Size de oluyor mu?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sendegilarkandaki tarafından 11 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sendegilarkandaki

Sendegilarkandaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba. Yaşım 16. Kendi çapımda spor yapıyorum. Kulak çınlamalarım çok fazla ve damarlarımda atmalar oluyor.( bildiğiniz kalp gibi atıyor ve dışarıdan belli oluyor)
    ayrıca kardiyo egzersizleri yaparken başımda bir damarın attığını hissediyorum ve sesini duyabiliyorum. Size de oluyor mu diye merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    tansiyonla ilgili bir durum olabilir. bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.

Sendegilarkandaki bunu beğendi.
  3. Sendegilarkandaki

Sendegilarkandaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Mart 2019 ---

ailemde hiç tansiyon hastası yok. Ben de sizin gibi ilk önce tansiyondan şüphelendim ve tansiyonumu ölçtürdüm 12 ye 9 çıktı. Doktor normal olduğunu söyledi. Sonra kardiyolojiye gittim. Ekg(kalp şeridi) filan çektirdim. Bana bir cihaz bağladılar kalp ritmimi ölçsün diye o da temiz çıktı. (2 kere) Hastane yolları çürüttüm diyebilirim. Onun dışında dengeli beslenen birisiyim kötü alışkanlıklarım filan yok. stresli birisiyim. Her şeyi çok kafaya takarım. Geceleri uyutmaz bu huyum beni. Ayrıca fen lisesine gidiyorum. Sınavlara da az kaldı.

Tansiyondan yana hâla içim rahat değil Sanırım tansiyona daha detaylı baktırıcam.(şu sınavlar bittiğınde)

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Son düzenleme: 11 Mart 2019

Sayfayı Paylaş