Skip Kreatine (%100 monohidrat) 360 gr

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

 1. çok başarili

  99,6%
 2. orta karar

  0,3%
 3. başarisiz

  0,2%
 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  Creatine Monohydrate

  Creatine, Arginine, Glycine ye Methionine adlı üç amino asitin birleşmesiyle oluşan ve vücudumuzda doğal olarak bulunan bir besindir. Creatine kaslarımıza hareket ettiği sırada ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir.

  Egzersiz yapılması gerekli midir?

  Creatine'in bütün gün evde oturup hiç hareket etmeyenlere bile faydası vardır. Yapılan araştırmalarda Creatine'in kronik kalp rahatsızlığı olan hastalardaki kas gücünü hiç bir egzersize gerek duymadan arttırdığı kanıtlanmıştır. Hiç egzersiz yapılmasa bile kaslarda büyüme gözlemlenebilmektedir. Bununla birlikte egzersizle birlikte alınacak Creatine'in etkisi daha fazla olacaktır.

  Creapure kas hacmini nasıl artırır?

  Creatine kullanmaya başladıktan çok az bir süre sonra kaslarınızın büyüdüğünü ve sertleştiğini hissedeceksiniz. Bu, kas hücrelerinin içinde bulunan sıvı miktarının artmasına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu hücre için sıvısının miktarı arttıkça hücre zarına doğru baskı yapar ve hücrelerin genişlemesini sağlar; Creatine bu işlemi sağlamaktadır.

  Creapure gücü ve dayanıklığı nasıl arttırır?

  Creatine kaslarınıza daha fazla enerji gönderilmesini sağlayarak kas hareketinin sürekliliğini sağlar ve bu sayede daha uzun ve daha yoğun olarak antrenman yapmanıza yardımcı olur. Bu durumda yaptığınız her fazla antrenman sizi zamanla daha güçlü hale getirecektir.

  Kimler Creatine kullanmalı ve ne miktarda alınmalıdır?

  Vücudunuzdaki Creatine miktarı sizin kas miktarınızla aynı orandadır. Spor yapmayan bir kişinin günlük tüketimi 2 gr. civarında iken, bir sporcunun tüketimi yaptığı sporun yoğunluğuna bağlı olarak 2 gr’ın çok üstünde olacaktır. Creatine et ürünlerinde yoğun olarak bulunur. Eğer günlük diyetinizde yeterli Creatine'i almak istiyorsanız sağlığınızı büyük bir risk altına sokarsınız. Ette bulunan kolesterol ve doymuş yağlar kalp rahatsızlıklarına neden olurlar. 4 gr Creatine almak için 1 kg'dan fazla az pişmiş et yemeniz gerekir. Bu da yaklaşık 120 gr yağı da beraberinde almanıza neden olur. Yani hem kilo almanıza hem de sağlığınızın bozulmasına sebep olabilirler.

  Sporcular ne kadar Creatine kullanmalıdır?

  Creatine alımı iki aşamalı olmalıdır. İlk aşamada vücuda Creatine yüklemesi yapılması kasların büyümesi için faydalı olacaktır. Bunun için ilk hafta 15-20 gr arası günlük doz alınmalıdır, ikinci aşamada ise 5-10 gr arası günlük doz elde edilen kas yoğunluğunun aynı kalabilmesi için yeterli olacaktır.

  Vücut geliştirme sporunun iki hedefi; kas ölçüsünü büyütmek ve vücut yağını azaltmaktır. Creatine bu iki amaca da hizmet eden bir besindir. Hem kas hacmini arttırır hem de yağ oranını azaltır.

  Creatine'in çeşitli spor dallarına olan faydaları

  Creatine'in, futbol, atletizm ve yüzme sporlarına olan etkileri büyüktür. Creatine'in kas gücünü ve dayanıklılığını artırıcı etkisi güreş, halter gibi güç sporları için de büyük bir avantaj sağlar.

  Creatine kas gücünü arttırdığından sporcunun daha hızlı koşabilmesini sağlamakta, bu da futbol ve atletizm gibi hız gerektiren sporlarda fayda sağlamaktadır.

  Yüzücüler üzerinde yapılan bir araştırmada, sporculara dokuz gün boyunca 21 gr Creatine verilmiştir. Creatine kullanan yüzücüler kullanmayanlara oranla; yapılan 3 tane 100 mt yarışında sırasıyla 0.27, 0.93 ve 0.36 saniyelik bir gelişme sağlamışlardır. Bu araştırmaya göre yüzücüler için yüksek Creatine dozajının faydalı ve gerekli olduğu görülmüştür.

  Doz : İlk 4 gün, günde 8 silme ölçek, takip eden günlerde, günde 2 silme ölçek

  Bileşenler : 100 g İçeriği:

  Kreatinmonohidrat 100 g (100% saf)
   
 2. marksman
  Offline

  marksman Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  işe yarıyor ama orta,çok çok başarılı değil,

  asla kötüde değil benim oyun iyinin kötüsü
   

Sayfayı Paylaş