1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Skolyoz ve skinny fat

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve SunFire tarafından 15 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SunFire

SunFire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar herkese. 1.72 boy 60 kiloyum.ilk basladigimda 64 kiloydum ve asiri yagliydim. Sonra beslenmeyiduzelttim ve o fazlalik yaglarin buyuk kismi gitti.Yaklasik 1 yil duzenli spor yaptim daha sonra bir 3 ay ara verdim simdi 4-5aydir tekrar düzenli gidiyorum. Kendimi bildim bileli durus bozuklugum vardı fakat spor ile durusumu ciddi anlamda duzelttim ama buyuk ihtimalle skolyozum var. Ayrica skinny fat bir vucudum var. Son 1 yildir cok duzgun besleniyorum. Glisemik indekse gore karbonhidrat secimi, saglikli yag, yeterli protein ve sebzemi eksik etmiyorum ama skinny fatten kurtulamadim. İlk baslarda clean bulk yaptim 8 ay kadar. 69a ciktim ama kas kutlesi koyamadim neredeyse. Sonra yaglarimdan bıkıp 2-3 ay definasyon yaptim. 58e düştüm ama yağlar tam olarak gitmedi. Simdi 2 3 aydir clean bulk yapiyorum ama yine gelisim yok. Yag oranimdan da memnun degilim. Skinny fatten kurtulmak icin ne yapmami onerirsiniz? Ayrica skolyoz icin doktora gitmeden once bir dusuncenizi alabilir miyim ? Ne durumda, ne kadar ilerlemis vs.
    NOT: bu kadar uzun surede hic gelisemedigimin farkindayim. Lutfen "hic gelisememissin kardesim " vb. Moral bozan Yorumlar yapmayin :)

Ekli Dosyalar:

2. Dax Riggs

Dax Riggs Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Bence definisyona hiç bulaşma bir sene kadar aralıksız bulk yapmanı öneririm bir sezon define olmamıs olsan bir şey kaybetmezsin zaten karın calısmayı ihmal etme bu süre zarfında postür düzelebileceği ölçüde düzelir zaten bel yamukluğu pek belli olmuyor çocukluğunda ki alışkanlıklarından dolayı oluşmuş olabilir bu bir senelik süreçte yağlanmana takma kafanı tabii elinden geldiğince temiz beslenmeye devam et her şey zamanla kas kütlesi koyamamanın sebebi uzun süre kaldırdığın ağırlıkları dişe dokunur bi şekilde artırmamış olman olabilir diye düşünüyorum ama yanılıyor olabilirim kolay gelsin

SunFire bunu beğendi.
  3. SunFire

SunFire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler yorumunuz için. Evet agirliklari artirmakta cok zorlaniyorum. Bunun bir sebebi de kendo kilomun yerinde saymasi olabilir. Evet kilo almam gerek fakat daha fazla yaglanmaktan korkuyorum. Zaten temiz besleniyorum ondan yana sikinti yok ama bir tedirginlik var. Karin calisiyorum ozellikle plank calismasina da yer veriyorum. Ama squat deadlift lunge gibi hareketlerin bel asimetrisini artirabilme potansiyeli oldugu icin makine alternatiflerini tercih ediyorum. Sadece tedbirli sekilde barbell row uyguluyorum risklilerde. Barfiks de vazgecilmezim :)

4. Dax Riggs

Dax Riggs Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Aslında kuvvet kazanımı için olan hareketlerin çoğunu yapıyorsunuz 8 aylık bir sürede 9kilo kazanmışsınız clean bulk ile bence bu gayet iyi bi rakam ağırlık konusuna gelince bir arkadaşınızla çalışmanız ağırlığı artırma konusunda çok işe yarayacaktır arkadaşınız ile çalışmıyorsanız dahi rastgele birisinden yardım istemeye çekinmeyin

SunFire bunu beğendi.
  5. SunFire

SunFire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O 9 kiloyu gecen sene almistim sonra diyetle vermistim :) simdi tekrar basladim clean bulka. Tekrar o kilolara cikmayi düşünüyorum ama bu sefer daha kas kutlesi ekleyerek. Tek calisiyorum bu da motivasyon kiriyor ama daha fazla yardim istemeye calisacagim salondaki kisilerden

Sayfayı Paylaş