Skolyoz ameliyatı ve body yardım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ismail tiryaki tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ismail tiryaki

ismail tiryaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    4 5 sene önce skolyoz ameliyatı oldum sırtımda platin var 3 hafta önce spora başladım hocam vücudum çok hantal olduğu için ilk önce sırt kaslarımı geliştirerek ameliyatlı olan bölgeyi iyi bir hale getirmemi söyledi tabi bunu yaparken kol sırt göğüsde çalışıyorum 3.haftaya girdim 4-5 senedir bir sporla uğraşmadığım için baya istekli ve azimliyim beslenmemi çok iyi derecede yapıyorum sizce bana platinin bi sakıncası olurmu herhangi bi ağrım yada sızım yok sadece hiç spor yapmadığım için ağırlık kaldırırken elim titriyo yada bi taraf aşağıda kalabiliyo oda zamanla düzelir diye düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir teşekkürler vereceğiniz cevaplar için

2. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Aceleye getirmeden kaslarini ve sirtini çok zorlamazsan hafiften calisilabilir bence fakat yinede doktoruna danış derim

3. ismail tiryaki

ismail tiryaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi işin içine girdik ama bakalım isteğim var zorlamadan yavaş yavaş vücudu geliştirerek yapıcam inş ameliyat cerrahpaşada oldum kontrole gittim spor yapmam sakıncalımı diyede sordum yalnız orda stajer doktor vardı yapabilirsin ama fazla yüklenme dedi yapma gibi bişi dedi açıkçası ama ben o stajere güvenmedim hayat benim hayatım yaparken zorlanmıyorum hoşuma gidiyo aksine vücut hatları oluşmaya başladığında bi sıkıntı olurmu acaba

4. ismail tiryaki

ismail tiryaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu hakkında geniş bilgiye sahip olan yada yaşamış olan varsa bilgilendirirse sevinirim

5. kaant

kaant Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bak ismail kardes.belki ilk defa böyle biley duyuyorsun ama ben 14 yaşımda ameliyat oldum.17 yaşımda vücuta başladım.başladığım zaman kolum 24 ve kilom 48 di.şuan 18 yaşındayım.kolum 37 ve kilom 70 ve boyum 185 ve daha da kilo alıcam.deadlifte 120 kg kaldırıyorum.vücut yavaştan yavaştan oluyor zamanla.1 yıldır spor yapıyorum ilerleye yıllarda yarışmaya gitmek istiyorum.bu sporu seviyorum ve bu spor benim hayatımm!!

cengozy bunu beğendi.
  6. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    squat,deadlift,bentover barbell row,çok ağır shoulder press,ağır kilo barbell curl yapmayacaksın.paltinleri yamultan var bunları yapıpta :)

alternatif olarak bunları yapabilirsin.

squat yerine leg press
    benover row yerine cable barbell row yaparsın.
    deadlift yerine back extension yaparsın.
    shoulder press göreceli ama kendini dinle, ***unu çıkarma

Sayfayı Paylaş