Sizce fitness salonu nasıl olmalı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pollysad tarafından 29 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Selam arkadaşlar;
    Sizce fitness salonunu salon yapan olmazsa olmaz şeyler veya tercihleriniz nelerdir?

Bildiğiniz gibi etrafta çok fazla salon var ve ne yazıkki bunlardan çok azı standartları karşılayan salonlar. Salon tasarımı ve içeriği konusunda ne yazıkki profesyonellikten çook uzaklar.. Belki bizim onerilerimizle salon sahipleri veya salon açacak arkadaşlar fikir edinip bu doğrultuda iyileştirmelere gidebilirler.

Ben başlıyayım; bence en onemli unsurlardan biri ışıklandırma. Kesinlikle motivasyonu doğrudan etkiliyor. Çevremde salonların hepsi aşırı aydınlık, oyleki bech press esnasında ışıklar yuzunden gozum kapalı çalışmak zorunda kalıyorum.

Peki nasıl olmalı? Bence fazla aydınlık olmayan loş bi ortam olmalı. Tabii fazla karanlığa kaçmadan. Işık konusunda açık sarı tercih edilebilir ki sarı ışık vücudu pruzsuz ve şık gostericektir. Ve en onemlisi de aynalara karşıdan baktığımızda vucut hatlarını gosterecek ve hafiften bizi karanlıkta bırakacak bi aydınlatma sistemi( bi ara boyle bi salona gitmiştim, inanırmısınız o aynanın karşısında biceps çalışmanın zevkini başka hiçbir şeyden alamadım henuz )

Daha birçok soyleceğim şey var aklımda ama onlarıda size bırakıyorum.. :p

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bence salon dediğin büyük olmalı. Benim gittiğim salon 3000 m2. Yüksek tavanlı. Ferah olacak içerisi. Temizliği her gün yapılacak. Havlu herkes de olacak. Temel compound hareket aletleri en az 2 tane olacak.

mrthr35 ve Pollysad bunu beğendi.
  3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Fitness salonu dediğin için bol bol ayna, kardiyo makinesi, çeşit çeşit pilates ekipmanı vs. derim :) Spor salonu dersen herkese hitap edebilecek bölümlere ayrılmış olmalı yada sadece belli bir kitleye hitap etmeli. PL çalışanla, vücut çalışan bar/plaka sırasına girmemeli hatta biraz hayal ekleyelim strongman ekipmanlarına ve bunların rahatça kullanılabileceği alana sahip olmalı :D Çalışanlarına adam gibi maaş ödemeli ki vatandaşlar özel ders reklamı yapmak yerine insanlara gerçekten yardımcı olmaya odaklansınlar. Birde geçen gün gittiğim macfitteki bir pt nin muhteşem önerisi var. Tavana asılı kamera ve paintball silahları ile ekipmanları yerlerine bırakmayanlar işaretlensin ve işaretli olanlara ufak para cezaları yazılsın :D Birde kişisel istek olarak sürekli cıstak müzik yerine arada heavy metal çalsın :D

igormami bunu beğendi.
  4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    temiz olacak, serdar ortaç değil gaza getirici rock müzik çalacak. herkesin kendi temiz havlusunu getirmesi, kılık kıyafet ve temiz ayakkabı getirmesi kuralı olacak. aynı zamanda personeli çok ilgili olacak ve erkek elemanları kadına kıza sarkmayacak herkese eşit davranacak. havadar olacak.

5. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Eşik veya rack ne deniliyorsa o şart ,smit makinasıyla olmuyor.
    Ayrıca milletin terinin üzerine kendi havlumu koyacağıma dezenfektan bezler olmalı ki minderi temizleyip öyle calısalım. Bu biraz ütopik oldu ama olsun :)

Pollysad bunu beğendi.
  6. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    @igormami şarkı konusunda çok haklısın. Sırf bu yuzden istemeye istemeye kulaklıkla çalışmak zorunda kalıyorum. Çalan muzikler çok yersiz, club muziği çok çalınıyor mesela, turkçe pop çalınıyordu bi ara :(. Arada dayanamayıp rica edip bikaç old school hip hop muziği açıyorum resmen salona ruh geliyor :)

Motivasyon muzikleri dışında her muzik çalınıyor kısacası :) bilmiyorum diğer salonlarda durum nasıl.. Çok zor olmasa gerek salon ruhuna uygun playlistleri bulması. Çeşitli platformlarda sayısız playlist mevcut çunku.

igormami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş