akşamı tekrar izliyorum...

Yeni sezonun başlangıç tarihi hakkında bilgisi olan var mı ?

Al Neri bunu beğendi.
  20. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de aynen sizin gibi yapıyorum.Yeni bölümü izlemeden bir önceki bölümü en az 3 defa izlemiş oluyorum.
    Fragmanını da vermişler 10.bölümün. Yine felaket bir bölüm bizleri bekliyor anlaşılan :)

Yeni sezon 5-6 ay sonra başlar diye tahmin ediyorum.

Swager ve sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş