Sosyal hayatta kendinizi Rezil etmeyin.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dextermorgen tarafından 10 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Dostlar bu uyarıları lütfen dikkate alın. Bunlar hiç farkında olmadığınız ama çok sonradan farkedip pişman olacağınız hareketlerdir.

1)KOLU SIKILI DOLAŞMAK: bir numara bence en önemlisi. Bazıları var ki iki kolunu birden sıkıp akşama kadar şebek gibi geziyor. Arkadaşlar sözlerimi maruz görün ama şunu bir kere kabul edin siz ne kadar iyi bir vücuta sahip olursaniz olun yine sizden iyisi olacak. ve sizin sürekli gergide sanki nefesini tutmuş gibi kaskatı kesilmiş durumda oturmaniź insanları rahatsız ediyor. baştan uyarıyım "ben insanların ne dediğini umursamam" edebiyatına hiç girmeyin :)
    Ve şunuda kabul ediyorum ki bununla başa çıkmak zordur. yani kolu serbet bıraktığında düz hali pek bi şey ifade etmez. Çünkü abi adam daha yeni başlamış triceps falan daha piyasada değil o da iki cm biceps için kendini ne hale düşürüyor. bak güzel kardeşim o şekilde dolaşma kendi kişiliğin için.

2) ARKADAŞ ORTAMINDA ÇANTADAN ÇIKARIP YEMEK BASMAK: bunu bende yaptım. başlarda insana hoş geliyordu. yani kızlar falan var cola içmiyorsun tatlı yemiyorsun çantadan kendi yaptığın tavuk pilavı basıyon. dediğim gibi başlarda iyidi ama bir süre sonra bu da itici olmaya başladı. bi kere o yemek kokuyor heleki tavuk. yani senin yanındaki insanları rahatsız etmene ne hakkın var. Eğer ki amaç hava atmak değil spor ise git bi yerde tek başına ye gel. insanları rahatsız etme hem kokunla hem görüntüyle.

3) SALONDA HOCALIK TASLAMAK: zaten bu tipler en başbelası olanlarıdır. gider salonda ya yeni başlamış birini bulur ya da orta yaşlı bi dayıyı , başlar ona hocalık taslamaya. geçen de böyle oldu . çalışıyorum salonda biri bağıra bağıra bench press anlatıyo dayıya. ama belli yani öyle bağırıyor ki amaç millete duyurmak. yani güzel kardeşim ne gerek var bunlara sporunu yapsana. ama benim asıl kızdığım karşıdaki elemanlar. yani o kadar anlatıyo bizimkide çıkıp demiyor ki ;"birader bu kadar anlatıyon sen kendine niye uygulamadın hani nerde vücut?".

4) GEREKSİZ SAYGI: bunu özellikle spora başlayalı daha bir kaç gün olan arkadaşlar çok yapıyor. salonda biraz iyi bir adam olsa ona karşı gerkesiz hareketler. zaten toplum olarak bu konuda bir özgüven eksikliği var . iyice kendini bitiyor. mesela aynı alette çalışacak ve kendi sırası adama diyor ki ;"abi sen çalış ben sonra yaparım". neden kardeşim yapsana işte. özgüvenli olun. ama yanlış anlaşılmasın saygısızlık falan değil. demek istediğim gerektiği yerde gerektiği gibi davranın.

5)SALONDAKİ HOCADAN FAYDALANMAMAK: başlığın konusunun dışına çıktım biraz ama olsun bu da çok önemli. şimdi bu konuyla ilgili klişe de şudur:"bizim hoca hiç birşey bilmiyor" . o zman adamın bildiklerinden faydalan. neyse burda da yeni başlayanlara tavsiyem bu sporda gelişmenin önündeki birinci etken hareketleri yanlış yapmaktır. sen o salona o kadar para verdin git hocanın yakasına yapış gelsin baksın göstersin ta ki doğru yapana kadar. bizim elemanlar 2. günden sonra hocaya selam vermiyor sonrada hoca bizle ilgilenmiyor aksama kadar kızlarla falan filan.

6)KONUYU SÜREKLİ FITNESS A GETİRMEK:
    aslında bunun temel nedeni yeni başlayan arkadaşlar biraz değişim olduğunda istiyorlarki insanlar ona hayran olsun. Çünkü abi adam aynada kendindeki değişimi öyle bi görüyorki arnold falan hikaye. tabi yakın arkadaşlarından istediği tepkiyi alıyor. ama yabancı biri olduğu zaman farketmiyor bile. tabiki bu da üzüyor insanı. bu söylediklerim motivasyonunuzu düşürmesin daha önümüzde uzun yollar var. dediğim bir anda sona ulaşamazsınız. zaten böyle yaparak kendinize zarar verirsiniz.

UMARIM KIRICI OLMAMIŞIMDIR. VE YİNE UMARIM BUNU DİKKATE ALAN ARKADAŞLAR OLUR...
    HERKESE İYİ SPORLAR.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bozo-Baku, Jzargo, Batuhan Üçtepe ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    5. Madde hakkinda birseyler soylicem. Daha once hic bir Avrupa ulkesinde spor salonuna gittiniz mi bilmiyorum.Spor salonuna verdiginjz 50 60 70 yada 100 lira neyse, aletleri kullanmak ve orda guzel bir ortamda spor yapmak icindir.Hoca hicbir sekilde size bire bir ders vermek, surekli basinizda durmak zorunda degildir.50 60 lira verip o adami butun ay pesinden gezdirmek olmaz.Zaten Avrupa ve Amerikadakk salonlarda adam salonu acar, salona bayan erkek antrenor koyar.Atiyorum 50 lira verip salona kaydolup antreman yapabilirsin.Ayrica İSTEYEN ücretini oder ve antrenoruyle calisir hemde surekli birebir iletisimde. Turkiyede durum boyle degil ama hoca illa ki basit hareketleri tanitmakla yukumludur.Verdiginiz 50 60 lirayla adami pesinize takacaginizi sanmayin.Kisisel antreman/beslenme olgusu dikkat ve koordinasyon gerektirir.

diez bunu beğendi.
  3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Herkesin ortasında yemek yeme işini ben yapıyorum hep zira başka seçeneğim yok. Diğerleri için katılıyorum. Aslında biraz hardcore vg yapan insanlara karşı çok ön yargı var zaten ülkede. Bir açık yakalasa millet daha gıcık olmaya yer arıyor.

dextermorgen ve elezar bunu beğendi.
  4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Guzel tespitler katılıyorum

dextermorgen bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    en çok şu olmayan kaslarını göstermeye çalışan ve çek desen 2 tane barfiks çekemeyecek kişilerin yazın kasıla kasıla gezmesi çok komik oluyor :) özellikle yeni başlayanların buna dikkat etmesi gerekiyor birde vücudunuz dolayısıyla konu body building sporuna gelebilir benimde başıma geldi hala gelmekte bu durumda kısa net konuşmalısınız konuyu uzatmamalısınız insanlar bir süre sonra sıkılıyor bir dahada selam bile vermek istemeyebilirler size bu yüzden dolayı

Bekci ve dextermorgen bunu beğendi.
  6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ben de ekleme yapmak isterim;

-Triceps çalışıp sonra aynanın karşısına gidip karınına bakmak.
    -Aşırı ama aşırı dar t-shirt giymek.
    -Azmış maymun gibi bakarak başkalarını kesmek.
    -Tanımadığınız adama gidip ''sen'',''kardeşim'',''abi'',''hacım'',''hocam'',''birader'' gibi hitaplarda bulunmak.(bu toplumun neredeyse her kesiminde,her yerinde var ve inanılmaz saygısız,seviyesiz ve itici bir davranış şekli.)
    -Birisiyle muhabbete keş gibi direkt ''ne kullanıyosun?'',''bir şey alıyor musun?'' diye girmek.
    -Bench sehpahasının önünde ergen troller gibi bağıra bağıra muhabbet etmek.
    -Bazen uzmanların bile karar veremediği konularda tartışmaya girip benim dediğim doğru diye tutturmak.

-''Kaç ayda senin gibi/şunun gibi/Bradd Pitt gibi olurum?''
    -''Öyle posterlerdeki gibi olmak istemiyom çok hayvan olmak istemiyom'' (evet hala varlar!:D)

uzay demiralp ve dextermorgen bunu beğendi.
  7. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    tanımadıgımız adama ne diyecegiz orayı anlamadım ? soru sormak ıcın falan hocam dıyorum ben nasıl konusmalıyım ki :D

Constance ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ''siz'' ve eklerini kullanarak hitap edebilirsiniz,zaten bunun için varlar...

9. beni benimlebirak

beni benimlebirak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel tespitler teşekkürler.

10. Kacok

Kacok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    emehine sahlik. cok iyi. şu 4 numaradaki beni anlatiyo :) bende oyle yapiyordumm

11. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim bunlar senin başkalarına söylemeye çekinipte buraya açmak zorunda bir şekilde açığa vurmak istediğin bir konu;

1- Kaskatı durmakla ilgili olarak senin dediğin şekilde nefesini tutuyorsun diyen insanlara kendi kasılmış halimi gördüklerinde akılları şaşıyor. Yani herkesin bilerek yaptığı bir şey olmayabilir ha bu senin dediğin şekilde dfe yapanlar vardır da sen dışardan kasıldığını gördüğün adamlar belki de benim gibi normal duruşları o şekildedir.

2- Tek başına yemek konusunda haklısın, ancak bunu kimse hava için yapmıyor. Sporu hava için yapan adam zaten beslenmesine değil ağırlığa önem verendir. Bir şeylere sahip olmak isteyen insanlar yemeği de kuralına uygun olarka disiplinli bir şekilde yer.

3- sen sana hocalık taslayanlara belirttiğin şekilde tepki verebiliyor musun ? Vücut genetik işidir spor bilim. Senin genetiğin iyi olmadıktan sonra hareketin en kralını yapsan ne olacak ?

4- Özgüven ile saygıyı daha ayırt edemiyorsun bile, insan karşısındakine karşı illa ki bir teklif sunar karşısındaki de zaten düşünen birisi ise yok kardeşim sen yap ben sonra yaparım, der. Kimse senin dediğin şekilde özgüven düşüklüğünden dolayı başka birisine yer vermiyor. Bunu da öğrenmiş oluyorsun benim vesilemle.

5- Hocadan faydalanma zorunluluğu falan var da biz mi bilmiyoruz. Adam belki arkadaşı vardır ona danışacaktır. hocaya Para verdiğin için farklı muamele sergilemesini istemen çok yanlış. Adam sana 50defagöstersin senin aklın o 50 sin de de işi bilmezsen adamdan sen farklı muamele görmezsen iyi

6- Kimsenin sana hayran olmasına gerek yok sen kendine hayran olduğun sürece, en küçük gelişimin dahi senin en büyük gelişmindir. Bunu unutma. Dediğim gibi sen bu konuda da çevrendeki insanlardan buna benzer tepkiler almışsın buraya belirtmişsin. ayrıca önünde uzun zaman varsayım olarak var sen 5 dk ölmeyeceğini biliyor musun ?

Bu dediklerim sen de kırgınlık yaratırsa yüzüne karşı söylüyorum ki; pekte umrumda olmaz çünkü; biraz kibirli bir anlatım şekline sahipsin ondan dolayı bu şekilde yazdığımda daha iyi anlayacaksındır.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2017 ---

Arkadaşım sana da söylüyorum ki emin ol bu dediklerinden bir çoğunu yapmayan birisi olarak söylüyorum ki;

-Triceps çalışan insan karın kasına bakamaz mı bu 1
    -Adam olan vücudunu sergilemek istiyor ki dar giyiniyor bedeni seni umursuyorsa adama bir sonra beinm böyle böyle bir düşüncem var umrunda mı diye evet derse değiştirir zaten bu 2
    - Ülke olarak zaten yeteri kadar azgın bir topluma sahibiz. 10 yaşından tut 70 yaşına kadar kim varsa abaza senin de başkalarını kesmediğini söyleyebileceksen bana delilli olarak göster bu 3
    - Sen tanımadığın insana ne şekilde hitap ediyorsun söyle de bundan sonra biz de oeşekilde hitap edelim. "Şşşt İnsan" falan mı diyorsun ? Böyle diyorsan emin ol çok entelsindir çünkü; kimsenin aklına gelmez
    - Konuşmaya selam vererek girmek usuldür ama sen ne kullanıyorsun veya bir şey alıyor musun diyenlere cevap vermeden gidiyor musun ?
    - Sen rahatsız olmak istedikten sonra sinek vızıltısı bile yeteri kadar desibel yaratabilir kulağında
    - Herkesin doğrusu kendinedir. En kral adam bile bunu bilir.
    - Sana bu soruyu soracak kişinin olduğunu da sanmıyorum da bu soruyu soran kişi de sporu bilmeden yeni başlayan insandır yoksa az bilen insan dahi genetiğin önemini farklılığını bilir.
    - Ben de bu madde grubu içerisinde yer alan bireyim. Şimdi adamın o vücudasahip olup olamayacağı ayrı bir konu ancak başlayan insanlara da baktığında kimse hayvan gibi bir vücutla başlamıyor. Sen de 10 yılını 15 yılını ver bak bakalım nasıl hayvan gibioluyorsun. Millete direkt sen olamazsın demeden önce sporun zaman alan bir aktivite olduğunu çözün.

Son düzenleme: 22 Şubat 2017
  12. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    dershanedeyim herif sınıfta çıkarmış evden getirdiği yemeği yiyor, bu arada bunu yapan adam besyöcü aynı zamanda salonun birinde hoca elemanı toplasan benim yarım kadar anca sınıftakilere bilgi veriyor birde şunu şöyle yapacaksın bunu böyle yapacaksın diye :) Kelin ilacı olsa kendi başına sürer diyenin hesabı....
    Birde şu salonda ağırlık çalışırken bağıran hanzolara ayar oluyorum , birader neyin derdindesin kaldıramadığın ağırlığın altına girip bağırmak nedir ya ? ama eleman bununlada yetinmez ayağa kalktıktan sonra böğüre böğüre nefes alıp vermeye başlar ...
    daha ne insanlık dışı adamlar gördüm bir bilseniz:) evlat olsa sevilmeyecek tipler var salonlarda

13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Sana katılmıyorum. Birilerine bir şeyler anlatan ya da şunu şöyle yapacaksın diyen kişinin iyi bir vücudunun olması gerekmiyor. Hatta spor yapmayan biri de bilgi verebilir. Antrenmanlar ile ilgili ya da beslenme ile ilgili eğitim alan, araştırma okuyan biri yeri gelir en iyi hoca dediğin kişiye öneride bulunabilir. Örneğin L. Burke 35-40 yılını sporcu beslenmesine vermiş bir sporcu beslenmesi profesörüdür ve vücutgeliştiricilere de olimpik sporculara da beslenme danışmanlığı verir, bazı spor kuruluşlarının sporcu beslenmesi rehberlerini hazırlar. Belki de spor dahi yapmıyordur.

Jzargo, yusufincikli ve Constance bunu beğendi.
  14. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

Arkadaş zten yazmış da belki algılamanda sıkıntı vardır diye pekişmesi maksatlı ben de yazıyorum. Vücut ile bilgiyi bir tutacak kadar ne yaşadın sen ?

