Skinny Fat Önce Kas mı Kardiyo mu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Megin tarafından 26 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Megin

Megin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar
    Vücut tipim ectomorph ve bileklerim çok ince .175 boyunda 18 yaşında 62 kiloyum ve karnımda ele gelecek şekilde yağlanma ve şişkinlik var.Vücut geliştirme sporuna yeni başladım beslenmeme dikkat ediyorum protein ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum günde 5 öğün.Kendime Fullbody bir program hazırladım.Amacım kas kütlemi arttırmak fakat bunu yaparken karnım daha da yağlansın istemiyorum.Kas kütlesi kazanırken karnımı düzleştirme imkanım var mı?

2. deeptoneblack

deeptoneblack Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Spora yeni baslamıssın ve istedigin kas kazanımı ise protein ağırlıklı sekilde (tabi ihtiyacın olan kadar) antremanlarına devam et. Kilo konusunda boyuna göre eksiğin var. min 70 i yakalayana kadar aldıgın kalori miktarını buna göre ayarla tabi ki clean bulk denilen gereksiz şeker ve basit karbonhidratlardan uzak durarak. Saglıklı yag alımınıda eksik etme. Göbek kısmını cok dert etme.Antreman-beslenme-uyku düzenini ayarlayabilirsen zamanla zaten vücudun toparlanmaya baslayacak olan göbeğinde de cok bi farklılık olmadıgını farkediceksin. Ayrıyetten yag yakımı icin off günlerinde yada sabahları kardiyo eklemesi yapıp yag yakımına yardımcı olabilecek besinleri tüketmeye özen gösterebilirsin. Öncelik ideal kilona ulasmak olmalı yoksa potansiyel olarak hep eksik kalırsın gercek formunu yakalamanda burası önemli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zRedDragon ve Megin bunu beğendi.
  3. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Kas kazanımı daha önemli senin için şu anda. Zaten kas kazandıkça bel bölgesindeki yağların daha az göze batmaya başlayacak , göğüsün daha önde omuzun daha geniş olacağı için belli olmaz bile karnın. Kardiyo çok istiyorsan haftada 1-2 15-20 dk yap fakat bence çok gerekli bile değil zaten zayıfsın. Bir de bu iş aslında bir ilüzyon , az evvel yazdığım gibi diğer bölgeler büyüyünce belin 90 cm olsa bile göze çarpmayabilir örneğin.

zRedDragon ve Megin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş