Sonunda spora başladım! resimler taze! tecrübeli arkadaşları bekliyorum..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tdemirtas tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. tdemirtas

tdemirtas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar öncelikle görüntü kirliliği için özür dilerim :D

Uzun zamandır yatış pozisyonundan sıyrılmayı hedeflerken bugun bu hedefe ilk adımı mı attım , belki yorum yürütürsünüz diyede vucudumun fotolarını çektim.

beslenme ve program tavsiyeleriniz olursa dikkate alacagım.

Yaş 25
    boy : 1,83
    kilo : 101

Kocaelideyim, 1 yıllık üyelik ile bir spor salonuna yazıldım reklam olmaması için ismini vermiyorum.

Bugün yarım saat kadar genel yüzdüm, yarın vücudumdaki yag kas ve kemik oranları ölçülüp ona göre bir program verilecekmiş.

Salonumda faydalanabileceklerim ;

Bodyfitnes
    Havuz
    Buhar Odası, Sauna, Hamam
    Kickboxs gibi ekstralar..

resimler

2. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, öncelikle başarılar dilerim..
    Vücudunuz doğal olarak yağlı, ilk aşamada yağ yakımına yönelmenizi öneririm. Güzel bir cardio programı ve hafif ağırlık antremanıyla biraz daha fit bir vücuda kavuşursanız daha sonralarda vücut geliştirmek için daha çok heveslenirsiniz. Beslenme olarak ta ilk başlarda çok ağır bir beslenme listesi çıkarmanızı önermiyorum hevesinizin kaçmaması açısından.İlk olarak yemeklerinizdeki yağı azaltın, karbonhidratı da az seviyede alın. Akşam 7-8 den sonra fazla birşey yememeye dikkat edin.
    Tam ayrıntılı program arıyorsanız forumumuzda başka üyelerin başlıkları altında kendinize uygun birşey bulabilirsiniz, fakat bence ilk olarak ağır diyetlere girmek yerine dediğim gibi hafif bir şekilde alışma sürecini atlatırsanız daha iyi olur.

3. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    usta sen sağlam türk kası yapmışsın bravo :)

Akay bunu beğendi.
  4. chromeX

chromeX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle bir hedef belirlemelisin. kısa vadeli hedeflerden kaçın. mesela "hazirana kadar tarzan olmam lazım" gibi. kendine uygun idman ve beslenme programı oluştur. bu forumda gereken bilgiyi bulacaksın. motivasyonunu asla bozma, istakrarlı ol. sigara, alkol, uyuşturucu gibi alışkanlıkların varsa bırakmaya çalış (kardio yaparken farkı hissedersin). başarılar diliyorum...

5. tdemirtas

tdemirtas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler hocam , yarın salonda orantılar ölçülüp bir beslenme listesi aldıgımda beslenmeme yön vereceğim sabah kibrit kutusu kadar peynir filan programı gelirse zaten tav oluyorum , eskiden uyguladıgım diyeti uygularım. yumurta beyazı + light süt + yulaf

öğlen yulah + elma + yogurt

akşam tavuk gögsü 150 grm göbek salata

tekrar teşekkürler...

saol bravo için beni gören yolunu değiştiriyo o vaziyete geldik :)

Merhaba dsiplinli agır adımlar ve doğru programlar ile bu sporu icra etmem ilk amacım diyebilirim yıllarca bu sporu yapıp yanlış programdan ötürü en ufak mesafe kat edememiş arkadaşları görünce üzülüyorum

teşekkürler.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Lütfen sadece kullanıcı adı kullanalım. burası zeytinburnu değil

jimraynor, peremeci, pastnova ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Burası zeytinburnu değil demeniz hoş bir şey mi peki Flexor ? Burası sivas değil falan desek yakışık alır mı ?

erb35, netugur ve iris bunu beğendi.
  8. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Asil bence kısa vadeli hedefler koy. Ama tabiki hazirana kadar tarzan olmak degilde. 1 ay boyunca programimi asla aksatmiyacagim gibi. Bu sekilde kucuk hedeflere ulastikca daha cok motive olacagina inaniyorum. Ama hic bi konuda kendini fazla zorlama. Yawas yawas hallet herseyi vucuduna sure tani bu yeni duruma alismasi icin. 1-2 ay sonra bir daha koy fotoraflarini bakalim neler degismis olacak :D.

Ama öle deme yaaa sivas candir thums: . Bide dikkat et cok sivasli var etrafta. Bazı söylentilere gore dunyada 15 milyon sivasli varmis :lol:

9. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    bende zaten senin anladığın anlamda "usta" demedim. ayrıca zeytinburnunu hiç bilmem burası istanbul emirgan.

biz "usta" lafını iş ortamında bilgili anlamında kullanırız. olayı hemen polat alemdar zeminine çekmen beni üzdü.

10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Sonucta bu forumda kullanıcı adından baska bşr sekilde hitap edemiyoruz. Siz her ne kadar kotu niyetle kullanmamıs olsanız da kural boyle.

Ayrıca zeytinburnu son zamanlarda cok buyuk yok kat etti :)

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    zeytinburnuı-merter sanayi sitesi anlamında. sivasla ne alakası var anlamadım ?

usta kardeş derken iyi niyetli olduğunuzun farkındayız yinede kurallarımıza göre hareket etmeliyiz.

zuzu bunu beğendi.
  12. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbulda yaşayan biri olmama rağmen Zeytinburnu diyince aklıma sanayi sitesini getirmedi. Maslak deseydiniz belki :p Şimdi taşlar yerine oturdu, yanlış anlama için özür dilerim.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    demirciler presçiler köşebent ve profil sanayi sitelerini nasıl atlarsınız. bende doğma büyüme istanbul bakırköylüyüm :)

14. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Flexor hocam(yanlis olmaz heralde hocam demek), Sivas'la nasil bi baginiz var peki? Anne ya da baba tarafi mi sivasli? konuyu da iyice dagittik ama kusura bakmayin :D

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  16. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    arkadaşın fotoğraflarına bakınca "türk kası " geldi. espri olsun diye öyle yazdım. yazmadan önce köşede yazan üyelik tarihi gözüme ilişti. benden eski üye olduğu için espri onu kırmasın diye "usta" tabirini kullandım. forum kurallarını tam okumadım. o nedenle üyelere sadece isimleri ile hitap edilmesi kuralını bilmiyordum. kusura bakmayın.

17. tdemirtas

tdemirtas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ,

ben yokken biraz sürtüşme olmuş, bunların yerıne tecrübe ve önerilerinizi okumak isterdim özelliklede FleXoR sizin.

her ne ise..

vucut yağ oranım % 28 olarak ölçüldü

kağıtlarım salonumda uygun bir zaman diliminde bana verilen programı buradan sizler ile paylaşırım

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sayın tdemirtas ;
    yağlı bir vucudunuz olmasına rağmen , benim nacizane kanaatim bu gelişiminizde bir avantaj olabilir, sonuç itibari ile zayıf birinin aksine kilo almak için çabalamaktansa, bir yandan çalışıp bir yandan normal bir beslenme düzeni tutturup, yağlarınızdan mümkün mertebe arınmak daha kolay olacaktır,bu sebeple kendinizi görüntü kirliliği olarak nitelendirmeyin lütfen, iyi bir çalışma programı ve kaliteli beslenme bu vucudu baştan yaratabilir, iyi çalışmalar dilerim saygılarımı sunarım

19. tdemirtas

tdemirtas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel yorumunuz için teşekkür ederim , bknz ben 2007 yılında kayıt olmuşum bu siteye o zamandan bu zaman ha yazıldım ha yazılacagım diye dönüp duruyorduk en sonunda kısmet oldu. bu en son yaplılan ölçümde kas oranım yağ ve diğer oranlara göre olması gerektiğinden %3 fazlaymış

zaten dikkat ederseniz tüm yağ karın ve yan bölgemde toplanmış durumda diyebiliriz. bel kalınlıgım ise kalp krizi riski seviyesine ulaşmış iyikide yazılmışım.

şimdilikl genel terimlerini hatırlayamasamda

30 dk yürüyüş 20 dk bisiklet ve 20 dk kadarda adaptasyon eğitimim var. idman sonrası 30 dk vucudumu dinlendirmek için seberst yüzüyorum

saygılar

20. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    eğer zaman ayırabiliyorsanız ve dışarıda yürüme için yakınlarda uygun yer varsa en az 1 saatlik yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederim. 1 saatlik yürüyüş ortalama 450-500 kalori yakmanızı sağlar. benimde biraz yağ fazlam var ve şu anda hiç kardiyo yapmıyorum. ama bu haftadan itibaren ağırlık idmanı olmayan boş günlerimde sabah erken kalkıp en az 1 saatlik tempolu yürüyüş yapacağım. yakınımda koru var içinde de parkur mevcut bir kaç kilo yağ eksiltmem lazım.

kolay gelsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş