Sol kalçamda yapısal bozukluk sonucu spor yasaklandı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Dozzarn tarafından 15 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dozzarn

Dozzarn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar sol kalçam uzun zamandır yürürken ve çevirirken takırdıyordu kütlüyordu doktora gittim mr röntgen tomografi sonucunda ağırlık kaldırmamı, bağdaş kurup oturmamı yasakladı 6 ay sonra tekrar mr vb çekilip kontrol edilip kötüye gittiyse ameliyat ve fizik tedavi olucakmış. bunun sonucunda sporu bıraktım ailemide üzmek istemiyorum ama spor yapmadan gün geçirmek istemiyorum severek yaptığım birşry. oturarak yapıcağım hareketlerde kalçama birşey olmaz falan diye anlatıp tekrar konuyu açmak istemiyorum ne yapmalıyım evde ağırlıksız mı çalışayım hiçmi zorlamıyım

2. Dozzarn

Dozzarn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    mr sonucu

3. ibrahim.esr

ibrahim.esr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Geçmiş olsun dostum umarım düzelip sahalara dönersin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Dostum yetersiz ısınma ve yanlış antrenman sonucu kaslarını fazla zorlamışsın. Entez bölgede parsiyel yani ufak yırtıklar oluşmuş dinlenmezsen ve aynı şekilde antrenmana devam edersen yırtıkların büyümesi kaçınılmaz. Doktorunu dinle kesinlikle alt vücut çalışmayı bırak ayrıca karın çalışmayı da bırakmanı öneririm. Onun dışında üst vücut çalışmana bir engel yok. Hareketleri çalmadan tüm vücudu katmadan doğru formlarda yaparsan eğer omuz kol göğüs rahatlıkla çalışabilirsin. Sırt çalışmanda da sakıncalı bir durum yok ama biraz daha dikkatli ol. Ve genel olarak antrenmanlarda tükenişe gitmemeye çalış. Fazlaca vücudunu yorma korkulacak bi durumun yok geçmiş olsun :)

5. Dozzarn

Dozzarn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    içimi bir nebze rahatlattın teşekkür ederim bende sizin dediğiniz gibi alt vücut çalışmayı bırakıp üst vücut devam etmeyi düşünüyorum ama ailem daha kötü olur diyip üzülünce bıraktım gitmeyi içim içimi yiyor yapamdığım için

6. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Aslında çözümü var başka bir doktora git ailenle birlikte yeniden görüş spor konusunu. Mr raporunu da götür. Üst vücut çalışmana müsade ederse ailenden yana problem kalmaz umarım :)

7. Dozzarn

Dozzarn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    tam bunu düşünüyordum randevu almaya çalışacağım bu akşam

8. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    bir ftr öğrencisi olarak farklı bir doktora daha görün derim kemiksel bir sorunun yok anladığım kadarıyla gluteus kası tendonunda yapışma yerlerinde farklılık var bu farklılık nedeniyle kemiksel yapıya takilma var ve buda grade 1 (1. Derece) (yırtık sayılmaz) bir hasar olusturmus doktor muhtemelen bu boyle devam ederse 2 ve 3 olabilir diye seni kısıtlamış tamam doğru yapmis ama tedavi ? Ne yapmaman gerektigini soylemis ne yapman gerektiginide soylese iyidi kalca kaslarını aktif etmeyen hareketleri yapmak hic sorun olmaz bence (yani ust vucut) yürümek göğüs calismakdan daha kotudur bu asamada unutma ...

Sayfayı Paylaş