Sipariş gümrükte takıldığında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SAVAŞ74 tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 75 üye.
  1. HARD&HEAVY

HARD&HEAVY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    :D

Arkadaşlar bugün kapım çaldı.Açtım bir de ne göreyim dağıtım görevlisi benim Amazondan sipariş ettiğim Hydroxycut Hardcore Pro mu getirmiş.Gümrüğe takılmamış çok mutluyum :D

2. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53

siteden kımse yonlendırmeyınce elım boş gıttım elım bos geldım, onca sehır dolastım ama suplement satan bı dukkana vs denk gelmedım. pekı madem gumruk olayı patladı sızler suplkementlerınızı nerelerden temın edıyorsunuz?

3. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    sitenin sponsoru var ondan baska site ismi vermek yasak sanirim ama onlarca ek besin satan site var

birde bodybuilding.comda turkiyeyi listeden cikarmis iherbden sonra hayirli ugurlu olsunkafa_

therion bunu beğendi.
  4. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    sitenin sponsorunun olması suplement satan baska sıtelerden bahsetmemıze engel olmamalı. netıcede sponsor benım degıl sıtenın sponsoru, sıte baska reklam almaz olur bıter. zaten sıtenın sponsorunun cok zayıf oldugunu dusunuyorum. ya stokta yok yazıyor olanların fıyatıda uçuk. 150 lıraya amıno :)))

5. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    tamamen katiliyorum ama zaten mantar gibi turedi bu supplement satan siteler neye ihtiyacin varsa google amcaya yaziyon 40 turlu site cikiyor hangisi en ekonomikse ondan veriyoruz siparisleri

milletce ne kadar kolay yildigimizi hakkimizi yedirdigimizi bu gumruk oloayinda birkez daha ispatlamis olduk

6. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Facebook'taki grubumuzu görseydin böyle konuşmazdın yaklaşık 5.000 üye ile Nisan ayından beri hep beraber çalışıyoruz Tüketici hakları mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı almak için dava açtı birkaç ay içinde sonuçlanacak

meridyen, HARD&HEAVY ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. atletik.44

atletik.44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    kocaeli/gebze
    facebook taki grubunu yazarsan bizde destek olalım

8. mijatovic

mijatovic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaslar.. bir deneyimimi paylasıcam sizlere de yararlı olacagını dusunuyorum. 24.10.2011 tarihinde netrition.com dan 32 dolarlık bir supplement (protein tozu) siparis verdim. bu site 2011 ocak ayından itibaren Turkiye' ye ozel kargo seceneklerini (UPS, FEDEX vs.) kaldırmıstır ve sadece Airmail secenegi ile Turkiye' ye gonderim yapmaktadır. siparis verdikten sonra 16.11.2011 tarihinde PTT den elime kargonuzu gelip alın diye tebliğ geldi. Ve PTT Kargo Mudurlugune gittim. bana kullanacagım sporcu gıdası ile ilgili "kullanması uygundur" diye doktordan rapor getirmemi istediler ancak bu sekilde alabilecegimi soylediler yeni yasa geregince. bu doktor aile hekiminiz olabilir. neyse uzatmym ben raporu getirdim ve supplementi aldım. buarada icinde ne var diye soruyolar ve icine bakıyorlar tabi siz tebliğ ile gittiginiz zaman. simdi burası onemli: kargoyu aldıgım gumruk memurunun soylediklerini aktaracagım size.. degeri 75 Euro dan fazla olan kargolarınız icin vergi odenilmesi gerektigini soyledi bana. yani getirtilebilecek sınır 75 euro ymuş. ondan baska doktor raporunun herhangi bir hastaneden de alınabilinecegini soylediler (eger gideceginiz doktor kabul ederse anlatacagınız durumu rapor verebilir ozaman). son olarak netrition.com ile ilgili ilginc birsey gozume carptı, bana gonderdikleri kargoda 20 dolar olan kargo bedelini faturaya yansıtmamıslar (yani faturada yoktu). bu iyi birsey cunku kargonun faturaya dahil edilmemis olması 75 euroluk kotanın sadece supplement alarak doldurulabilecegi anlamına gelir. yani kotanın icine kargo bedelini katmamak gerekiyor ben boyle yorumladım elime gecen fatura itibariyle. hepinize kolay gelsin

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    benimde abd de kuzenim var iherb den alip ona yollatmayi dusunuyorum o bana yollasin alacagim sey bitkisel birsey sahisin yollamasi daha iyi olurmu sizce

10. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    1.Aile hekimine gidip ne diyeceğiz?
    2.Aile hekimi bunun için para alıyor mu?
    3.Reçeteye ürünün ismini mi yazıyor?
    4.Her siparişte ayrı reçete mi yazılıyor?

11. mijatovic

mijatovic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    osmanaga sorunuza kısaca cvp veriyim

1- aile hekimine gidip, yurtdısından kargom geldi ve gumrukten cıkarabilmek icin sizden bana "kullanması uygundur" diye rapor vermenizi istiyorum diyosunuz
    2- sigortanız varsa para almaz yoksa muayene ucreti veriyosunuz
    3- evet receteye urunun ismini yazıyor ve kullanması uygundur diye yazıyor
    4- evet farklı zamanlardaki siparisler icin ayrı recete oluyor

osmanaga bunu beğendi.
  12. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Peki diyelimki aynı siparişten bir kez daha söyledik yani ürünler aynı o zamanda gidip yeni reçete almamız gerekiyor mu,yoksa eski reçetede geçerli olur mu?

13. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşın paylaşımıı güzel ama yanlışı düzelteyim ;

Kargonuz istersen 100 euro tutsun, kargo'nun bedeli önemsizdir gümrükçü için.

Fatura kesen her firma 50 + 30 şekilde yazar, 30 kargo ise ürün 50 euro ise paket takılmaz.

Allahtan kargo fiyatı dahil etmemişler olayı yok yani.

2. olarak şu var :
    aynı isme 2 ayda 1 ürün getirtebilirsiniz. Bu ne olursa olsun yurtdışından size gelen paketleri kapsar. Her zaman bunu kontrol ediyorlar diye bir durum yok ama size aynı ay içinde 2 paket gelirse ve farkederlerse , son gelen pakedin değeri farketmeksizin vergi alma hakları var. Senede de toplam 5 kargo hakkınız var. Aynı adreste yaşayan başka birinin ismini kullanırsanız da sorun yok ama gümrüğe takılırsa o kişi gitmek zorunda. Burda da konu sporcu gıdası olunca bunu yapmayın.

3. olarak :

Aynı ürün için tek reçete 1 sene boyunca geçerli.

Yani neymiş ?, böyle ortaya 1 paragraf karmakarışık bilgi atıp kaçınca, kabak bize patlıyormuş. Bilgi edinirken tüm detayları yazın lütfen insanlar yanlış bilmesin.

14. mijatovic

mijatovic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ohzman kardes, ortaya karmakarısık bilgi attıgım gibi bi ifade kullanmayın soylediklerimi gayet anlasılır izah ettim cünkü.

birinci olarak kargo konusu bu forumda cok tartısıldıgı icin kotaya dahilmi degilmi diye ona acıklık getirmek istedim.. ben alırken boyle oldu dedim bilmeyen arkadaslara ve sınırın 75 euro oldugunu soyledim.
    ikinci olarak farklı zamanlarda yaptıgınız degisik siparisler icin ayrı recete yazdırıyosunuz. ama aynı siparisi vermişseniz degisik recete yazdırmanıza gerek olmuyor dediginiz gibi ama bu surenin 1 yıl olup olmadıgını bilmiyorum.
    ve getirttiginiz kargolar genel olarak kontrol ediliyor hepsi. ne malum belki uyusturucu sokuyorsun ülkeye ?? buarada kabagın size patlayacagı filanda yok bunların hepsi dogru bilgiler

15. fiestaa

fiestaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi arkadaşlar anladığım kadarıyla supplement siparişleri gümrüğe takıldığı takdirde aile hekimine gidip reçeteye yazdırarak alabiliyoruz ?

Aile hekimime gidip durumu izah ettim ve kendisi içeriğini gösteren prosp. getirmemi, kendisinin bi bakıp ona göre yazacağını söyledi ona göre sipariş vereceğim.

16. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Sonuçlarını buraya yazarsan sevinirim

17. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    SAÇMALAMA KARDEŞİM NERDE YAŞIYORUZ FİLİSTİNDEMİ
    BÖYLE BOŞ BOŞ ŞEYLER YAZMA (AKLINA GELENİ SÖYLEMİŞ)

Kardeş senin için forumlarda bu konuyu araştırdım
    bi arkadaş şöyle yazmış

Arkadaşlar hukuk okuduğum için az çok biliyorum.. piyasada sağlam para edecek şeyler varsa icra malları arasında... mafya ihaleye giriyomuş .. ilk satışta kimsenin bir şey satın almasına izin vermiyolarmış.... 2. satışta da bedelinin yüzde 40 ına satılacağı yani daha ucuz olacağı için hemen kendileri alıyolarmış yine baskı sayesinde... ama tabi bunlar basit şeyler için yapılan düzenler değildir... aklıma geldi yazmak uyarmak istedim... hoş şeyler olmuyomuş hocalarımız böyle diyo...

biride şunları yazmış

- Paketiniz gümrüğe takılırsa size taahhütlü posta ile haber kağıdı gelir.
    2- Paketi ticaret ünvanına değil özel isminize göndertin. Yani adres iş adersiniz olsa bile işyeri adı geçmesin. Gümrüğe takılırsa sorun olur.
    3- Aldığınız şey ufak bir şey ise büyük bir koliye koyup göndermemelerini söyleyin. Koli büyüdükçe ve ağırlaştıkça gümrüğe takılma ihtimali artar.
    4- Aldığınız mal özel kullanım içinse göndericiye koli üzerine Türkçe olarak "HEDİYE KİTAP" vs yazdırın.
    5- Gönderilen ülkenin gümrük forumunda değer konulmadan ve "hediye" kutusu işaretlenmiş olarak göndertin. 300$ bir pantalon alırsanız, gönderen de 300$ diye beyan ederse muhtemelen gümrüğe takılır.
    6- Malı taahhütlü olarak göndertin. Pekçok ülkenin PTT'si ve Türkiye PTT'si online olarak taahhütlü kolileri track etme hizmeti veriyor. Böylece mal ne zaman nerede takip edebilirsiniz.
    7- Kredi kartı ile ödeme yapın. Mal gelmezse bankanıza başvurup mal gelmedi derseniz paranız karta iade edilir.
    8- Eskiden paket büyükse, ağırsa, değer konulmuşsa vs. nedenlerle gümrüğe takılan paketler için sahibini gümrüğe çağırıyorlar, sahibinin huzurunda koliyi açıyorlardı. Artık sistem değişti, gümrüklerde dikkati çeken paketleri açıyor, gümrüğe tabi değilse kapatıp adresinize gönderiyorlar. Yani bu uygulama başladığından beri gümrüğe gitme ihtimali azaldı.

18. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Dostum benimde 1 2 sorum var sana.:)

Ürünler bulunduğumuz şehirde merkez ptt ye mi gidiyor?Yani direk bildiğimiz ptt den reçeteye yazdırıp alabilirmiyiz ?

Ürünler Airmail'le geldiğinde,Yani uçaktan inince gene görevlilerin insafına'mı kalıyoruz yoksa ptt 'ye mi gidiyor direk?

Aydınlatırsan sevinirim.

19. smntmbr

smntmbr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar geçen hafta 3 kutu gh max sipiarişi verdim deneme için peşinden hemen gidip reçeteye yazdırdıım ayrıca tarım il müdürlüğü ile de konuştum 5 kutuya kadar ticari sayılmadan ürün getirtilebiliyormuş. ürünün faturası, içerik belgesi ve 2 adet matbu dilekçe ile başvurunca izin veriliyormuş. yanlız 100 tl de döner sermaye parası istiyorlarmış şimdi ısrarla tebligatı bekliyorum gümrükten. bi gelişme olursa bilgi vereceğim

20. cancan

cancan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    bursa
    sporcu ürünleri

arkadaşlar AKP hükümeti internetden verilen sporcu ürünleri ve kozmetik ürünleri siparişlerini gümrükden geçişini yasakladı. ve hiçbir kargo şirketi bu ürünleri gümrükden geçiremiyor.üstüne para verseniz yinede sporcu ve kozmetik ürünlerini vermiyorlar.gelen ürünler ya geri gidiyor.yada imha ediliyor.yada gümrükciler ürünleri eve götürüm kendileri kullanıyor.
    Saygılar

Sayfayı Paylaş