Senin salon hayatyını da merak etmiyorum değil ne yapıyorsun öyle köşede bir yerde sessizce 50-60 kg ağırlıklar ile falan mı çalışıyorsun ?

15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    5)SALONDAKİ HOCADAN FAYDALANMAMAK: başlığın konusunun dışına çıktım biraz ama olsun bu da çok önemli. şimdi bu konuyla ilgili klişe de şudur:"bizim hoca hiç birşey bilmiyor" . o zman adamın bildiklerinden faydalan. neyse burda da yeni başlayanlara tavsiyem bu sporda gelişmenin önündeki birinci etken hareketleri yanlış yapmaktır. sen o salona o kadar para verdin git hocanın yakasına yapış gelsin baksın göstersin ta ki doğru yapana kadar. bizim elemanlar 2. günden sonra hocaya selam vermiyor sonrada hoca bizle ilgilenmiyor aksama kadar kızlarla falan filan.
    Herkese aynı programı yaptıran. 1. ayını dolduran herkese aynı split programı veren insanlara ben hoca gözüylede bakmam. kolum kopsa gidip neden koptu diye onlara sormam. bu forumda takılan sıradan üyeler bile çoğundan daha fazla işe yarıyor

16. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Türkçe kullanma şeklinden ne yazdığını çokta anlamasam da anladığım kadarına cevap vereyim.
    Senin gibilere normalde cevap dahi yazmam kaldı ki salonda senin gibi çubuk kraker boyutunta kollara sahip elemanların peşimde creatinin ne işe yaradığını sorarak dolandığı çok oldu muhtemelen sende onlardan birisin. Bir dahaki yorumun da gerek aramızdaki yaş farkı gerekse forum üslubuna dikkat ederek hitap etmeni tavsiye ediyorum.
    Sorunu saçma ve çocukça bulduğum için cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum zira aynı salonda olsak peşimde abi abi diye takdire şayan bir hürmetle gezeceğinden kuşkum yok
    iyi forumlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mart 2017 ---
    Orada biraz ironi yaptım.Asıl değinmek istediğim konu 30 yaşına yaklaşmış koskoca adamın sınıfta açıp yemek yemesi ve ben sporcuyum havalarında takılması
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mart 2017 ---
    Hocadan yardım alabilen tek canlı kadındır:)

Son düzenleme: 23 Mart 2017
  17. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Amma takilmissiniz yemek yemesine ? Ne var sinifin veya toplulugun icinde yemek yemekte tavuk kokarmis ne kokcak diger insanlarin yedigi abur cuburlar daha fazla kokar. Bana burda sanki o insanlari kiskaniyormussunuz da o yuzden boyle yaziyormusunuz gibi geliyor.. Insanlari serbest birakin. Ayrica hocam kelimesi cok cok guzel bir hitap seklidir hic de saygisiz seviyesiz bir kelime degildir

Jzargo bunu beğendi.
  18. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    peki varsayalım ki o topluluktan birinin parası yok,karnı aç, yemek yiyemiyor vs.
    sen gelip hiç alakasız bir yerde sağlıklı beslenme adına yemek yiyorsun
    Bu işin ahlaki boyutlarına fazla değinmek istemiyorum anladığım kadarıyla her görüşten insan var ve görünen o ki herkes düşünceli olamayabiliyor.
    isteyen istediği yerde yesin.

19. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

yusufincikli bunu beğendi.
  20. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Ben otobuste yesin demiyorum :) yani tanidigi insanlarin yaninda yemenin sakincasi yok diyorum. yukarida demisler ya arkadas ortaminda diye. Arkadaslar cok zor degil bende cogu zaman yerim arkadaslarimin yaninda cani ceken yesin derim 1 2 kasik alirlar. Zaten sikildilar hergun ayni yemekten bunda birsey yok :) paylasmak guzeldir

Constance bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş