sizce diyetim doğru gidiyor mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bordo14 tarafından 13 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    diyete başlangıç ölçülerim ;
    omuz 137 cm
    göğüs 117 cm
    kol 42.5cm
    bel 96cm
    kalça 110cm
    bacak 60 cm
    kalf 40 cm
    bilek 33 cm
    boy 175 cm kilo 87 yağ oranı nette ağırsağlamdan ölçmüştüm %22 çıkmıştı.
    2 aya yakındır diyet yapıyorum şuan ki ölçülerim
    belim 78 cm
    kalçam 94 cm
    diğer her yer ise 2-4 cm arası küçüldüler.
    yine ağırsağlamda %13 fln gözüküyor.tabi ben her 2 rakamada inanmıyorum çünkü bir insan bu kadar hızlı yağ kaybedemez.
    peki ölçülere baktımda diyet gayet iyi gitsede şu soru var.acaba kas kaybettiğimi nasıl anlarım.acaba diyetimi bir diyetisyen kontrolünde yapsam mantıklı mıdır.yani bir kere gittim diyetisyene nette yazar definasyonda şeker yasak yüksek protein diye fln.ama diyetisyenler kgx1.8 yeterli dedi hatta ant sonrası kek ye dediler fln.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Evet gitmelisin. Beslenme netten bakılıp öğrenilecek bir şey değil(bu alanda eğitim yoksa neyin doğru neyin yanlış olduğu ayırt edilemeyebileceği için). Spor da yapıyorsun doğru yönlendirilmeye ihtiyacın var.
    Evet definisyonda şeker tüketilebilir. Antrenman sonrası yağsız meyveli kek tüketilebilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mayıs 2018 ---
    Ayrıca tebrik ederim bel ve kalça çevrende ciddi bir azalma var. Metabolik hastalıklara yakalanma riski olan >94 cm bel çevresinden 78 lere düşmen çol güzel. Tekrardan tebrikler :)

Sayfayı Paylaş