Sivilce için tavsiye varmı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dembaba28 tarafından 1 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    17 yaşındayım, zayıf biriyim, bu zamana kadar sivilce falan hiç olmadı ama son 1 senedir hep var ve doktorun verdiği kremler falan fayda etmedi hiç. Bide iz bırakmış gibide duruyor biraz. yeterince su tüketmeye çalışıyorum, cips kola falan çok nadir yer, içerim. İlla bir şeyler denemiş, bu konuyu tecrübe etmiş kişiler vardır diye açıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca dipnot düşeyim; konuyu hangi konu başlığı altında açacağımı bilemedim, konudışı diye buraya açtım şimdiden kusura bakmayın

2. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Suyu yeterince tüketmen güzel ama tükettiğin yağların sağlıklı olduğuna dikkat etmen gerekiyor ve sivilce olayında dinlenme çok önemli. Uykuna da dikkat etmelisin

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum bende çok çektim hala uğraşıyorum. Tavsiye edilen çoğu şeyi denedim hiçbirinin faydası olmadı. Genel olarak uyku düzenim yerinde, yediğime dikkat ediyorum spor yapıyorum yine de sivilce çıkıyor. Sütü bıraktım, yağlı yemeklerde değişiklik yaptım, zeytinyağlı kükürtlü bilmemneli sabunları denedim, maskeleri denedim olmadı :D doktorun verdiği kremlerde etki etmeyince son çare roaccutane (zoretanin) kullanmak. Eylülde başlamayı düşünüyorum ama o da ayrı bir dert :/

4. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Roaccutane kullanmayı tavsiye etmem hocam. Nedenlerini müsait bir vakitte uzun uzun yazarım

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi bekliyorum :)

6. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler bakın bu sivilce sorunu ben de de vardı son 3 4 senedir her şeyi denedim bi faydasi olmadı en son çare roaccutane kullanmaya başladım yan etkisiymiş vs aldiginiz sonuca degiyor yüzüm şuan gayet iyi durumda

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş