Skolyoz - bel düzleşmesi için yardım lütfen anlayanlar :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Aliakdemir tarafından 18 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Aliakdemir

Aliakdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar arkadaşlar herkese :)

Yaşım 25 normalde bel düzleşmesi vardı . Egzersizlerini yapıyordum , kontrol için gitmiştim hastaneye sonrasında bir baktım ki skolyozumda var . Doktorun dediğine göre derecesi 3-4 civarındaymış .bendeki skolyoz lomber bölümünde oluşmuş . Nasıl oluştuğu hakkında emin değilim , resimleri de yüklücem

Spora da başladım bu arada güçsüz olan tarafı güçlendirme egzersizleri yapıyorum .güçlü kısmı esnetme uyguluyorum . Umarım doğru yapıyorumdur. Yüzme pek yapamıyorum bu arada
    Burdan skolyozu olan arkadaşlara seslenmek istiyorum bu arada ( asla moralinizi bozmayın , moralinizi yüksek tutun ki vücudunuz başka bi yerlerden olası rahatsızlıklara davetiye çıkarmasın , aynı zamanda skolyozu - omurgayı düzeltici düzeltmek adına spor yapın :)) hayat uzun yaşamaya değer )
    Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum anlayan arkadaslardan tavsiyeler falan çok hoş olur şimdiden teşekkür ederim
    Bu arada 6 ay sonra kontrollerime gidicem
    Bakarsınız belki daha kısa sürede olabilir, sonuçlarını sizlerle de paylaşınca daha mutlu olucam. Eğer düzeltebilirsem arkadaşlara da yardımcı olucam yada bir konu acıçam.
    Aynı zamanda resimlerde gördüğünüz üzere pelvisin biri aşağıda birisi yukarıda skolyozdan ötürü
    Anlayanlar yardım lütfen arkadaşlar

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş