Sizce Beslenme Programım Nasıl? (kilo alma)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve razzmatazz tarafından 3 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. razzmatazz

razzmatazz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar yaş 25 boyum 1.70 kilom 50 hedefim 70 kg(haftalık 1 kg) uyguladığım program ile bu hedefime ulaşabilirmiyim eksiltmem arttırmam eklemem çıkarmam gereken şeyler varmıdır her türlü eleştiriye açığım. Bunlara alternatif hangi yiyecekleri seçebilirim her hafta aynı şeyleri yemek bayabilir bir süre sonra :) birde merak ettiğim haftada 3 gün spor yapıyorum off günlerde de mi aynı şekilde bu programı uygulamalıyım yoksa miktarları azaltarak mı uygulamalıyım? Programı çöp şiş recai konusundan esinlenerek oluşturdum :)

sabah kalkış 8:00 : taze sıkılmış portakal suyu veya şeker ilavesiz sek marka elma suyu

kahvaltı 8:30 : 1 çay bardağı şekersiz çay, 4 dilim(ince) tam buğday ekmeği, 3 adet haşlanmış yumurta(orta boy), 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 5 adet siyah zeytin, (bazen ek olarak domates ve salata)

ara öğün 10:30 : 2 dilim ince tam buğday ekmeği arasına fıstık ezmesi veya ton balığı

öğle yemeği 12:00 : 4 dilim ince tam buğday ekmeği, sebze yemeği(nohut,fasulye,barbunya,mercimek vs.), bulgur pilavı yada esmer makarna ( yemeklerde sızma zeytinyağı ve tereyağı haricinde yağ yok)

ara öğün 14:30 : 1 avuç kadar karışık kuruyemiş(fındık, fıstık, badem, ceviz, kuru kayısı, kuru beyaz üzüm, kuru siyah üzüm)

ara öğün 16:30 : 1 avuç kadar karışık kuruyemiş(fındık, fıstık, badem, ceviz, kuru kayısı, kuru beyaz üzüm, kuru siyah üzüm)

akşam yemeği 20:00 : öğle yemeğinin aynısı ek olarak beyaz veya kırmızı et

antrenman 22:00 :

antrenman sonrası 23:30 : muz vs.

yatarken 00:30 : lor peyniri(tuzsuz, yağsız) veya laktozsuz süt yada yoğurt

Son düzenleme: 3 Ekim 2017
  2. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Bence gayet güzel olmuş kardeşim benim beslenmeme benziyor. Bir iki nokta bana uymayan şeyler hemen söyleyeyim. Ben sabah elma suyu içsem sonrasında kahvaltı zorlar beni şeker seviyesi artınca vücut açlık hissetmez pek ama sen yapabiliyorsan gayet iyi. 14.30 16.30 kuruyemiş yazmışsın bence bir öğün daha yemek ekle o saatler arasına. Birde yulaf ezmesi güzel bir besin yatarken sütle tüketebilirsin yada ara öğünlere ekleyebilirsin.

3. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Bence meyve tuketimini spordan once yapmalısın çünkü meyve once karacigerde metabolize oluyor sonra glikoza donusturuluyor enerji ihtiyacı varsa glikoz olarak kullanılıyor yoksa yağ olarak depolanıyor spordan önce yersen spor esnasında sana enerji sağlar yanlış biliyor olabilirim ama okudugum bir iki kaynakdan bunları anladım ben meyve işini arastirmanı tavsiye ediyorum birde ekmek fazla geldi bana karb olarak ekmek yogunlukta gorunuyor bunu cesitlendirebilirsen iyi olur yulaf pirinç vs

4. razzmatazz

razzmatazz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dün itibariyle başladım bu diyete dün sabah 1 su bardağı portakal suyu sıktım içtim sonrasında yaptım kahvaltımı sıkıntı olmadı bu sabahta elma suyu içtim yine sıkıntı olmadı ilerleyen günlerde sıkıntı yaşarsam belki miktarını azaltabilirim. dediğiniz gibi ara öğünlere bi yemek daha eklersem sıkıntı yaşayabilirim çünkü şu uyguladığım programla bile şişkinlik hissediyorum hazmetme konusunda biraz zorlanıyorum sanırım ama bunu maden suyu ile desteklesem kaybım olurmu acaba. yulaf ezmesi ve süt karışımı için teşekkür ederim süt tükettiğim günlerdede onu tüketebilirim lor peyniri yerine
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2017 ---
    meyve konusunu araştırıcam duruma göre değişiklik yaparım teşekkür ederim. ekmek yemezsem öğünlerde doyduğumu hissetmiyorum ama her öğünümde mutlaka bulgur yada esmer makarna yiyorum

Son düzenleme: 3 Ekim 2017
    Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  5. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    hemen hemen 1 ay olmus. memnun kaldin mi programdan? Etkisi oldu mu?
    Degisiklik yaptiysan yazar misin guzel programa benziyir ben de uygulayabilirim.
    Kac kalori yapiyor?

Sayfayı Paylaş