Son Rütuj ---> 89dan 80'e

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Daha önceden 107 kiloydum ve 1.82 kadar bir boyum vardı. Şuan 89 kiloya düştüm ve 89 kiloyum. İdeal kilomun 80 olduğunu düşünüyorum ve kilo ile ilgili son rütuju verip ağırlık antramanlarımı hızlandırmayı hedefliyorum.

05.11.2012 start(Başlangıç kilosu 88.6) -----> 20.01.2013 finish

HEDEF: 89--->80 haftada 1.5 kilo vererek 6hafta--> bir buçuk ayda 80 kiloya düşmek.

1. GÜN

Kahvaltı 07.45: 2 yumurta ( acelem vardı lor tüketmeye fırsat bulamadım.Yumurtayıda servisde yedim :D )

10.30: Ara öğün 1elma

12.30: 1 mercimek 1 ezogelin çorbası 0 ekmek içicek olarak su

16.00: idmandan 30dk önce cevizli sucuk (80gr kadar)

16.30: idman başlangıcı

40 dakika koşu aletinde 10dk minderde 10dk idinlenme toplam 1saat boyunca ter attım.

17.30: idman bitişi

19.30 akşam yemeği: 1 kase mercimek çorbası, patatesli omlet(bol yumurtalı) teflon tavanın yarısı kadar.

Akşam yatmadan önce birş ey tüketip tüketmiyceğim konusunda ikilemlerim var. Kilo vermemi güçleştirmesi yönünde yemek istemiyorum fakat kas gelişimi için önemli bir etmen. Daha fazla araştırarak işe başlıycam.

2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    4 yumurta ye ama 2 sinin sarısını ye ,cevizli sucuk nedir ya onun yerine vişne suyu falan iç

idman sonrası beslenme yok idman sonrası protein almazsan kaslar yıkıma uğrar

akşamda tavuk göğüsü,ton balığı,pirin pilavı tarzında şeyler yiye bilirsin akşam yumurtanın

sarısını yeme şu ana kadar gördüğüm en berbat beslenmelerden biri ne kadar benimkinden iyi

olsa da :D

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  3. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    2. GÜN

Kahvaltı 07.45: 2 yumurta ( acelem vardı lor tüketmeye fırsat bulamadım.)

12.30: 1 mercimek çorbası 1 tabak patatesli tavuk yemeği 0 ekmek içicek olarak su

15.15: İdmandan 1saat önce enerji olsun diye 200ml kana kırmızı rengini veren içecek(fişne suyu :D )

16.15: idman başlangıcı

17.15 idman bitişi

18.00 kepekli makarna - köfte(özellikle rica ettim bol kıymalı az ekmekli) - yarım kase yoğurt - 1 tatlı kaşığı helva

Kilo vermişmiyim diye tartılıcaktım fakat kendime hakim oldum. 12 Kasım'a a kadar tartılmıycam. Aksi taktirde kilo veremedim diye üzülüyorum ya da kilo verince rahatlıyarak yemek yemeye başlıyorum :D

Son düzenleme: 6 Kasım 2012
  4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    helva ne alaka

beyaz ekmek tüketme

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  5. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Yaptığın kahvaltı çok eksik kesinlikle lor tüketmen gerekiyor ve kahvaltıda proteini arttırmalısın. Helvayı çıkarmalısın. Öğlenleri tam tahıllı ekmek tüket antreman için enerji verecektir sana.

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  6. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Beyaz ekmek tüketmiyorum zaten.Annem helva yapmış bir kaşık alıp tadına bakayım, bir tarafım şişmesin diye yedik :D Gittiğim lokantada tahıl ekmek olmadığı için tüketemiyorum malesef.

3. GÜN

Kahvaltı 07.45: 2 yumurta 5-6 zeytin, biraz da domates salatalık ( Allah beni kahretmesin ki 3 gündür lor tüketemiyorum. Bu sefer acelem yoktu ama annem loru böreğin içine koymuş kalmamış :D .)

10.30 Ara öğün: Eti form yulaflı püskevit içinde
    Besin öğeleri (1 paket)
    Enerji (kcal) 151
    Protein (gr) 3.7
    Karbonhidrat (gr) 19
    Yağ (gr) 4.8
    Lif (gr) 4
    Toplam Şeker (gr)7.2
    Doymuş Yağ (gr)2.2
    Sodyum (mg)226.7

12.30 Öle yemeği: 1 mercimek çorbası 1 tabak patatesli tavuk yemeği 0 ekmek içicek olarak su

İDMAN olmadığı için bu süre içinde bir şey yeme ihtiyacı duymadım.

18.00 Akşam yemeği(30 dakika sonra) : 1 büyük but, 1 büyük kanat yerim herhalde

Akşam 21.00 gibi de 1-2 tane portakal yemeyi planlıyorum.

7. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53

Akşam meyveyi tercih etmemelisin.. Onun yerine kuruyemiş tercih edebilirsin.

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  8. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Sebebini sorabilir miyim?

9. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    4. GÜN

Kahvaltı 07.45: 2 yumurta, 2 dilim tam tahıllı ekmek, yarım kibrit kutusu peynir, 9-10 tane zeytin.

12.30: 1 tabak pilav üstü tavuk döner (isteğim üzerine lokantacı az pilav çok tavuk koydu :D) 0 ekmek içecek olarak su

13.30: 10-15 tane fındık

16.15: idman başlangıcı
    Bugün kardiyo yaptım. 20 dakika kadar yürüyüş 20 dakika kadar koşu yaptım. Ve biraz da karın çalıştım.
    17.15 idman bitişi

18.00: Birazdan yemek yemeyi düşünüyorum. Kuskus diye tabir edilen pirinç ile makarnaya benzeyen bir şey var. Yanında da etli kuru fasulye. Protein yönünden eksik kalacağını düşünerek 1 paket küçük paket (80 gr) light ton balığı tüketeceğim.

10. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Sebebi şeker içermesi . Akşam yerine öglen veya ara ögünlerde tüketebilirsin. Meyve yemende sakınca yok sadece zamanı önemli akşam yememeye çalış :)

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  11. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    5. GÜN
    Kahvaltı 07.45: 2 yumurta, bir kibrit kutusu peynir, 10-15 zeytin 1 dilim beyaz ekmek (tahıllı ekmek bitmiş :( )

12.30: 1 mercimek çorbası 1 Patatesli,bezelyeli tavuk yemeği

16.00: idmandan 30 dk önce pestil(30-40 gr kadar), 10-15tane antep fıstığı 200 ml vişne suyu

16.30: idman başlangıcı

10 dakika koşu + ağırlık idmanı + 10 dakika daha koşu

17.30: idman bitişi

19:00 civarı yemeyi planlıyorum. Yemekte karnı bahar ile tavuk göğsü var, bir de kıymalı tarhana çorbası.

Not: Bu gün merakıma yenik düşerek tartıldım. Tam hedeflediğim gibi gidiyorum 88.6 dan 87.4 kiloya düşmüşüm. Pazartesine kadar 300 gr daha verirsek bu haftalık hedefime ulaşıcam.

12. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    bence sürekli tartılmamalısın belkide su atmışsındır ya da başka birşey bence 3 haftada bir tartıl bari

13. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    92 den 88 e kadar zaten 3-4 haftadır su attım. Şu an verdiğim kilonun gerçek olduğunu düşünüyorum. Ama tartılma konusunda haklısın :)

14. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bir kaç ufak tavsıyem su sekılde olabılır. birincisi şekeri hiç tüketmiceksin sen hacim çalışmadığın için antrenman sonrasında şeker almana gerek yok. karbonhıdrat alımını mın a cekmen lazım kı ag yakımı sağlayabılesın. karboları ıdmandan sonra degıl ıdmandan önce alki enerjı sorunu cekme. karboyu cok aza ındırmen lazım kılo basına 1 2 gram arasında olsun 2 gramı sakın gecme ama proteın ıse kılo basına 0.8 ıla 1.2 gram kadar alırsan ve onuda ögunlere yayarsan ıyı olacaktır. bunun dısında meyvede olsa seker alma bence. ayrıca Ocensers arkadasımın sureklı tartılma konusundakı fıkrıne karsıyım her hafta dıyetısyenınde ölculup sonuclarına bakabılırsın belkı hacım almada haftalık kontrol net sonuc vermeye bılır ancak yag yakımında net sonuclar alacagını dusunuyorum. saygılarımla

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  15. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    6. GÜN

Kahvaltı 08.00: 2 yumurta 10-12 zeytin 1 dilim ekmek

Öğle yemeği ara öğün: yok (dershane sonrasında 10kasım törenleri derken ne antramana ne yemeğe vakit kalmadı)

Akşam 19.00: 7-8 tane orta boy istavrit

Akşam 21 gibi cevizli sucuk, pestil ve mandalina yedim sanırım bütün gün aç kalmamın tüm + larını bu öğün götürdü :(

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bu gun cok cıddı yanlıslar yapmıssın. ılk olarak cok fazla ac kalmamaya calıs vucut en azla 3 saat ac kalsın daha fazlasını yapma hıc bırsey bulamadın 1 cay sekerını4 de 1 ı kadar ısır yada 1 2 fındık at agızına elbet bısıler bulursun :D ıkıncısı aksam hemde saat 9 da cevızlı sucuk pestık meyve olmusmu sence :D gece uyuyrken dırek yag olacak onlar sana o kadar sekerlı sey yeme bır daha dıkkat et :(

serkankull ve ulscnkrdmn bunu beğendi.
  17. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    7.GÜN
    Bu haftanın son gününde yine karşınızdayım :D

Kahvaltı 10:30 Bir küçük kase menemen, 70-80gr kadar lor peynir, salatalık, 1çay kaşığı bal içicek olarak süt

Dershane sebebiyle yine açım bu gün antreman olarak off günüm

Akşam: 18.20 30gr kadar ıspanaklı börek ( canım çekti ucundan kopardım birazcık :D ) yarım dilim kek, 7-8 tane mercimek köftesi ve kıvırcık yanında yine salatalık.

18. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    8.GÜN
    1 haftayı geride bıraktım bu sabah tartıldığımda 88.6 dan 86.7'ye düştüğümü gördüm bu beni çok mutlu etti. Her şey yolunda gidiyor. 1. haftayı 1.9 kilo ile tamamladım. Umarım kaslarımdan çok yağlarım erimiştir.

Kahvaltı 8.00: 50gr lor 2 tam yumurta 3-4 tane zeytin
    Öğlen12.30: 80gr lor 80gr ton balıgı(süzme:60gr) 1dilim beyaz ekmek
    16:00 idman
    17:10 bir tane soda
    Akşam 18.00: Yemekde kıymalı taze fasülye ve kepekli makarna var yanına bir kase de yoğurt yedim mi tamamdır. :D

NOT: Abim de 1.85 85kilo dedim göbeğin çıkmış hayvan gibi olmuşsun :D Öyle bir gaz verdim o da başladı rejime abi kardeş takılıyoruz :D

Son düzenleme: 12 Kasım 2012
    Ocensers bunu beğendi.
  19. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Hasta Oldum :( Umarım diyetimi etkilemez vitaminsiz kaldım.

20. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Geber :D

bol bol c vitamini al